Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Slovenci smo vedno bolj pametni od drugih narodov :evil:
Ne bi posnemali kake druge uspesne drzave pri npr. zdravstvu, ne pri pokojninskem nacrtu, ne pri covidu, ne pa ne! Mi ne. Mi bomo sami to resili :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Slovenci smo vedno bolj pametni od drugih narodov :evil:
Ne bi posnemali kake druge uspesne drzave pri npr. zdravstvu, ne pri pokojninskem nacrtu, ne pri covidu, ne pa ne! Mi ne. Mi bomo sami to resili :evil:
Še enkrat drugače. Misliš, da se mi lahko izoliramo na ta način kot se je NZ? Ukrepi so pa podobni kot v ostali Evropi z učinkovitostjo le teh vred.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Resno ne vem. Njim je uspelo, ne vem, zakaj ne bi nam (ce zanemarimo, da smo mi najboljtapomembnejsi).
Ampak ok, vsak naj pazi nase, pa bo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Kot rečeno že dvakrat, ja seveda v mnogo stvareh je NZ za zgled, sam pri Covid je pa ne moreš niti slučajno primerjat z gosto poseljeno Evropo.
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Predstavljaj si, da bi bil tito glavni zdaj v teh casih (pustimo politiko)... kako bi kaj bilo? IMO isto kot v NZ. Pecikliralo se ne bi. Mi razvajena sceneta pac nimamo bolj trde roke, ki bi jo zdaj rabili.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ma dej no. Res misliš, da so tisti petkovi biciklisti največji problem? Sem že enkrat rekel, kakšno je blo v petek kle okol nas. Tud ko je bil Tito se je švercal, pa marke kšeftal pa kr preber si, kako so ga sral ko so ble črne koze.
Če bi pa naši mal manj špago zategnil spomlad (servisov pa vulkanizerjev pa res ni blo treba zapret) bi jim kak metek ostal še za zdaj. Tko mamo pa tako zmedo, da res ne veš, a so to voditelji amaterji. Zakaj policijska ura od 21 do 6? Zakaj se more en sprenevedat, da to ni policijska ura?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in jendomen

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Baje da v DSOjih kjer ni potrjenih okužb osebni zdravnik zelo hitro podpiše mrliški list z razlogi kot so bili klasika pred covid19, par prehlajenim pa samo priporoča počivanje in lekadolčke. Zaposlenim se neuradno odsvetuje odhode na covid19 testiranja. Vsi direktorji DSOjev se bojijo "palčkarjev" iz NIJZja, ker ko se enkrat ta zalega naseli v DSO (s tem ne mislim na covid19) imaš samo še težave. Pridejo novinarji, začne se testirat vse povprek, kar naenkrt zmanjka kadra (bolniške/karantene), varovance moraš premeščat gori doli, vsak ki umre ga testirajo še za virusek .. vsak ki umre "potrjeno od covid19" pa ti ga obesijo kot odgovornost. Zakaj bi to dober direktor hotel imeti pod sabo? Raje so tiho, sej ko vsako sezono virozica pobere par % življa se tudi noben ni ukvarjal s tem. Zakaj bi se danes morali.

A ima kdo številke koliko je bila smrtnost v prvem valu v kritičnih DSOjih? A ima kdo številke za primerjavo koliko je bilo vseh smrti pred tem. Sej to so ja zaprte ustanove ki imajo omejeno število ljudi. A je problem povedat da na 100 varovancev jih umre na leto 20, od tega 10 v času virusnih obolenj in gripe? A je problem povedat da je bilo isto ko jih je covid19 obiskal?

Skratka kmalu bo več ali manj ignoranca standard povsod, ne samo v DSO. V vrtcih baje tudi že tako delujejo (že omenjeno v tej temi) pa v privat firmah tudi. Država enostavno nima vzvoda da bi pritisnila na tole.

Ti glede covida nisi zadel niti ene ( z besedo - nula) napovedi.

Recimo tale izjava je dobro preživela cel teden.

Trenutno smo na aprilskih številkah kar se tiče intenzivne in pa ventilatorjev, no nismo še čisto. Skratka v "intenzivni" je bilo že huje pa vse skupaj nič ni bilo (razen en kup jamranja in potem pol leta ugotavljanja da smo imeli neprimerne ventilatorje). Število hospitaliziranih ni merodajno, ker sudoku pacientov pri prejšnjem valu ni bilo. Tudi "lista odpisanih" se je prej izvajala, sedaj se pa vsakega napol mrtvega iz DSO premesti v intenzivno da lahko tam sam in osamljen umre. Skratka trenutne številke niso primerljve s prejšnjim "vrhcem", ker smo namesto priprav na "izredne razmere" sami sebi zakomplicirali življenje. Sam vseeno v tej točki zaupam stroki in vodstvu bolnišnic, tako da ko bo resen naval na bolnišnice bodo poslali sudoku paciente nazaj domov in bodo zavračali paliativne bolnike iz DSO ki pridejo kampirat na intenzivno za par dni preden se odpravijo v večna lovišča.

Sudoku pacienti so se od tvojega posta povečali za 50% iz 200-300, intenziva pa za skoraj 60% iz 35 na 55. In te številke bodo šle še precej gor preden bodo začele spet padat. Sploh ker je večina jebivetrov še vedno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ti glede covida nisi zadel niti ene ( z besedo - nula) napovedi.

Recimo tale izjava je dobro preživela cel teden.



Sudoku pacienti so se od tvojega posta povečali za 50% iz 200-300, intenziva pa za skoraj 60% iz 35 na 55. In te številke bodo šle še precej gor preden bodo začele spet padat. Sploh ker je večina jebivetrov še vedno.

Khm .. a veš kako zgleda epidemija gripe? En čas nič, nič, en pacient, dva, čez en teden pa 20 novih na dan na intenzivni. Tako je se lahko v enem tednu intenzivna in bolnšice zafilajo, potem pa številka počasi pada. Povedal sem da smo februarja ko je bil covid19 na kitajskem imeli na urgenci v bolnišnice sprejetih 800 ljudi zaradi viruskov in 80+ na intenzivni. A smo imeli 1% trenutnih ukrepov, ne?

Glede moje napovedi, jst nisem dajal nobenih napovedi. V tej temi pa stojim za svojimi stališči od začetka. Za razliko od enih ki so najprej panično udarili po meni potem pa, ko so spoznali da smo zafurali par tednov gospodarstva trobili v isti rog z mano. Tudi ti si zraven veš? Pa razni potrči, zlatani ipd. ki so spoznali resnico 1 teden nazaj mi tudi niso konkurenca. Lahko greš gledat kdaj in s kakšnimi stališči sem v temah za covid19, potem se pa menimo dalje.

In ne tudi nisem jebiveter, širim virus manj kot 99% populacije ker na teden imam stike v živo s kaj vem 10 ljudmi in še to ves čas istimi. Pa držim se vseh ukrepov, tudi če so še tako butasti.
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Khm .. a veš kako zgleda epidemija gripe?
Za vse, ki ne vedo:
Zaradi gripe in virusa RSV hospitaliziranih 750 ljudi, 14 jih je umrlo
12. februar 2020


C-19 paničarski propagandni stroj je začel mleti šele v sredini marca, sedaj je zaradi njega vse preveč napsihiranih in prestrašenih ljudi, ki so brez omahovanja sprejeli policijsko (21-06) uro in maske na prostem sredi gmajne.
Navajam samo dva ukrepa, ki sta prepisana iz scenarija "Ladja norcev".


Čakam samo da sprejmejo odlok, ki zapoveduje dnevno stanje na desni nogi ob 12:00 in petje "Moja domovina" (domobranska himna).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi
2. sep 2007
1.496
766
113
Dolenjska
Za vse, ki ne vedo:
Zaradi gripe in virusa RSV hospitaliziranih 750 ljudi, 14 jih je umrlo
12. februar 2020


C-19 paničarski propagandni stroj je začel mleti šele v sredini marca, sedaj je zaradi njega vse preveč napsihiranih in prestrašenih ljudi, ki so brez omahovanja sprejeli policijsko (21-06) uro in maske na prostem sredi gmajne.
Navajam samo dva ukrepa, ki sta prepisana iz scenarija "Ladja norcev".


Čakam samo da sprejmejo odlok, ki zapoveduje dnevno stanje na desni nogi ob 12:00 in petje "Moja domovina" (domobranska himna).
Če bi pa zapovedali stat na levi nogi in petje Hej Slovani pa se ne bi nič jezil, kaj?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Italija Lombardija in Campania policijska ura zaprtje trgovin
Bavarska Nemčija lokalne karantene
Irska zaprtje trgovin razen za osnovne dobrine, v službo le tisti v nujnih poklicih, čez dan samo 5km od doma.
Črna gora policijska ura.
Francija policijske ure po najbolj okuženih pokrajinah. Za ca 25 milijonov ljudi.

Pa saj "Janša" je v bistu amater ne pa diktator.
 
  • Jezen sem
Reactions: jonny77