Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
že že ampak potem se pa janez40 oglasi in reče da ne moreš to tako na silo pa kaznovat. je treba lepo rečt ker represija...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Same jokice na kupu. Uuuueeeeeeee, glda glda vlada, k da glde glde uklepe. Ne bom se jih dlžal, laje se bom po tleh metal. UUUUUeeeeee

Folk, vam res ni jasno, da to delate ZASE, yebem vam sunac (prosto po Langi), ne za vlado? Vi se ne držite, vi in vaši bližnji bojo nayebali. Da se razumemo, zato, ker si boste navlekli korono v bajto. Potem pa jok in stok in iskanje placa v covid bolnišnici.

Resno se vam čudim, da uporabljate pas v avtu, čelado na motorju in podobne varnostne pripomočke. Saj vas vendar vlada yebe, vi se pa ne boste pustili yebat. Aja, ko čutite, da gre za vaše riti, vam pa ni vseeno? :nigladek:
Jebem jest teb sunac. Lahko z ravno faco rečeš, da so vsi ukrepi transparentni, učinkoviti in potrebni? Bi si dal v avtu tud čelado gor? Dej misli malo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.384
9.822
113
kod Džej-Zija
Povprečen človek je glup. Če ga psihiraš, tolčeš po glavi z najbolj neumnimi in banalnimi ukrepi, omejuješ njegovo preživetje, daješ zmedene signale pri katerih je jasno, da tudi zakonodajalec nima pojma kaj naredit, zraven še fajn kradeš in si poizkušaš povečati oblast, je jasno, da te ima povprečen človek poln k. in si lahko zatakneš svoje ukrepe kamor želiš. Kaj tu ni jasno? Ljudi vedno bolj skrbi njihova rit, ker izgubljajo službe in preživetje. Corono preživi večina kot prehlad in žal/na srečo večino definitvno bolj skrbi, če bo imel za odplačat kredite in za jest, kot pa prehlad, ki povzroči komplikacije pri promilu prebivalstva.
Če bi se debilno obnašali samo ekstistenčno ogroženi, bi še nekako razumel. Pa se ne. Tudi popolnoma neogrožen folk si ni sposoben pravilno yebenega nagobčnika namontirat. Človek se včasih res mora vprašat, s kom si deli to ljubo nam Zemljico.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.245
3.391
113
Resno se vam čudim, da uporabljate pas v avtu, čelado na motorju in podobne varnostne pripomočke. Saj vas vendar vlada yebe, vi se pa ne boste pustili yebat. Aja, ko čutite, da gre za vaše riti, vam pa ni vseeno? :nigladek:
Ti kot kvalificiran dripec ne razumeš, da imam na izbiro ali dam čelado na glavo in sprejmem pravila igre prometa in se grem to igro. Če mi pravila prometa niso všeč, se ga ne udeležim. V korona igri, pa nimam možnosti izbire in se moram špilat po pravilih drugih.
Sej vem, da je to zate pretežko, da bi razumel, ampak vseeno.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.453
4.552
113
že že ampak potem se pa janez40 oglasi in reče da ne moreš to tako na silo pa kaznovat. je treba lepo rečt ker represija...
Represija očitno ne deluje (več). Potrebno bi bilo še več represije, a je jasno, da je ne moreš izvajat (kontrolirat), saj nimaš kadra za to. Torej lahko samo vpiješ in se čudiš, da ni nič bolje. Torej je definitivno na mesto, da se poizkusiš spustit z oblakov in stopit pred ljudi ter priznat svoje napake, ter reševat na drug, strokoven, način. Vem pa, da je tole za trenutno vladno garnituro višja matematike. V bistvu sem prepričan, da je tole višja matematika za katerokoli vlado, ki bi jo že sestavili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in mirsi

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.245
3.391
113
Če bi se debilno obnašali samo ekstistenčno ogroženi, bi še nekako razumel. Pa se ne. Tudi popolnoma neogrožen folk si ni sposoben pravilno yebenega nagobčnika namontirat. Človek se včasih res mora vprašat, s kom si deli to ljubo nam Zemljico.
Tebi tudi barvice ne pomagajo, ker vidiš samo črno belo, povrh vsega pa še nisi sposoben pogledat širše slike.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.384
9.822
113
kod Džej-Zija
Jebem jest teb sunac. Lahko z ravno faco rečeš, da so vsi ukrepi transparentni, učinkoviti in potrebni? Bi si dal v avtu tud čelado gor? Dej misli malo.
Ti ga kar jebi. Pred enim mesecem sem vam povedal, kaj bo, pa si pyzdakal. Zgodba se ponavlja. Če bi se takrat VSI držali osnovnega higienskega minimuma, torej razdalje, mask in higiene rok, danes ne bi bili tam, kjer smo. Ker pa vsi samo iščete izgovore, da ni treba imet distance in maske, smo tam, kjer smo.

Ueeeee, vlada je kriva. Ne, precej ukrepov je bednih in brezveze. A uganeš, zakaj jih imamo? Ne zato, ker se komu dviga na omejevanje svoboščin (prosto po mirsiju), ampak, ker dejansko ne vejo, kaj naj še naredijo, da bi debilen folk pripravili do spoštovanja ukrepov.

Kdo je kriv, da se ukrepov ne spoštuje? Vsekakor precej oblast in nesposobno/nespodobno komuniciranje. Poleg oblasti opozicija, ki ji gre samo za oblast in jo boli k***c za ljudstvo. Pa seveda samo ljudstvo, ves cajt samo jamrate okrog ukrepov in jim zbijate upravičenost. Tudi ti si bil jokica, potem pa malo obrnil plato.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.138
113
40
MB
če sam pri sebi nisi tolko, da kljub temu da recimo veš da si potencialno v ogroženi demografiki, pa ne deluješ samozaščitno ... ne vem no ... ni ga zakona ko ti lahko pomaga.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.453
4.552
113
Ti ga kar jebi. Pred enim mesecem sem vam povedal, kaj bo, pa si pyzdakal. Zgodba se ponavlja. Če bi se takrat VSI držali osnovnega higienskega minimuma, torej razdalje, mask in higiene rok, danes ne bi bili tam, kjer smo. Ker pa vsi samo iščete izgovore, da ni treba imet distance in maske, smo tam, kjer smo.

Ueeeee, vlada je kriva. Ne, precej ukrepov je bednih in brezveze. A uganeš, zakaj jih imamo? Ne zato, ker se komu dviga na omejevanje svoboščin (prosto po mirsiju), ampak, ker dejansko ne vejo, kaj naj še naredijo, da bi debilen folk pripravili do spoštovanja ukrepov.

Kdo je kriv, da se ukrepov ne spoštuje? Vsekakor precej oblast in nesposobno/nespodobno komuniciranje. Poleg oblasti opozicija, ki ji gre samo za oblast in jo boli k***c za ljudstvo. Pa seveda samo ljudstvo, ves cajt samo jamrate okrog ukrepov in jim zbijate upravičenost. Tudi ti si bil jokica, potem pa malo obrnil plato.
No vidiš, tu se razlikujejo naša mnenja. Jaz menim, da Slovenci nismo nekaj posebnega in, da bi se držali ukrepov bistveno manj, kot druge države. Niti približno. V bistvu menim, da se v povprečju držimo bolj kot marsikatera druga država. Hkrati tudi menim, da so ukrepi razdalja, razkuževanje, maske več ali manj privlečeni za lase in niti približno ne pomagajo toliko v boji proti virusu, kot nas želijo prepričati. Če bi, potem ne bi imeli problemov praktično povsod, ampak za virus še vedeli ne bi.
In zato menim, da je potrebno iskati razloge drugje, pa jih vlada noče...le zakaj? Ker so zafurali varovanje bolnic in DSOjev v prvi vrsti. Zato imamo tudi največ smrti v Evropi. In ogromen procent okužb prihaja od tam. Kot drugo, niso poskrbeli za financiranje zaprtih/hendikepiranih dejavnosti, da bi si te dejavnosti lahko privoščili večje zapiranje ali čisti lock down za tri tedne (in niti dneva več). Zato mora delati večji procent ljudi, in okužbe se širijo na delovnih mestih.

In še in še. Prebivalstvo je tudi seveda videlo katastrofo od komuniciranja in ukrepov od vlade in ji je jasno, da tu ne gre samo z reševanje neke zdravstvene krize, ampak za izživljanje in grabljenje zase, kar povzroči še večji odpor.

Jap, ljudje v prvi vrsti sigurno niso krivi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in Trigger

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.138
113
40
MB
si si glih odgovoril na prejšnje vprašanje, če slovenec kdaj prevzame odgovornost :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.453
4.552
113
če sam pri sebi nisi tolko, da kljub temu da recimo veš da si potencialno v ogroženi demografiki, pa ne deluješ samozaščitno ... ne vem no ... ni ga zakona ko ti lahko pomaga.

si si glih odgovoril na prejšnje vprašanje, če slovenec kdaj prevzame odgovornost :D
Če se le da, ne. Ampak v povprečju še vedno menim, da bolj kot marsikatera druga država z boljšo sliko. Ni problem v Slovencih...