Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
jaz poznam kolega, njegov kolega pozna enga, ki je tudi bil + na HAGT, na PCR pa -, pol se mu je pa še nogt zarastu na nogi, pol je pa šel
k pedikerju in plačal €€.

Pameten komentar, ni kaj. Mam pa občutek, da tvoj kolega in jaz oba "poznava" istega umsko omejenega osebka. Boš ugibal koga?

Drugače pa on topic....
Vzorec fake pozitivnih hitrih testov v enem samem podjetju je bil čez 50%.

Podatki so zbrani, morda bodo tudi anonimno posredovani kakšnemu mediju (to na žalost ni moja odločitev).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
sami dvomi o teh hitrih testih, vlada se jih pa oprijema kot pijanc plota.

katere so trenutno sploh prednosti hitrih testov? a je že kaj odvisno od hitrega testiranja?
 
19. jul 2007
2.766
1.495
113
Vzorec fake pozitivnih hitrih testov v enem samem podjetju je bil čez 50%.

Podatki so zbrani, morda bodo tudi anonimno posredovani kakšnemu mediju (to na žalost ni moja odločitev).
Mnogo je lahko vzrokov za nekaj takega:
- hitri testi so so fejk sami po sebi (jaz mislim, da to zagotovo ni to. Kakšen FDA approved test, npr. Abbott Diagnostics: BinaxNOW COVID-19 Ag Card zagotovo da rezultate, ki so v okviru specifikacij, to pa ni 100% občutljivost in selektivnost).
- dotični hitri testi so zanič, ker so od šrot proizvajalca - težko kaj komentirat, ker ni več podatkov
- dotični hitri testi so bili zanič, ker je bila slaba serija, to se ponavadi vnaprej rešuje tako, da se nov batch preveri na realnih kontrolnih vzorcih (deklarirano pozitiven vzorec in negativen vzorec), certifikati gor ali dol. Verjamem, da so je v prejšnjem meseceu zagotovo kakšen slab paket testov izmuznil in prišel na trg.
- testi niso bili pravilno uporabljeni (znana zgodba iz Planice, da so bile težave zaradi nepravilnega skladiščenja - temperature. Poznan je primer, da da test pozitiven rezultat, če ga pomočiš v Coca-Colo - vsebinsko sicer brezvezna zadeva, ker če testa ne uporabiš v skladu z navodili, ne moreš pričakovat relevantnih rezultatov)
- vzorčenje ni bilo pravilno narejeno (en Alterjevec je napisal par mesecev nazaj, da so očitno kontaminirali vzorce za PCR in so bili vsi vzorci v seriji pozitivni)

Tako da je tvoja informacija: "Vzorec fake pozitivnih hitrih testov v enem samem podjetju je bil čez 50%." pove samo, da je nekaj šlo narobe. Kaj, bogsigavedi, niti slučajno pa ne potrjuje, da so hitri testi fake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki
19. jul 2007
2.766
1.495
113
Še to, kar je sicer splošen problem.
o se neka zadeva širi, pa se še ne uveljavi popolnoma, se z njo začne ukvarjat populacija, ki ni tako vešča vseh detaljev in je enostavno več napak (v nekaterih primerih samo na začetku, v nekaterih primerih pa dolgoročno).
Če bi rekel, da je bil to primer v UKC (da so imeli 50 % lažno pozitivnih testov), bi zastrigel z ušesi, ko si pa rekel, da je bilo to v eni firmi, sem pa skeptičen, da je to zgolj posledica samih testov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Floki

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Ali pa ce bi tista agencija za medicinske pripomocke, ki jih je vzela pod drobnogled, opravila svoje delo in sama naredila testiranje, koliko so dejansko tocna?

Se ti zavedas, da sta nasa svoboda gibanja in solanje otrok odvisna od laznivih hitrih testov?

Jaz sem že od začetka zagovarjal da vse pozitivne na HAt pošljejo še na PCR ker to ni neka velika dodatna številka testiranih. Če že oni menijo da zaradi "zanesljivosti" teh testov ni potrebe potem bi lahko to naredili že zaradi odziva javnosti. Jih ne stane prav veliko.
Se je pa danes predstavnica NIJZ (ali pa mogoče ministrstva) na novinarski konferenci izmuznila odgovoru na to vprašanje kakšna je zanesljivost v primerjavi PCR z HAt testi. Pa tudi ostali odgovori so bili zelo "neprofesionalno" odgovorjeni. Če bi šel sam odgovarjat na ta vprašanja bi s tem kar prebeem pecej bolj točne številke podal kot jih je ona. Pa to je edino delo ki ga ima.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.333
956
113
Hitri testi so zame zanesljivi le takrat, ko je testna črtica močno poudarjena, ponavadi celo hitreje kot kontrolna. Problem so vsi blagi odtenki tiste barve, ki pa jih moraš jemati kot pozitiven izvid.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Pameten komentar, ni kaj. Mam pa občutek, da tvoj kolega in jaz oba "poznava" istega umsko omejenega osebka. Boš ugibal koga?

Drugače pa on topic....
Vzorec fake pozitivnih hitrih testov v enem samem podjetju je bil čez 50%.

Podatki so zbrani, morda bodo tudi anonimno posredovani kakšnemu mediju (to na žalost ni moja odločitev).
3 bili na hitrem+ in vsi trije bolani, to je moj % poznanih, ok? 3 od 3, iz tega izhajam, ker jih poznam osebno. torej, po tvoje bi morali bit vsi 3je lažni, pa
žal niso bili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luka51
19. jul 2007
2.766
1.495
113
Poznam par ljudi, ki so šli prvi dan (še lansko leto) na hitri test v lokalni ZD, informacije ki jih imam (pa niso popolne) ne vzbujajo kakšnih dvomov. Moja mati negativna, tudi ni zbolela, njena soseda brez kakršnihkoli simptomov šla na test, ker je bil njen mož PCR pozitiven, bila pozitivna na HAT testu in tudi naslednji dan dobila simptome, itd.
Bi pa dopuščal, da je bila kakšno ad hoc komercialno testiranje z neprimerno ekipo in cheap testi v kakšni firmi, ki je bilo samo metanje denarja stran in so bili rezultati za v koš (samo to ni problem hitrih testov).
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
Tole je iz ene publikacije, toliko za tiste kaj pomeni kak procent pri pozitivih in negativnih testih ker večina alterja ne ve.
priloga.jpg
 
2. okt 2007
3.602
2.048
113
Jaz sem že od začetka zagovarjal da vse pozitivne na HAt pošljejo še na PCR ker to neka velika dodatna številka testiranih. Če že oni menijo da zaradi "zanesljivosti" teh testov ni potrebe potem bi lahko to naredili že zaradi odziva javnosti. Jih ne stane prav veliko.
Se je pa danes predstavnica NIJZ (ali pa mogoče ministrstva) na novinarski konferenci izmuznila odgovoru na to vprašanje kakšna je zanesljivost v primerjavi PCR z HAt testi. Pa tudi ostali odgovori so bili zelo "neprofesionalno" odgovorjeni. Če bi šel sam odgovarjat na ta vprašanja bi s tem kar prebeem pecej bolj točne številke podal kot jih je ona. Pa to je edino delo ki ga ima.

tudi spretno se je izognila oz. sploh ni podala odgovora na vprašanje, kako da se virus širi v DSO-jih, če pa so vsi bili cepljeni, je kljub temu v zadnjih dneh velik porast okužb
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.908
3.027
113
tudi spretno se je izognila oz. sploh ni podala odgovora na vprašanje, kako da se virus širi v DSO-jih, če pa so vsi bili cepljeni, je kljub temu v zadnjih dneh velik porast okužb

To je bilo že večkrat odgovorjeno. Po cepljenju traja približno dober teden dni preden se zacnejo tvoriti protitelesa. Po prvem odmerku je 50% zaščitenost proti okužbi pa precej dobra proti hujšem poteku bolezni.
Lahko so bili že kužni, lahko so zboleli kasneje ker še niso zaščiteni s protiteles.

Je pa žalostno da v DSO zaposleni niso niti toliko da bi se vsaj ta dva tedna potrudili z vnosom virusa preko zaposlenih.

Zdele je na 2 programu dobra pogovorna oddaja na to temo, poglej si.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Med tem v Bosni feštajo. Dol jim visi za ukrepe. Samo poglejte komentarje:

 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala