Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.556
688
113
Ekipa, kaj sem spregledal ? Na viber mi je priletelo

"Vlada je skupaj s strokovno skupino pripravila načrt sproščanja ukrepov za zajezitev epidemije covid-19. Veljajo ukrepi, določeni v rdeči fazi.

Začetek veljavnosti semaforja z 12. aprilom 2021."

Od 5.4 do 10.4 je 7dp povprečje pod 1000, hospitaliziranih je tudi manj kot 1000.
Zakaj nismo oranžni ?
razmišljaš in nimaš spomina zlate ribice,
to dvoje je v zadnjem letu strogo prepovedano :bonk:


Kaj smo že pred kratkim slišali:
šole se bodo zaprle zadnje,
delitve na regije več ne bo
...
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Ekipa, kaj sem spregledal ? Na viber mi je priletelo

"Vlada je skupaj s strokovno skupino pripravila načrt sproščanja ukrepov za zajezitev epidemije covid-19. Veljajo ukrepi, določeni v rdeči fazi.

Začetek veljavnosti semaforja z 12. aprilom 2021."

Od 5.4 do 10.4 je 7dp povprečje pod 1000, hospitaliziranih je tudi manj kot 1000.
Zakaj nismo oranžni ?
Velikonočni ponedeljek (5. 4.) je s samo 272 pozitivnimi "zbil" povprečje, v torek 13. 4., ko se bo za sedemdnevno povprečje upošteval že ponedeljek 12.4., bo ta vpliv že izginil in bomo v rdečem. (verjetnost, da bomo "oražni" je precej majhna).
No, da se temu izognemo, da nas dajo danes v oranžno, potem pa gremo v torek spet nazaj v rdečo, so administrativno rešili na ta način.
Bodo pa rezultati objavljeni v torek (ki se bodo nanašali za ponedeljek), precej indikativni, kako nam je šlo dejansko v lock-downu oziroma epic-failu™.
1618157115012.png
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vsak test kaže rezultate v času testiranja - trenutek odvzema vzorca. Če si okužen 1 dan prej, NOBEN test ne pokaže okuženosti.
No, naj bi en test pokazal, da si nekoč bil okužen.
Ampak po trditvah ALTER doktorjev, si še vedno prenašalec ali okužen.
Kot pa - že omenjeno - test ne pokaže, če je to 1-2-3 dni prej ?
Stroka, priznana s strani tako levih, desnih, antivakserjev pravi, da kažeš simptome 3-4 dni po fasanju virusa.
Tudi tu - pri nas - testiranje po 5 dneh - skensla karanteno (nekoč bilo).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Velikonočni ponedeljek (5. 4.) je s samo 272 pozitivnimi "zbil" povprečje, v torek 13. 4., ko se bo za sedemdnevno povprečje upošteval že ponedeljek 12.4., bo ta vpliv že izginil in bomo v rdečem. (verjetnost, da bomo "oražni" je precej majhna).
No, da se temu izognemo, da nas dajo danes v oranžno, potem pa gremo v torek spet nazaj v rdečo, so administrativno rešili na ta način.
Bodo pa rezultati objavljeni v torek (ki se bodo nanašali za ponedeljek), precej indikativni, kako nam je šlo dejansko v lock-downu oziroma epic-failu™.
Poglej priponko 44580
Tega ne štekam. Če se en dan zaradi praznika ne testira, potem je nekak logično da se razporedijo na naslednji dan ali dva. Razen, če je vse skupaj fejk, potem pa je res treba čakati 1 teden, da ta dan izgine iz statistike.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Sej številke so preproste, če bo danes potrjeno toliko okuženih kot ponavadi in jutri ne bo rekordno ponedeljkovo število okuženih bi morala bit v torek v oranžni fazi. (tudi če gledamo po regijah za večino to velja direktno preslikano) Glede na trend se ne kaže več rasti tako da je tole precej verjetno. No država je rekla da je boljše da smo z dekretom v rdeči ne glede na številke, tako da itak nimamo kaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ekipa, kaj sem spregledal ? Na viber mi je priletelo

"Vlada je skupaj s strokovno skupino pripravila načrt sproščanja ukrepov za zajezitev epidemije covid-19. Veljajo ukrepi, določeni v rdeči fazi.

Začetek veljavnosti semaforja z 12. aprilom 2021."

Od 5.4 do 10.4 je 7dp povprečje pod 1000, hospitaliziranih je tudi manj kot 1000.
Zakaj nismo oranžni ?

Saj štejtje in recimo zlaganje listov po vrstnem redu, tej garnituri nikoli ni šlo dobro od rok.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Tega ne štekam. Če se en dan zaradi praznika ne testira, potem je nekak logično da se razporedijo na naslednji dan ali dva. Razen, če je vse skupaj fejk, potem pa je res treba čakati 1 teden, da ta dan izgine iz statistike.

Poglej graf in boš videl da tvoje razmišljanje ne drži. Še v torek je bilo precej manj testiranih. Tako da v torek dobimo še ca. 130 sedanjim 907 pa še v sredo kakšnih 30. Da bi za en dan odpirali pa ne vidim smisla sploh pa so glasni tisti jamrači ko bi potem v zrak skočili kakšni so to ukrepi da se že naslednji dan zapre.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Glej, men je vseen, a gremo v rdečo al pa oranžno. Sam glede na vpitje, da imamo eksponentno rast, pa da bo po 3000 plus okuženih na dan, men tele cifre ne zgledajo glih tko. Lockdown je bil pa tud bolj bogi, tko da ni mel posebne veze.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Poglej graf in boš videl da tvoje razmišljanje ne drži. Še v torek je bilo precej manj testiranih. Tako da v torek dobimo še ca. 130 sedanjim 907 pa še v sredo kakšnih 30. Da bi za en dan odpirali pa ne vidim smisla sploh pa so glasni tisti jamrači ko bi potem v zrak skočili kakšni so to ukrepi da se že naslednji dan zapre.

Ukrepe semaforja se baje sprejema vsak torek glede na objavljene podatke do ponedeljka. Torej naj se preveri v torek ali smo nad 1000 ali pod in smo potem cel teden v taki barvi. Sliši se kot ok pravilo in z veseljem bo vsak upošteval barvo semaforja. Sedaj je vseeno ker smo itak po dekretu rdeči, temu se po domače reče "prst v rit".

Mogoče bomo res padli v rdečo, mogoče bomo v oranžni, ampak bistveno je da so pokazali v vladi da po tem 12 dnevnem lockdownu sledi avtomatično rdeča faza ne glede na vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Tega ne štekam. Če se en dan zaradi praznika ne testira, potem je nekak logično da se razporedijo na naslednji dan ali dva. Razen, če je vse skupaj fejk, potem pa je res treba čakati 1 teden, da ta dan izgine iz statistike.
Jao Pbutec, kje vi mojstri najdete vse potrditev, da so stvari fejk. :bonk:

Saj se vse izravna, malo zaniha navzdol (ker se ni testiralo), malo zaniha navzgor, ko se jih polovi nazaj. Za resno epidemiološko analizo to ni tak problem, če pa gledaš strogo birokratsko, semaforsko je pa problem.

Spodaj imaš graf, vsak dan 1000 okuženih, pa pride potem ponedeljek 5.4. ko se manj testira in imaš samo 600 potrjenih.
Oranžna linija prikazuje, kako izgleda sedemdnevno povprečje če je posledično v torek 6.4 1400 pozitivnih.
Sivalinija prikazuje, kako izgleda sedemdnevno povprečje, če je posledično v torek 6.4 1300 pozitivnih in sredo 7.4. 1100 pozitivnih (se pravi, tistih 400 izgubljenih poloviš v dveh dnevih).

"Problem" je v tem, da je vlada rekla, da se gledajo sredini podatki o sedemdnevno povprečju (se pravi, ki vključujejo ravno podatke za torek). In se zgodi ravno to kar sem originalno povedal, najprej povprečje pade, potem se pa dvigne. Nečeloma spet ni tako velika zadeva, če ne bi ravno oscilirali okoli teh magičnih 1000 (če bi nihali med 670 in 720 se noben ne bi sekiral), kar pa pomeni precej banalen vstop najprej v oranžno fazo, potem pa spet nazaj v rdečo.

Ni pa nič fejk tukaj.

1618168550646.png
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.027
568
113
ja je. sicer se strinjam z njim kot takim, vendar kot predstavnica zdravnikov in sedaj sefica skuoine, si me bi smela dovoliti , da gre taka pred kamere. vem da je bila tonpreden je postalanglavna ampak vseeno to kaze na to, da smo vsi mi bitasti oni so pa bogovi.
enostavno si tega ne bi smela dovoliti.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
V iskanju načina posredovanje informacij uporabniku, da jih bo razumel.
Majica JE zadetek v polno!:cheer:
Videti je, da ste prebrali, kaj piše.
Sedaj pa najtežje. Razumevanje sporočila:bonk: Mission: Impossible
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Sporočilo je že ok, in neumnosti je blo v zadnjem letu nešteto. Ti, pa tudi dotična gospa pa pozabljata, da so oni ustrelil marsikakega kozla v imenu boja proti virusu....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Danes se torej ukinja policijska ura. Pod njo smo živeli 3 dni manj kot pol leta. Nekaj, na kar ne bi smeli pozabiti nikoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1