Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
noben od vladajočih ,pa da ne bo pomote ne samo pri nas, povsod po Evropi, nima jajc reč v kamero , situacija je slaba in še slabša bo, kar se virusa tiče, večina nas bo zbolela za virusom, nekateri pa žal ne bodo/mo preživeli
Predvsem ga ni junaka, ki bi priznal, da nima pojma kaj se dogaja in ima še manj pojma, če bodo ukrepi imeli učinek.
Da ne omenjam tega, da so dan po (delnem) zaprtju javnega življenja pametnjakoviči ugotovili, da ukrepi ne delujejo.
S tem da je stroka že ohoho nazaj opozarjala, da SMO na eksponentnem delu krivulje, samo FDV-jevski šolani kadri sploh ne vejo kaj to je.
To so uni, ki se od šestega leta naprej derejo, da matematike nihče ne rabi.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Pa vnuk ne sme k starim staršem, lohk je pa obratno.... Pa kdo te blesarije piše..... Resno? In ja za to zmedo je kriv nihče drug kot vlada.... Kdo pa?
Napis več. A to velja za od jutri naprej ali spomladi? Kaksen papir je potrebno met da pridejo vnuki
Napis več. A to velja za od jutri naprej ali spomladi? Kaksen papir je potrebno met da pridejo vnuki?



 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Vlada je pogorela na celi črti pri zajezitvi virusa. Sedaj pa želi to pravaliti na medije.

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Prebral sem točno tam, kot ti. Zato se je mogla moja mat preselt k bratu in ne obratno, nečakinje k mat. Dodatna otežitev že tako jebene situacije....Kozla na kozla strelajo. In kot kaže bodo kozli izumrli.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Vlada je pogorela na celi črti pri zajezitvi virusa. Sedaj pa želi to pravaliti na medije.

Tipično, klasika, vsega bodo drugi krivi.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vlada je pogorela na celi črti pri zajezitvi virusa. Sedaj pa želi to pravaliti na medije.

Najprej je treba pomest pred svojim pragom.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Zaradi ketenov, ki ukrepov ne upoštevajo so ti ostrejši in trajali bodo dlje. Veliko dlje! Se bojim, da če se bo del folka obnašal tako kot se trenutno obnaša, da do velike noči.
Določene proizvodnje panege se bo pustilo obratovati. Ostalo pa se bo mejilo, da virus ne uide čez vse še vsaj kolikotoliko obvladljive meje. Starejša populacija pa je tle nahebala v vsakem primeru. Šole vrtci in podobno bo EU morala zapret. Američani se še nekaj upirajo a dvomim da jim bo izšlo. ČE zmaga Trump bodo peljali model naprej če Biden pa ???. Osali pa pač mal plonkajo kaj je še vzdržno, da za politiko ne bo prehitro $€ zmanjkalo.
Več stikov bo med ljudmi večje bodo omejitve. Druge žal ni. Ker z lepo besedo ne gre je tu pač dekret.
Meni je Twiter fenomenelen medij. Nobenga obračanja besed s srani medijev. Ko kjerkoli preberš "udarno novico" pač klikneš na original.
 
  • Wow
  • Haha
Reactions: Gonzo in jonny77
2. okt 2007
3.575
2.028
113
Janšizem!

Takole mimogrede. A je Nova że poročala o Logarjevih pozitivnih eskapadah?

Sploh nobene info o Logarju, se bojijo, da bi vlada izpadla šibka, ker je virus pač ne izbira.
Res čudno, da v dveh dneh ne objavijo nič, ampak okrivijo medije za širitev virusa, ki bodo tudi krivi, da se je Logar okužil. Toliko o mediju "resnice"
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
2. okt 2007
3.575
2.028
113
še ena iz 1. vala, da ne bo kdo mislil, da stroka sprejema ukrepe....
1603702871747.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Že spomladi sem imel občutek, kot da so ukrepi tudi proti temu, da bi navaden človek kot fizična oseba sploh smel še sam karkoli storiti.
Če pa se davek pobere ob tem, je pa vse ok.

Nismo smeli v sosednjo občino, a k meni pride madžarski slovenc kupit avto. Seveda pravna oseba.
Ne smeš v sosednjo regijo/občino si eno orodje sposodit h kolegu, a ta kolega sp ti lahko pride na hišo delat brez kakih omejitev.
Ne smem it v sosednjo občino/regijo sam po drva h kmetu, a firma lahko drva dostavlja po celi sloveniji. in tako naprej.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
vsak odpret normiranca, po 70€ na mesc "davka" potem pa gasa :)

debilne zadeve in ogromno zmede. se pa resnično vprašam kako drugače. kot EU smo se nekako odločili da bomo to zajezili oz poskušali držat pod nivojem kar zdravstvo lahko prenese
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
itak.
daj malo se pozanimaj kaj koncept dooja (in podobnih oblik, kjer posameznik ni za vse osebno odgovoren) pomeni za današnjo družbo.
ti bom malo namignil: to je revolucionaren koncept zaradi katerega imamo tak razvoj in vse te dobrine, kjer posameznik lahko razvije svojo idejo brez da bi ga privatno uničila v primeru da se ne spelje kot si je predstavljal. in zato med drugim tudi ti lahko klamfaš take debilizme po forumih.

kar pa se tiče odgovornosti pa ja, definitivno bi lahko kakšne zadeve prilagodili 21 stoletju kjer korporacije ratujejo svoje države ampak to je že druga tema in problem za katerega noben trenutno ne ve dobre rešitve.