Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Odvisno od občine verjetno. Pri nas je vse zaprto. Nekateri so še ponujali kaj teden nazaj, a so se tudi ti zaprli. Pa imamo kot občina minimalno okuženih z DSOjem vred.

Ljubljana pa verjamem, da ponuja vse, zato pa je omejevanje na občine čisto diakriminatoren ukrep. Ogromno okuženih, hkrati pa zbiranje na polno kotičkih.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Če se ne motim v avstriji prepovedano uživanje alkohola v radiju 50m od gostiln.
To je blo sprejeto, ko so dobile gostilne omejeno do kdaj lahko delajo zvečer.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
V Avstriji zaostrujejo karantenske ukrepe: policijska ura, zaprtje gostinskih obratov in kulturnih ustanov
V Avstriji bodo od torka ob polnoči v veljavi strožji ukrepi za zajezitev novega koronavirusa. Med drugim bodo uvedli policijsko uro, zaprli kulturne ustanove in gastronomske obrate, poroča portal avstrijskega časnika Kronen Zeitung. Podrobnosti je javnosti predstavil kancler Sebastian Kurz.
Od torka bo prepovedano gibanje na prostem med 20. in 6. uro, bo pa ena od izjem predvidoma tudi rekreacija na prostem. Ukrepi bodo omejili tudi zasebna druženja, saj bo dovoljeno druženje največ šestih oseb iz dveh gospodinjstev. Po novem bodo prepovedane tudi poroke in druga podobna praznovanja. Spodbuja se delo od doma.
V Avstriji so v 24 urah sicer potrdili 5349 novih okužb z novim koronavirusom, umrlo je 27 ljudi. V Sloveniji je umrlo 23 ljudi v 24 urah.
Raje povej še, da bodo vsem ki so morali zapret povrnili 80% prometa iz lanskega Novembra. To si očitno preslišal.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.643
2.360
113
Pomurje
Avstrijci se noro zadolžujejo. To vse kar obljublja jebeštrga, že sami pravijo, da gre čez vse meje.

Upam, da jim rata. Če bodo oni imeli denar, bom ga imel tudi jaz.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
Tukaj sta dva svetovna voditelja ne strinjata najbolj...



1604318010623.png
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
sicer je tema na Navodila vlade, a Trumpa pa ne boš obtožil, da širi virus in ne uporablja mask. Tu pri nas pa vsakemu takoj 400€, zapiranje v občine..... #dvoličnost
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Kako je s karantenskimi odločbami? Danes sem videl nekoga, ki bi mogel biti v karanteni pa je bil na ulici. Sej ne da bi ga šel specat milici ampak sem mislil, da ko dobiš karanteno si nekje zaprt in ne smeš nikamor.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Moj sodelavec je dobil danes karantensko odločbo:

Datum odločbe: 14.10.2020
Iz odločbe: 'Ukrep iz prejšnje točke traja od 22.9.2020 do 1.10.2020'

Pridni so tam na NIJZ, nimaš kaj. Delo je treba opravit, pa če ima smisel ali ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert
2. okt 2007
3.575
2.028
113
drži, kolektivne pogodbe določajo dolžnosti in obveznosti delodajalcev in delojemalcev. Ponavadi je podpisnik/sklenitelj reprezantivni sindikat, kamor določena branža spada. Ker se delovno sodišče (skoraj) vedno postavi v bran šibkemu, delavcu, je neizpolnjevanje ali kršenje določil pogodb iztožljivo.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Moj sodelavec je dobil danes karantensko odločbo:

Datum odločbe: 14.10.2020
Iz odločbe: 'Ukrep iz prejšnje točke traja od 22.9.2020 do 1.10.2020'

Pridni so tam na NIJZ, nimaš kaj. Delo je treba opravit, pa če ima smisel ali ne.
Ah v tem je fora. Dokler nima odločbe je "svoboden" in mu nihče nič ne more čeprav je kužen. Odločbo pa bo verjetno dobil, ko bo zdrav.
In potem se čudijo kako ukrepi ne delujejo.
Pa že namigujejo na 3 val konec decembra
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če je v kolektivni pogodbi tako zapisano, je to zakonska obveznost. Lahko bi se sicer odločili in ne izplačali, pa bi to, ko bi se končale tožbe na sodišču, na koncu stalo več ... Kolektivna pogodba je pač zavezujoča za obe stvari in kar je noter, je noter.
Saj se mi je zdelo da bo tako.
Nek podoben štos je bil pred leti (med gosp. krizo) z regresi v NLB.
Sicer občajno precej bogate regrese so čez noč zbili na minimalca, brez sprememb v kolekitvni pogodbi, tko mal po domače in od oka.
Sindikat je potem itak tožil, banka je morala na ta račun pokrit vse stroške postopka in za nazaj izplačat razliko v regresu. Bravo naši! Takrat mislim da je bil Pahor capo di tutti capi.
Žan naj si najprej zaklene tipkovnico, preden kaj blekne na TW. In premisli, kdo ima škarje in platno in pod čigavo vladavino so si na RTV izplačali omenjene dodatke.
Naj raje z Zdravcem povesta, kje so zdaj tiste maske iz sekret papirja, in zakaj jih tudi sami predstavniki ljudstva ne uporabljajo v javnih nastopih.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Evo to je vse kar politki delajo, ni važno levi desni:

"Matej Tušak je namreč svoje podjetje Prosigura pred manj kot mesecem dni registriral za trgovanje z zaščitno opremo, konec prejšnjega tedna pa je s celjsko bolnišnico že sklenil 183 tisoč evrov vredno pogodbo za dobavo mask FFP2. Posel naj bi dobil brez javnega razpisa, saj naj bi v Celju, tako Necenzurirano.si, zaradi 'skrajne nujnosti' preskočili javni razpis in dobavitelja izbrali kar neposredno. Koliko in po kakšni ceni bo celjski bolnišnici Tušak dobavil maske, ni znano, saj naj bi šlo za poslovno skrivnost. "
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Evo to je vse kar politki delajo, ni važno levi desni:

"Matej Tušak je namreč svoje podjetje Prosigura pred manj kot mesecem dni registriral za trgovanje z zaščitno opremo, konec prejšnjega tedna pa je s celjsko bolnišnico že sklenil 183 tisoč evrov vredno pogodbo za dobavo mask FFP2. Posel naj bi dobil brez javnega razpisa, saj naj bi v Celju, tako Necenzurirano.si, zaradi 'skrajne nujnosti' preskočili javni razpis in dobavitelja izbrali kar neposredno. Koliko in po kakšni ceni bo celjski bolnišnici Tušak dobavil maske, ni znano, saj naj bi šlo za poslovno skrivnost. "

To so potem na zakuski dobili idejo, da bi mogoče lahko kaj zaslužli :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj ti je rekel presvetli, da bodo ukrepi še najmanj en mesec, ampak zaradi US tega ne sme "na glas povedat".