Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Dober vodja ne krivi drugih za svoje napake. Ljudje se držijo v večini vsega kar so sprejeli, tako da je trenutna nekontrolirana širitev virusa v celoti na pleči te vlade.
Ne vem kje ti živiš, ampak pri nas se držijo morda polovice tega. Pametnjakoviči v trgovina z masko preko ust in nosom zunaj so le začetek tega. Igrišča polna frocov in staršev, ki so na ''distanci'' 10cm. Tako da, ne bi ravno rekel, da se držijo.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.240
113
To je to, če folk misli da je vse šala:



eni pa da je problem ker jim smrdi iz ust

EkyShoMWMAA6iqA.jpg
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Sicer pa čeprav so številke 20x večje kot spomladi, so trgovski centri varni, pa hoteli in toplice tudi. Tako prav vlada in jim je treba zaupati. Jaz sem grem tudi kasneje gužvati v Citypark malo in dotikati stvari.

Sicer pa ta citat:
"Šarec bi moral kazensko odgovarjat za smrti zaradi prepočasnega ukrepanja pri pojavi koronavirusa" (Janša, marec 2020)
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
Sicer pa čeprav so številke 20x večje kot spomladi, so trgovski centri varni, pa hoteli in toplice tudi. Tako prav vlada in jim je treba zaupati. Jaz sem grem tudi kasneje gužvati v Citypark malo in dotikati stvari.

Sicer pa ta citat:
"Šarec bi moral kazensko odgovarjat za smrti zaradi prepočasnega ukrepanja pri pojavi koronavirusa" (Janša, marec 2020)

kaka je alternativa?

ko se proba rešit gospodarstvo ... ni ok.
ko se da pred gospodarstvo zdravje ... spet ni ok.

kaj bi blo po tvoje ok ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
kaka je alternativa?

ko se proba rešit gospodarstvo ... ni ok.
ko se da pred gospodarstvo zdravje ... spet ni ok.

kaj bi blo po tvoje ok ?

Da bi tam po koncu prvega vala dal glavo iz peska, pogledal "švedski" scenarij. Rekli uvedemo samo blage ukrepe bo umrlo 500-1000 ljudi to prvo sezono. Malo v javnosti pokazali kaj to pomeni napram drugim boleznim in kaj pomeni (v življenjih) žrtvovanje zdravstva za covid19. Pretehtali pro et contra ta živlenja, določene ukrepe, mogoče povprašali za javno mnenje in predvsem javnost pripravili za neko smer. Na koncu dali jajca na tnalo in potem šli eno smer, ki bi bila predhodno določena.

Sedaj delamo pa malo tega, malo drugega. Malo gledam kaj je v tujini, malo se zgledujemo po balkanu. Malo nas vse preseneča kaj se dogaja. Pa koj k. imamo strokovnjake, če je vse kar se dogaja bilo njim logično že od marca? Pa sej tip virusa ni nov, vsako leto se pojavijo koronce pa se točno ve kdaj se pojavijo in kdaj izginejo. Daš nek faktor kužnosti v enačbo in imaš predvidljiv covid19.

Če kaj jst zamerim lahko odgovorim je to da mi sedaj nek zdravniki jamra da so ob 55 ljudeh na intenzivni že izredne razmere. Pa vsak hobi epidemiolog je vedel že marca da so realne številke za slovenijo pri polni epidemiji tam 300-500 ljudi. Še nabavljalo se je ventilatorje marca in aprila za 500 ljudi. A čez poletje se je raje pretakalo denar kam drugam, odgovorni so šli pa malo se sončit na Krk namesto da bi se pripravljali na epidemijo. Pa te priprave sploh ne zahtevajo nekih denarnih ali človeških resourov, to zahteva samo par strokovanjakov da na papir napišejo: "ko je 50 ljudi na intenzivni se ukine nenujni program X, na oddelke se prerazporedi X pacientov". Na srečo ti plani obstajajo, od prej, preden je prišel covid19. Ko bo šlo vse v kolaps bodo odgovorni na nižjih nivojih vzeli te plane in bo šlo lepo po tem programu (kar se že dogaja po malem povsod, samo očitno vlada in NIJZ kot krovna organizacija ne dojemajo).
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ravno sedaj berem poročanje UKCja, da bodo odprli dodatne postelje in naredil mešane ekipe zdravnikov in s tem bo smao UKC pokril 170 navadnih bolnikov in 40-50 intenzivnih. In to samo UKC. Dodajmo še ostale po Sloveniji pa dobimo solidne številke za obdelavo.

Zakaj je bilo potem potrebno toliko jamranja in norenja, da bo kolaps, če po parih dnevih jamra mirno odprejo nov oddelek, uredijo mešane ekipe (ko sem jaz to predlagal, sem bil označen za bedaka in da je nemogoče) in mirna bosna. Zakaj potem strašenje, grožnje, nori ukrepi, itd., če se da urediti zadeve čisto normalno, da bolnica požira tudi višje številke?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in AndY1

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Sicer pa ta citat:
"Šarec bi moral kazensko odgovarjat za smrti zaradi prepočasnega ukrepanja pri pojavi koronavirusa" (Janša, marec 2020)

Še tole dodamo zraven: ""Ljudje streznite se in se obnašajte odgovorno, drugače boste krivi za smrti!" (Janša, oktober 2020)

Kralj Slovenistana pač ne more bit kriv. On lahko samo krivi druge. "

via: TW
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
Ravno sedaj berem poročanje UKCja, da bodo odprli dodatne postelje in naredil mešane ekipe zdravnikov in s tem bo smao UKC pokril 170 navadnih bolnikov in 40-50 intenzivnih. In to samo UKC. Dodajmo še ostale po Sloveniji pa dobimo solidne številke za obdelavo.

Zakaj je bilo potem potrebno toliko jamranja in norenja, da bo kolaps, če po parih dnevih jamra mirno odprejo nov oddelek, uredijo mešane ekipe (ko sem jaz to predlagal, sem bil označen za bedaka in da je nemogoče) in mirna bosna. Zakaj potem strašenje, grožnje, nori ukrepi, itd., če se da urediti zadeve čisto normalno, da bolnica požira tudi višje številke?

jaz ne vem, al eni nimate "encima za samoohranitev" al kaj se vam dogaja.

načeloma smo nareti tak, da z neko aktivnostjo nehamo malo prej, preden je pizdarija.

al ti delaš drugače?

spiješ 10 špricerov pa ti gre na kozlanje, pa rukneš še 2 da vidiš kaj bo ?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Ravno sedaj berem poročanje UKCja, da bodo odprli dodatne postelje in naredil mešane ekipe zdravnikov in s tem bo smao UKC pokril 170 navadnih bolnikov in 40-50 intenzivnih. In to samo UKC. Dodajmo še ostale po Sloveniji pa dobimo solidne številke za obdelavo.

Zakaj je bilo potem potrebno toliko jamranja in norenja, da bo kolaps, če po parih dnevih jamra mirno odprejo nov oddelek, uredijo mešane ekipe (ko sem jaz to predlagal, sem bil označen za bedaka in da je nemogoče) in mirna bosna. Zakaj potem strašenje, grožnje, nori ukrepi, itd., če se da urediti zadeve čisto normalno, da bolnica požira tudi višje številke?

Sej je vsem jasno bilo že iz Bergama da lahko v bolnici tipa Jesenice sprejmeš 500 huje bolnih (sploh tu je glavni problem da se ločuje intenzivne in klasično oddelčno bolnišnično oskrbo, pri covid19 je namreč velikokrat nekaj srednjega tole .. ventilator ne pomeni da moraš ležat v intenzivni in obratno). Če so pregovorno nesposobni italjani zmogli to naredit ko jih je stvar dejansko presenetila, ne vem zakaj pri nas v 6 mesenih ne gre tole skozi?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Ravno sedaj berem poročanje UKCja, da bodo odprli dodatne postelje in naredil mešane ekipe zdravnikov in s tem bo smao UKC pokril 170 navadnih bolnikov in 40-50 intenzivnih. In to samo UKC. Dodajmo še ostale po Sloveniji pa dobimo solidne številke za obdelavo.

Zakaj je bilo potem potrebno toliko jamranja in norenja, da bo kolaps, če po parih dnevih jamra mirno odprejo nov oddelek, uredijo mešane ekipe (ko sem jaz to predlagal, sem bil označen za bedaka in da je nemogoče) in mirna bosna. Zakaj potem strašenje, grožnje, nori ukrepi, itd., če se da urediti zadeve čisto normalno, da bolnica požira tudi višje številke?
Prebrali so tvoj post za nazaj in odprli dodaten oddelek. Komentar: potrebujemo več tvojih postov.
Zakaj grožnje, če lahko bolnica požira tudi večje stevilke? Zato, ker nimamo stikala, ko bi ob recimo max zasedenosti enostavno ugasnili dotok novih...
 

B81

22. jul 2007
34.473
8.949
113
jaz ne vem, al eni nimate "encima za samoohranitev" al kaj se vam dogaja.

načeloma smo nareti tak, da z neko aktivnostjo nehamo malo prej, preden je pizdarija.

al ti delaš drugače?

spiješ 10 špricerov pa ti gre na kozlanje, pa rukneš še 2 da vidiš kaj bo ?
Ruknes se dva, da vidis ce si bolj mocn od dveh spricerov.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
jaz ne vem, al eni nimate "encima za samoohranitev" al kaj se vam dogaja.

načeloma smo nareti tak, da z neko aktivnostjo nehamo malo prej, preden je pizdarija.

al ti delaš drugače?

spiješ 10 špricerov pa ti gre na kozlanje, pa rukneš še 2 da vidiš kaj bo ?
Torej tebi je čisto kul, da vlada komunicira takole:

1 dan: Danes imamo 100 okuženih, pazite nase.
2. dan: Danes imamo 1000 okuženih. Kolaps! Katastrofa! Ste nori? Bergamo 2! Ne zdržimo! Zaprimo vse, umrli boste! Bolnišnice so polne, delamo 32 ur na dan!
3. dan: Danes imamo 1500 okuženih: Odprli bomo dodatni oddelek z mešanimi ekipami, skupno lahko poskrbimo še za višje število obolelih. Pazite nase.

Kul? Kul.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Torej tebi je čisto kul, da vlada komunicira takole:

1 dan: Danes imamo 100 okuženih, pazite nase.
2. dan: Danes imamo 1000 okuženih. Kolaps! Katastrofa! Ste nori? Bergamo 2! Ne zdržimo! Zaprimo vse, umrli boste! Bolnišnice so polne, delamo 32 ur na dan!
3. dan: Danes imamo 1500 okuženih: Odprli bomo dodatni oddelek z mešanimi ekipami, skupno lahko poskrbimo še za višje število obolelih. Pazite nase.

Kul? Kul.

Ampak ko bo pa 2k bo šlo pa zares!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
Torej tebi je čisto kul, da vlada komunicira takole:

1 dan: Danes imamo 100 okuženih, pazite nase.
2. dan: Danes imamo 1000 okuženih. Kolaps! Katastrofa! Ste nori? Bergamo 2! Ne zdržimo! Zaprimo vse, umrli boste! Bolnišnice so polne, delamo 32 ur na dan!
3. dan: Danes imamo 1500 okuženih: Odprli bomo dodatni oddelek z mešanimi ekipami, skupno lahko poskrbimo še za višje število obolelih. Pazite nase.

Kul? Kul.

za idiote je od dneva 1 že prepozno.