Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Naj mi nekdo pojasni naslednje:

Kako je lahko Albanec s Kosova prinesel Angleški sev virusa iz Belgije, medtem ko mi niti v sosednjo občino ne smemo!?
Verjetno je šel v Belgijo vejo zrihtat, ki je padla dol zraven počitniške prikolice. Tako kot njegovih 50 sorodnikov iz cele Evrope.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
angleški sev je bil že prej tukaj - je že zadnjič enkrat govoril o tem.

In zakaj taka panika zaradi tega seva? saj cepivo deluje tudi na ta sev, in če se bo cepilo po planu, ne bo povzročal večjih težav - tako kot običen corona sev.

žal pa naš jj kar ne more iz svoje kože. pa je bolje nekaj dni, potem pa spet pride nov dan, in spet naš stari zoprni, tečen in večno nejevoljen jj.
Ta sev se siri hitreje kar pomeni, da bo vec ljudi (tudi mladih) obolelo => večji pritisk na bolnišnice in večja smrtnost.
Poglej kaj se dogaja v VB.
 
19. jul 2007
2.763
1.493
113
Kaj se pa dogaja v VB?
Smrti jim naraščajo.
1611577985067.png

Glede okužb, jim pa gre dobro v primerjavi z nami :-(.
1611578031240.png
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-212
113
Lahko se naganjava gor ali dol, žensko se trudiš zagovarjat, pa piše neumnosti. To ni zgolj drugačno mnenje, to so neumnosti, ker s palčko ti nihče ne gre v možgane, kot piše dotična babnica, da o posilstvu niti ne začnem.
Ne vem, nisem se še testiral, ampak meni se zdi da je drezanje s palčko v nos manj prijetno in bolj boli, kot pa če ga ženska faše v p.
Zakaj bi bilo eno posilstvo, drugo pa ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Nekateri kažejo lažne izvide testov, nekateri potujejo pod pretvezo poslovne poti.. nekateri pa pač gredo brez vsega, dokler jih kdo ne ustavi (kar pa je malo verjetno).
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-212
113
Kakorkoli ze, tisti, ki smo preboleli in ki so cepljeni, smo imuni tudi na ta sev. Ostali pa hitro v bunkerje :fredi:
Pa si prepričan?
A ni ravno pri teh razlinih sevih fora, da je tolk drugačen, da ga telo več ne prepozna, torej nisi imun?

Pri gripi se tudi cepiš z večimi cepivi, proti različnimi sevi. Pač zmešajo več cepiv skupaj, pa si odporen na več sevov. (če zadanejo prave).

Če enako zboliš, si enako imun po preboletju, pa še cepivo enako drži, pa testi odkrijejo oba, res ne vem zakaj sedaj tolk komplicirajo okol teh sevov, saj je za uporabnika to isti qrac. .
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.598
259
113
Ajoj no. A če bo babnca rekla da ji zjutraj ne paše vstat ji pač ne paše?

ja seveda. če si lahko to privoščiš, pač še malo poležiš. nisi dal taprave primerjave.

nedotakljivost telesa je širok pojem. sigurno ti ne smejo šarit po telesu, če se ti ne strinjaš.

je pa nekako logično, da se nekateri poklici pač morajo tukaj prilagodit. ne vem, kako je v zdravstvu in dso - a so se vsi cepili? kako je s tistimi, ki se niso želeli?



ampak vse to je posledica panike, ki jo umetno ustvarjajo. Obnašamo se kot da je ta korona najbolj smrtonosna bolezen na tem planetu. Klanjamo se pred številkami, za katere nikoli ne bomo vedeli ali so sploh resnične. Očitno folk ne vidi tako hude grožnje v tej bolezni, da bi se kar v vrsto postavljali za testiranje in cepljenje. Država nas pa tud ne more prisilit v to, da se bomo bali te bolezni. Največja fora pa je, da se folk upira ker imajo dosti teh ukrepov in sevov in stalenga ustvarjanja nekega strahu pred novimi ukrepi. In ravno, ko je malo posijalo sonce, fuk, takoj najdejo ta angleški sev. čez 2 meseca bo nek drug...

kdaj jim bo jasno, da se skrivati večno ne bomo mogli? in ta virus pač ne bo izginil, ampak se bo pojavljal v vedno novih oblikah. tole cepivo smo čakali skoraj 1 leto. vmes so nastali 3 različni sevi. torej, kam to pelje???
 
  • Všeč mi je
Reactions: ametist

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
nedotakljivost telesa je širok pojem. sigurno ti ne smejo šarit po telesu, če se ti ne strinjaš.

je pa nekako logično, da se nekateri poklici pač morajo tukaj prilagodit. ne vem, kako je v zdravstvu in dso - a so se vsi cepili? kako je s tistimi, ki se niso želeli?
Tud ti moraš na toliko let na pregled, če hočeš delat, pa ti tam buhaha kri ukradejo. Tokrat so pač učitelji tisti, ki se bodo moral dat pregledat, če bodo hoteli delat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.598
259
113
ja seveda. ampak kri dat je smiselno, ker se lahko marsikaj najde.

teli hitri testi so pa bolj tko... mene recimo, še niso prepričali.

ampak, vseeno - če so taka pravila, je treba pač it na test.