Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Pa sej, a ni to od včeraj urejeno? Ker če ni, lahko tisto odločbo o karanteni, ki bi ti jo pokakal mejni policist, mirno vržeš v smeti.

Tri Hojsove možganske celice imajo pa zdej ful preveč dela z vsem drugim, sam z notranjimi zadevami ne, sam njegov čivkmedij pogledaš. Aveš nima on zdej časa za te stvari.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
....da pa vztrajajo pri vzstopu v SLO samo s PCR testom, pa je itak budalaščina, če je za večino držav dovolj hitri test
Ja, kako pa je s tranzitom?
Ok, če greš iz hrvaško v slovenijo rabiš pcr test. Ali ga rabi tudi avstrijec, ki gre iz hrvaške v avstrijo skozi slovenijo? ali za prestop naše meje tudi kaj rabi?

Kako je pa s tranzitom čez hrvaško, recimo v Bosno ali Srbijo?
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Pa sej, a ni to od včeraj urejeno? Ker če ni, lahko tisto odločbo o karanteni, ki bi ti jo pokakal mejni policist, mirno vržeš v smeti.

Tri Hojsove možganske celice imajo pa zdej ful preveč dela z vsem drugim, sam z notranjimi zadevami ne, sam njegov čivkmedij pogledaš. Aveš nima on zdej časa za te stvari.

od včeraj velja en odmerek plus prebolevnost, v AT pa 22 dni od prvega odmerka (brez prebolevnosti)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Je bla pa tale uvrstitev AZ v kategorijo, kjer rabiš samo en odmerek namenjena izključno teranju tega cepiva v promet, podobno še vedno piše na strani MNZ. kar je seveda nadneumnost.
Na MNZ strani še niso popravili, očitno imajo preveč dela s prebiranjem člankov o kolesarjenju.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Je bla pa tale uvrstitev AZ v kategorijo, kjer rabiš samo en odmerek namenjena izključno teranju tega cepiva v promet, podobno še vedno piše na strani MNZ. kar je seveda nadneumnost.
Na MNZ strani še niso popravili, očitno imajo preveč dela s prebiranjem člankov o kolesarjenju.
Gre se za to, da je le tako možno ujeti še zadnji vlak možnost svobodno dopustovanje letošnje poletje. Tam konec junija boš morda že dobil zeleni pasoš zgolj na podlagi izjave, da se do jeseni misliš cepiti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Aveš kaj dec, problem telih naših je v tem, da nek odlok ni postavljen izključno z namenom izboljšanja razmer, ampak ima zraven vedno neko agendo za povrh. Če bomo mel maske na prostem zapovedane, bo manj ljudi na protestih itd... Podobno je tole sračkanje z dozami tja in z dozami sem. Če je stroka rekla, da je prebolevanje covida enako kot če bi dobil prvo dozico v ramico, potem naj to velja, ne pa da se še vedno sprenevedajo in ugibajo. Po eni strani ti ne bi dal druge doze, ker ni potrebna po drugi strani bi te pa zezali s karanteno, ker te doze, ki po njihovo ni potrebna nisi dobil.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
In potem so takšne razmere vrhunske za širjenje raznoraznih gluposti, ki jih je ta hip internet poln.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Zakaj ponavljaš to bedarijo že cel čas? Okužba ni nujno da si zbolel. Ti se vsakodnevno okužiš z nešteto mikroorganiznmi, zboliš pa ne. Dojemi že razliko.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Zakaj ponavljaš to bedarijo že cel čas? Okužba ni nujno da si zbolel. Ti se vsakodnevno okužiš z nešteto mikroorganiznmi, zboliš pa ne. Dojemi že razliko.
Vem razliko
Khmm, zakaj pa potem tako vneto štejejo okužene in ne tiste, ki so zboleli????

Ti pa dojemi, da cepivo začne prijemat šele po parih tednih, polno pa prime po parih tednih od druge doze. Pa še takrat ko polno prime, lahko zgodi da cepljeni zboli za kovidom in umre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Vem razliko
Khmm, zakaj pa potem tako vneto štejejo okužene in ne tiste, ki so zboleli????

Zato ker okuženi prenašajo okužbo naprej. Zato tako vneto štejejo in iščejo okužene.

Vem, kar zahteven koncept za razumet.

Po tej logiki bi tudi lahko rekel, če tip/punca zgleda res hudo in zgleda zdravo, je povsem nepomembno ali je on/ona pozitiven/a na HIV (dokler izgleda zdrav/a je vse v redu).
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Zato ker okuženi prenašajo okužbo naprej. Zato tako vneto štejejo in iščejo okužene.

Vem, kar zahteven koncept za razumet.

Po tej logiki bi tudi lahko rekel, če tip/punca zgleda res hudo in zgleda zdravo, je povsem nepomembno ali je on/ona pozitiven/a na HIV (dokler izgleda zdrav/a je vse v redu).
Če tako, potem sem pa čisto prav prej napisal.
Ker cepljeni se tudi okužijo, in prenašajo okužbo naprej.
Torej je logičo, da vsaj tistih cepljenih z enim odmerkom, preden cepivo prime, niso uvrstili mad pct
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Besedica lahko te mal bega. Cepljeni oziroma preboleli se lahko okuži, sej veš, okužba pomeni stik z virusom in tudi lahko okužbo prenese dalje, sam možnosti tukaj zelo pozabljaš upoštevat, ker so možnosti za prenos naprej precej majhne. Če imaš v populaciji med tremi ljudmi dva, ki sta cepljena ali prebolela in enega, ki to ni, bo prvi na drugega precej težko prenesel tako, da bo drugi sploh lahko širil naprej in bo drugi potem na tretjega še precej težje in virus odjebe v dveh do treh ciklih. Sam takim kot si ti to razlagat je kot bi bukvi razlagal, naj se premakne za pol metra, pa pomoje bi še bukev prej potegnila korenine ven in se presadila za pol metra, kot pa ti dojel napisano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in gr69

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jaz bi pa rad videl podatek koliko do sedaj pozitivnih na PCR testih je bilo tudi cepljenih. Za prekužene so dali ven ta podatek in sicer 181.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Jaz bi pa rad videl podatek koliko do sedaj pozitivnih na PCR testih je bilo tudi cepljenih. Za prekužene so dali ven ta podatek in sicer 181.
A ni vseen, sej ti si se oborožil s tableti.......Al kako je zdej s tem pri tebi?

Baje tud žavba obstaja, mogoče se pa s tistim trikrat na dan pod nosom namažeš, ni hudič, da boš zaščiten......
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
A ni vseen, sej ti si se oborožil s tableti.......Al kako je zdej s tem pri tebi?
Zdaj išče, kje bi si sposodil psa, da ga bo peljal k veterinarju in dobil zanj Ivermectin. Še Seinfeld je imel epizodo o tej ideji.
Saj je verjetno vsem jasno, da nima jajc pogoltniti tudi tega zdravila a ne?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113

Razprava, ki sem ji prisostvovala, je bila razprava o 19. členu novega ZNB. Prenovljeni 19. člen na novo opredeljuje pojem karantene ob nalezljivih boleznih. Prejšnji zakon je predvidel institucijo karantene za zaščito ljudi pred najhujšimi nalezljivimi boleznimi, tistimi, kjer je smrtnost od 40 – 90 %. Zaščita populacije pred boleznijo, za katero je le 50 % možnosti, da jo posameznik preživi, je bila smiselna in samoumevna. A v novem zakonu je ukrep karantene (odvzema svobode) predviden za vse bolezni, za katere se minister za zdravje, torej vlada, odloči, da to razglasi. Ukrepi bodo po novem ZNB politična odločitev in ne strokovna.