Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Smučišča niso zaprta, a do njih zaradi zaprtih občinskih mej ni mogoče priti
"Smučišč noben odlok ne zapira," je v današnji oddaji Dobro jutro na TV Slovenija dejal državni sekretar na ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo Simon Zajc in dodal, da so na njihovem ministrstvu z odlokom zaprli "zgolj" gostinske obrate. "Problem je seveda prehod med občinami. Ampak, kar se tiče same rekreacije, ki spada pod pristojnost ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, je ta dovoljena. Če bo slika takšna, da se lahko sprostijo prehodi med občinami, bo ta težava odpadla," je še dodal.

Kdo se dela norca - če pa so naprave zaustavljene!

Marsikdo se NE dela norca :evil:
 
  • Haha
Reactions: Romzi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor



O, a res?Je bilo to že jasno spomladi. Butli zmešani :bonk:

Še takratni VD direktorja epidemiolog Eržen je rekel, da je ta ukrep nesmiseln, pa je bil takoj zamenjan. Sej vemo, kdo ga je zamenjal, a ne?

Sej ne vejo, kaj delajo. Grejo se an ban pet podgan. Je potem kaj čudnega, da imamo, kot imamo?
Ne pozabi dejstva, da bodo sedaj občinske meje odprli zgolj zaradi smučanja. Ravno danes je bilo po radiu, da bi smučarija že laufala na polno, saj gre za individualno športno dejavnost, pri čemer je edina ovira le prepoved prehajanja med občinami, Zanimivo, smučanje je naenkrat dovoljena športna dejavnost, pri čemer je večina ostale športne dejavnosti trenutno prepovedane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ne pozabi dejstva, da bodo sedaj občinske meje odprli zgolj zaradi smučanja. Ravno danes je bilo po radiu, da bi smučarija že laufala na polno, saj gre za individualno športno dejavnost, pri čemer je edina ovira le prepoved prehajanja med občinami, Zanimivo, smučanje je naenkrat dovoljena športna dejavnost, pri čemer je večina ostale športne dejavnosti trenutno prepovedane.
Me zanima, ce bodo odprli tudi drzavne meje. Verjetno samo ce bos imel smuče na strehi :valjamse:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne pozabi dejstva, da bodo sedaj občinske meje odprli zgolj zaradi smučanja. Ravno danes je bilo po radiu, da bi smučarija že laufala na polno, saj gre za individualno športno dejavnost, pri čemer je edina ovira le prepoved prehajanja med občinami, Zanimivo, smučanje je naenkrat dovoljena športna dejavnost, pri čemer je večina ostale športne dejavnosti trenutno prepovedane.
Pod A: v Sloveniji še noben nima dovolj snega za pognat naprave. Še najbližje je po moji vednosti Rogla, ker je dobila na vrhu cca 10cm naravnega, ki je ostal.
Pod B: Zajc - drž. sekretar pri Lenivcu, je izjavil, da smučanje ni prepovedano, le da je trenutno omejeno na lastno občino (hvala bogu da sn Mariborčan). In res v Odloku piše, da so prepovedane vožnje z nihajkami, krožno-kabinskimi in vzpenjačami. Iz tega sledi, da sedežnice in vlečnice lahko delajo. ;)
Pod C: ena od izjem je tudi prehod občinske meje zaradi izvajanja športne aktivnosti, ki je ni v tvoji občini - sicer so mislili na golfiste, ampak tudi smučarji sem not pademo (matr pa zakaj sem iz MB :) ).
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Pod A: v Sloveniji še noben nima dovolj snega za pognat naprave. Še najbližje je po moji vednosti Rogla, ker je dobila na vrhu cca 10cm naravnega, ki je ostal.
Pod B: Zajc - drž. sekretar pri Lenivcu, je izjavil, da smučanje ni prepovedano, le da je trenutno omejeno na lastno občino (hvala bogu da sn Mariborčan). In res v Odloku piše, da so prepovedane vožnje z nihajkami, krožno-kabinskimi in vzpenjačami. Iz tega sledi, da sedežnice in vlečnice lahko delajo. ;)
Pod C: ena od izjem je tudi prehod občinske meje zaradi izvajanja športne aktivnosti, ki je ni v tvoji občini - sicer so mislili na golfiste, ampak tudi smučarji sem not pademo (matr pa zakaj sem iz MB :) ).

Kateri odlok si pa to bral? V tistem iz 25. oktobra ni izjeme za športne aktivnosti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ma rekreacija je zapisano nekje.

Edit: vidim da so v tem zadnjem "zahebali golfiste" - prej je to bilo možno:

Športno-rekreacijska dejavnost in sprehodi
Posameznik ali osebe iz skupnega gospodinjstva lahko ob upoštevanju priporočil Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) na prostem oziroma odprtih javnih krajih v občini prebivališča izvajajo takšno športno-rekreacijsko dejavnost, pri kateri se ohranja varna razdalja do drugih posameznikov. To so na primer športno-rekreacijske dejavnosti individualnega značaja (na primer tek, kolesarjenje, golf, joga) ali tiste, pri katerih ob običajnem izvajanju ni mogoč stik z drugimi posamezniki (npr. tenis, badminton, balinanje).

Pri sprehodih na zelenih površinah in športno-rekreacijski dejavnosti, pri kateri je mogoče do drugih posameznikov neprekinjeno vzdrževati najmanj tri metre medsebojne razdalje, ne glede na določila drugih odlokov posameznikom ali osebam iz skupnega gospodinjstva ni treba nositi zaščitne maske.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
14.10. je začelo to veljat, ampak so očitno potem z omejitvijo na občine to povozili, čeprav sem 99,99% da je Hojsi to omenjal še kasneje kot izjemo:

4) Ne glede na določbe 1. člena tega odloka lahko posameznik ob upoštevanju priporočil NIJZ na prostem oziroma odprtih javnih krajih v statistični regiji prebivališča izvaja športno-rekreacijsko dejavnost individualnega značaja ali izvaja takšno športno-rekreacijsko dejavnost, pri kateri ob običajnem izvajanju ni mogoč stik z drugimi posamezniki.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Hojsi je omenjal marsikaj kar so potem njegovi lastni policaji demantirali. Se pa tudi jaz spomnim, da se je nekaj časa omenjala izjema za rekreacijo, ki ni na voljo v lastni občini. Samo potem so na Alterju prebrali kako s(m)o se nekateri že veselili, pa so hitro črtali ta del. :p
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
bh51i98cp7261.jpg

a
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Cash

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Te si tak obsojen na nesmučanje :D Edina legalna opcija ti bo gori bejbiko vozit :)
Pisker maš v Ruški občini, ostalo bo pa zeleno :)

Meni ostanejo krali pa jurgovo :D Samo še na jurgovo bo treba preko tuje zemlje :D al pa okoli riti v žep
Glej pa se čudi: Videc, Stolp, pa vse ostalo dol. ;)

Screenshot 2020-11-30 at 17.18.25.png
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Drugace pa na sneznem delajo sneg ze kak tedn tak da lahko se jaz tu malo nizje kidam :D
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
A veste kaj je najbolj tragično (če odmislimo, da številke ne gredo na bolje in da ljudje umirajo, krivi smo pa narod)?
Da dokler ne greš ven iz Slovenije v eno tako odprto državo, kot je Hrvaška, se sploh ne zaveš, v kakšnem zaporu živimo, tako smo že navajeni tega. Zdaj razumem in vidim iz prve roke, zakaj severno korejci sploh ne poznajo druge realnosti, ker se navadiš, prilagodiš na tako življenje. To nam postaja vedno bolj normalno.

Tam (npr s Hrvaške obale) pozabiš na vse hudo tukaj in šele ko se vračaš nazaj, imaš občutek, da greš nazaj v zapor.

Bom nehal, da ne bom sebičnež, ki ne morem malo potpeti.
Zajeta slika.PNG
 
  • Haha
Reactions: Floki