Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da prepričajo v cepljenje tiste "buba rokica", ki bodo sedaj upali, da jih bo tako bubala, da bodo dobili odškodnino. :obesise:
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Da prepričajo v cepljenje tiste "buba rokica", ki bodo sedaj upali, da jih bo tako bubala, da bodo dobili odškodnino. :obesise:
To se nesramno nizki zneski. Si predstavljaš, da ti država ubije otroka in ti potem dajo 10k evrov. To je na nivoju dokumentarcev iz Afganistana, kjer Američani bombardirajo celo vas, potem pa izplačajo odškodnine kmetom v vrednosti nekaj tisoč dolarjev za ubite živali in sorodnike.

Odškodnine bi se morale začeti pri 1 milijonu evrov, in bi mogle bremeniti direktno poslanske plače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: spenstar in Robert

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.623
8.946
113
Kolikor vem vlada oz. parlament ima vedno mnenje zakonodajno pravne službe v DZ-ju, hkrati ima na voljo celoten državni/pravni aparat pa še kakšnega ustavnopravnega svetovalca ob strani. Menda pa javni uslužbenci vsaj približno vedo oz. lahko ocenijo kaj je v skladu z ustavo in kaj ne. Ne vem ali načelo ločitve oblasti sploh omogoča "posvetovanja" z ustavnim sodiščem.
Pa misliš, da Hojs in kompanija uporabljajo te službe?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.217
5.599
113
A to so zdaj vzorni sosedje postali balkanci, ali kako? Jih niste postavljali za vzor? A zdej, ko se vam je podrla ta domina ste pa tiho?
Aja, obvezno ceplenje je rešitev. Kaj boste pa potem, ko se tudi ta domina podere?
Februarja se cepijo, junija c19 izgine.
Uspeh ?

Hrvaški predsednik Zoran Milanović je med obiskom v Vatikanu komentiral protikoronske ukrepe v Avstriji, ki je v ponedeljek za necepljene prebivalce uvedla lockdown. To potezo je označil za fašizem.

Milanović je po poročanju Indexa.hr po srečanju s papežem Frančiškom dejal še, da so v Vatikanu vsi cepljeni in da očitno prevladuje en znanstveni pogled na maske, ki pa jih malo nosijo. Dodal je, da ima problem z določenimi ukrepi v zadnjem času in da ti ukrepi, ki jih sprejemajo, nimajo povezave z znanostjo. “V Avstriji danes prepovedujejo ljudem, ki niso cepljeni, da gredo iz hiše. Kaj je to: znanost ali so to metode, ki spominjajo na 30. leta,” se je vprašal.



Do septembra, ko gremo nov krog po stopnicah.
Impossible_staircase.svg.png
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.826
-426
113
Kolikor vem vlada oz. parlament ima vedno mnenje zakonodajno pravne službe v DZ-ju, hkrati ima na voljo celoten državni/pravni aparat pa še kakšnega ustavnopravnega svetovalca ob strani. Menda pa javni uslužbenci vsaj približno vedo oz. lahko ocenijo kaj je v skladu z ustavo in kaj ne. Ne vem ali načelo ločitve oblasti sploh omogoča "posvetovanja" z ustavnim sodiščem.
Pa so te silne pravne službe in svetovalci že osvojili, da je treba vladne odloke objavit v uradnem listu in ni dovolj le na tweeterju? Ker lani še niso vedeli.
Kaj praviš?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
Meja je odprta zaradi naših delavcev.
Lahko samo še zaprejo Magno in 1000 drugih podjetij.

Nič ni odprta. Preko meje prideš po novem samo s pcr testom.
Drugače pa kapo dol jodlarjem, to bi še hitlerja impresioniralo. Sram me je, da imamo tako diktaturo za sosede. Do zdaj sem bil mnenja da so prisilni pikeci samo možni v državah kot so tađikistan ipd.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Pa so te silne pravne službe in svetovalci že osvojili, da je treba vladne odloke objavit v uradnem listu in ni dovolj le na tweeterju? Ker lani še niso vedeli.
Kaj praviš?
Se strinjam, celo do te mere, da predlagam da na forumu začasno prepovemo objave iz socialnih omrežij, dovolimo pa objave primarnih, sekundarnih virov in znanstvene literature. Se strinjamo?
 
  • Haha
Reactions: jonny77

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.251
3.401
113

jest5

Guru
18. avg 2007
25.318
-8.445
113
  • Všeč mi je
Reactions: Matey