Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Lahko greš pa sred Kranja, kjer ni nikjer žive duše(baje), no enih 6 jih je bilo v bližini v vsakem primeru.
Morda sem zloben...ampak danes kiflc, jutri slanac, čips(to mularijo videvam, se bašejo kot bi imeli zadnjo večerjo)....cez 2-3T bi pa vsi po SLo, okrog hodili s pecivom v roki,....in z masko bod brado .....ker jest se pa ja ne da z masko na frisu.
Balkanci smo pač lukavi za popizdit.

Ja se strinjam s tabo, slovenec bo v vsaki izjemi iskal izgovor: saj zato pa so nekateri ukrepi tolk "nepotrebno" strogi. Ker če ga malo zrahljaš ga čez teden dni ne bo noben več upošteval.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Mi nimamo totalne mar ne?
Nimamo (še)
Receiving visitors at home is no longer allowed, with the exception of one ‘cuddle contact’. People who live alone are allowed to have two cuddle contacts.
Imamo (6)
Outdoors, gatherings can still take place with a maximum of four people, while respecting the social distance and wearing face masks.
Imamo
Non-essential shops will be closed. Picking up products remains possible.
Imeli smo, pa smo, ker vlada rabi kozmetične salone, spet odprli
Non-medical professions requiring close contact, such as hairdressers and estheticians, will be shut down.
Imamo, samo ne vemo če bo do 15.
For education, the autumn holidays will be extended even further: schools will remain closed until 15 November.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
V Belgiji pozitivni zdravniki hodijo (morajo) nazaj v službo.

Nekako spominja na 1 korak naprej in 2 nazaj.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
V Belgiji pozitivni zdravniki hodijo (morajo) nazaj v službo.

Nekako spominja na 1 korak naprej in 2 nazaj.

Belgijci se vidi da so največja ciganija, daleč največ mrtvih v EU, drugi na svetu po številu. Po okuženih se lahko pa samo še Čehom zahbvalijo da tudi tam ne vodijo. EU parlament res prav paše tja.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
"Po neuradnih podatkih je bilo v petek odkritih 1797 novih okužb. Delež pozitivnih testov zdrsnil na 26,78 odstotkov. "

Evo, konec je krize. Do decembra bomo že na nuli in se lahko potem pripravimo na tretji val v miru.
 
  • Haha
Reactions: msenjur in Car

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja, vedno lazje bo... ko bo 10. val, vladi sploh ne bo treba uvajati ukrepov, bomo kar sami poskrbel za vse
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Kako je že s prehajanjem občinskih meja v primeru pomoči materi pri vzdrževanju nepremičnine? Ali to spada med dovoljene izjeme kajne ob predpostavki, da imaš izpolnjen tist papir pa da se zavedaš določenih odgovornosti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jp.
Jaz sem vceraj s to podpisano izjavo in nepremicninskimi dokumenti sel na Pag.
Do Jelsan nisem videl ene kontrole.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
V Avstriji zaostrujejo karantenske ukrepe: policijska ura, zaprtje gostinskih obratov in kulturnih ustanov
V Avstriji bodo od torka ob polnoči v veljavi strožji ukrepi za zajezitev novega koronavirusa. Med drugim bodo uvedli policijsko uro, zaprli kulturne ustanove in gastronomske obrate, poroča portal avstrijskega časnika Kronen Zeitung. Podrobnosti je javnosti predstavil kancler Sebastian Kurz.
Od torka bo prepovedano gibanje na prostem med 20. in 6. uro, bo pa ena od izjem predvidoma tudi rekreacija na prostem. Ukrepi bodo omejili tudi zasebna druženja, saj bo dovoljeno druženje največ šestih oseb iz dveh gospodinjstev. Po novem bodo prepovedane tudi poroke in druga podobna praznovanja. Spodbuja se delo od doma.
V Avstriji so v 24 urah sicer potrdili 5349 novih okužb z novim koronavirusom, umrlo je 27 ljudi. V Sloveniji je umrlo 23 ljudi v 24 urah.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
V Avstriji zaostrujejo karantenske ukrepe: policijska ura, zaprtje gostinskih obratov in kulturnih ustanov
V Avstriji bodo od torka ob polnoči v veljavi strožji ukrepi za zajezitev novega koronavirusa. Med drugim bodo uvedli policijsko uro, zaprli kulturne ustanove in gastronomske obrate, poroča portal avstrijskega časnika Kronen Zeitung. Podrobnosti je javnosti predstavil kancler Sebastian Kurz.
Od torka bo prepovedano gibanje na prostem med 20. in 6. uro, bo pa ena od izjem predvidoma tudi rekreacija na prostem. Ukrepi bodo omejili tudi zasebna druženja, saj bo dovoljeno druženje največ šestih oseb iz dveh gospodinjstev. Po novem bodo prepovedane tudi poroke in druga podobna praznovanja. Spodbuja se delo od doma.
V Avstriji so v 24 urah sicer potrdili 5349 novih okužb z novim koronavirusom, umrlo je 27 ljudi. V Sloveniji je umrlo 23 ljudi v 24 urah.

Te Avstrijci samo kopirajo za nami.