Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Si natresel ena imena, ki jih ne poznam (razen ministra) in ki me ne zanimajo. Imena so mi nepomembna (razen na obtožnici in na sodbi), zanima me samo, kaj če in kaj je šlo narobe.

Vse je slo narobe. Ker pa je slo narobe pa je vsak izgovor prirocen. Pri taksnih poslih kljub krizi ni gledanja skozi prste.

Tudi prvenstveno je bila strokovna komisija zato postavljena. Da nebi nabavljali crap ki bo sigurno v poplavi ponudb zdaj ko se vsi grebejo za plen.
 

B81

22. jul 2007
34.648
9.044
113
Če bi nabavniki in stroka (torej tisti, ki rečejo, to je za kupit, ono pa ne), sedeli skupaj za isto mizo, ne bi blo problema. Zdaj se naj pa razišče povezava med geneplanetom in akterji.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sem slišal ja da sedaj pričakujete od blagovnih rezerv zaščitno opremo. ;)

Upam, da veš, da večina "robe" blagovnih rezerv še ni plačana ampak se plačuje, da je "na lagerju" če se jo bo rabilo in se takrat plača. Večina normalnih blagovnih rezerv (hrana, gorivo,...) ves čas kroži, pač določena količina mora bit na lagerju za nakup države.

Jaz sem svojo kar lepo naročil pri dobaviteljih...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In enako bi bilo lahko z zaščitno opremo. Pač mora biti 100M mask na voljo, da država kupi.
Daj se raje gum pa pleha drži.

Na zalogi je bilo ravno toliko kolikor je država zahtevala, da je v rezervi + še dodatne količine za normalno prodajo glede na tekoče dobave in potrebe slo zdravstva, ki so se v trenutku interventno zablokirale v korist države.
Večje vprašanje kot 100M zaloga česarkoli je, zakaj je "država" velikim utečenim dobaviteljem" dne 13.3. zablokirala maloprodajne cene predmetne opreme, ki niso več pokrile niti novih nabavnih cen in tako resne dobavitelje popolnoma izključila iz interventnih nakupov.

KillaKHAN lepo od tebe, veliko tvojih kolegov razmišlja drugače.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.965
1.108
113
www.adriamedia.si
Daj se raje gum pa pleha drži.

Na zalogi je bilo ravno toliko kolikor je država zahtevala, da je v rezervi + še dodatne količine za normalno prodajo glede na tekoče dobave in potrebe slo zdravstva, ki so se v trenutku interventno zablokirale v korist države.

In zakaj potem v zdravstvu mask ni bilo niti približno dovolj? Očitno ali država ni zahtevala dovolj zaloge, ali pa se zahtev države nekdo ni držal. Ali pa zdravstvene ustanove niso dovolj naročale za svoje potrebe (čeprav v to zadnje ne verjamem).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Daj se raje gum pa pleha drži.

Na zalogi je bilo ravno toliko kolikor je država zahtevala, da je v rezervi + še dodatne količine za normalno prodajo glede na tekoče dobave in potrebe slo zdravstva, ki so se v trenutku interventno zablokirale v korist države.
Večje vprašanje kot 100M zaloga česarkoli je, zakaj je "država" velikim utečenim dobaviteljem" dne 13.3. zablokirala maloprodajne cene predmetne opreme, ki niso več pokrile niti novih nabavnih cen in tako resne dobavitelje popolnoma izključila iz interventnih nakupov.

KillaKHAN lepo od tebe, veliko tvojih kolegov razmišlja drugače.
Zato da je potem preko novih dobaviteljev lahko plačala n x višjo ceno za maske.
In da Zdravko danes lahko ponavlja kot papiga, da bi ventilatorje dobili šele za Božič.
Se dobro da imamo tega Supermana Zdravkota da rešuje gospodarstvo.
Minister za zdravje pa.je v teh kriznih časih brez dela in doma čaka na poziv na delo in dobiva 50 % plače (al kolik. Že)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.965
1.108
113
www.adriamedia.si
Meni se recimo veliko bolj problematično zdijo take:

Zakaj ne pogodbe direktno, če je dovoljeno. Zakaj ima folk sploh še službe, če pa vsi (in še sami) rečejo da ne znajo? V službi, v kateri bi morali znati (vlje za ministrstva in blagovne rezerve).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in jendomen

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Zanimivo da na SAZU niso našli enega podjetja preko katerega bi posel speljali.
Ne poznajo nobenega podjetnika?
Vem , zajec tiči v drugem grmu
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In zakaj potem v zdravstvu mask ni bilo niti približno dovolj? Očitno ali država ni zahtevala dovolj zaloge, ali pa se zahtev države nekdo ni držal. Ali pa zdravstvene ustanove niso dovolj naročale za svoje potrebe (čeprav v to zadnje ne verjamem).
Bom spet preprosto vprašal: "v mirnodobnem času" imate kot skupina Porsche na zalogi koliko sprednjih šip? Kaj pa če se začnejo "izredne razmere" in pride do metanja kamnov v šipe? Kaj če do tega pride po celi Evropi? .....
Kdo bo kriv, da bodo lastniki avtov čakali min. tri mesece na novo šipo? Verjetno Porsche SLO, ker nima dovolj stalne zaloge, ali še bolje, ker pri prvem vrženem kamnu ni naročil milijon šip.

Vsi (na svetovni ravni) govorijo, da gre za edinstvene razmere naše + še kake generacije in da za take pandemije pač ne moreš bit pripravljen v nulo. Prav za prav se nam še dobro izhaja vse skupaj.

BTW: Tajvan zagotavlja vsakemu prebivalcu 2 maski na teden - tiste navadne zdravniške. ;) Torej bi jih mi rabili 40 milijonov do sedaj - tako čez palec. Koliko smo jih naročili?


Mi je čudno pri tej zgodbi, da se res ne poglobijo v to... :sprasujemse:
Kaj bi rad raziskal? Klima Petek, SDS, Bitenc - prijatelj mladega Petka od mladosti. Mimogrede drugi "sin Petek" je Čeferinov uslužbenec v FIFI. ;)
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: navlixx in bizi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.444
2.306
113
..., ker po mojem bi moralo biti laganje pri odgovranaju na novinarska vprašanja kar lepo KD, kot laganje sodišču, če že nimamo politične kulture)...
Laganje novinarjem KD? Pa kdo so novinarji? Loleki, ki jim verjameš. Pa ja nimaš svojih virov za svoje trditve?
...Samo nekdo ni določil, koliko je primerna zaloga te opreme. In ta (tisti) bi jih res morali dobiti po prstih.
Mislim, da je količina bila sprejemljivo določena. Samo dopolnjevala se ni. In to od nekdaj. Ne pa da se tik pred zdajci kao 'podari'
Potem je pa poraba narsla za 100x ali 1000x. Kriv je pa tisti, ki je slabo določil porabo/zaloge.
Kot da bi poslušal Litijskega privatnika!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.444
2.306
113
...Kaj bi rad raziskal? Klima Petek, SDS, Bitenc - prijatelj mladega Petka od mladosti. Mimogrede drugi "sin Petek" je Čeferinov uslužbenec v FIFI. ;)
Zadeva je komplicirana. ...
...Formula je enostavna.
Knafljev sef je prof.Marko Noc, le-ta pa je skupaj z famoznim odpadnikom Mrevljetom tesna svetovalec Jelki Godec. Oba sta bila v komisiji za ventilatorje. Pocivalsek pa je mimo "dogovora" nabavil ta neuporabni crap ki ni izponjeval p od pogojev. Zato pa je Jelka tako diplomatsko molcala in "pomirjala" v tarci vceraj.
TO! so raziskovalni novinarji. TO!
Men se smešen sliši, pa čeprav so lahko te povezave resnične. Če bi v SLO delovale take povezave, kot jih tu omenjate, potem so druge nacije - židi, balkanci .... - NESPOSOBNE!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici

Priponke

  • FB_IMG_1588400752870.jpg
    FB_IMG_1588400752870.jpg
    63,7 KB · Ogledi: 147