Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.899
-718
113
Poznam bedake, ki so se vozil z avtodomi po blokah. Tam si poglej kolesarsko skupino, se boš zgrozil. Pol je pa prišel tale glup ukrep zapiranja v občine, glup pa zato, ker so občine pri nas smešna stvar, še bolj glup pa zato, ker je protiustaven.

Mentaliteta v Sloveniji je pa pač Balkan.
Saj od tistega avtodomarja na Blokah je minilo že kar nekaj časa. Je sedaj že na intenzivni skupaj s tistimi iz Blok, ki jih je okužil? Medvedje že pri veterinarju? Al kje je?

Da bi pa vlada preprečila širjenje virusa v domih za ostarele - to pa ne. Preprečuje pa na Blokah. No koliko se jih je od tistega avtodomarja do danes že okužilo v domu za ostarele?

Tukaj .... si pa lahko ogledaš, kako Nemci spoštujejo priporočila, naj ostanejo doma, pa na varnostno razdaljo - in kako policija reagira na zbiranje v parkih. Ti se pa že 3 tedne zgražaš nad nekom, ki se je peljal na Bloke in omenjaš Balkansko mentaliteto. V ogledalo se poglej.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.797
9.043
113
Cepec. Ni bil en avtodomar, ampak cela kopica njih. Verjetno pa ti ne sežeš dlje od svojega nosu, da bi ti blo jasno, zakaj takšno početje ni bilo OK, bo šlo? Hint: Poglej skozi oči prebivalca Blok. Najprej sebe poglej v ogledalo, potem mene pošiljaj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.052
4.053
113
Vlada je nagnila folk, da je ostal doma med prazniki, ker so mislili, da bo po torku vse drugače.

Počasi bo čas da se ljudstvo upre, ampak imajo vsi preprane možgane od panike...
Eto, pa so nas spet nategnili:


Je pol kaj cudnega, da se nam ze upira?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.797
9.043
113
Tale Beovička se bo mogla skrit, ko bo tega konec. No mene bo pa jutri lohk johhny uvrstil med sebi enake.
 
  • Ljubezen
Reactions: jonny77

matej_

Guru
25. okt 2007
2.049
597
113
hahahaha kaki bedaki smo slovenci.
res sem mislu, da bodo dali neke umilitvene ukrepe ven, da malo potolažijo ljudi, ampak ne oni, še en teden. in tako bo da teden trajal vsaj do 1.1.2021 oz. 2022.

pa ne me je**t.

res smo ovce, hvala janezu za karanteno, hvala ker nas bodo lahko sledili, hvala, da se nam bo zmešalo preden dobimo cepivo.

nategnili so nas na suho!
beeeeeeeeeee
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.840
2.368
113
Pomurje
Ne, povezava me zanima, med delom od doma in nezavedanjem izvora plače. Se mi je zdelo, da boš ignoriral.
Ja tu ti moram odgovoriti. Nezavedanje izvora plače in zaščita tistih, ki delate od doma in nas, ki delamo normalno, je padla v isti lonec.
Se ti opravičujem, da sem skuhal mineštro in te vrgel v isti lonec, kot vzgojiteljice, zdravnike, medicinske sestre, občinare, vlakovodje, sprevodnike itd. ki so doma ali se čohajo po riti, ko nimajo dela na šihtu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.779
6.638
113
Eto, pa so nas spet nategnili:


Je pol kaj cudnega, da se nam ze upira?

Se bote pustili?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.661
2.383
113
....Zdej bo treba več zdrave pameti pri sporščanju ukrepov, ker cilj ni 0 novo okuženih, ampak zmerna rast.
.... Stojno cakam in cakam, potem pa pozrejo lastne besede in premikajo tarco.
Odločitve vlade so na osnovi strokovnjakov in njihovih mnenj. So pa tudi na osnovi stanja. Tu pa smo udeleženi MI!
Dokler bo grupisanje zunaj, bolan v lekarno, ne jaz bom šel ven....(primeri!) lahko samo sanjate omilitve ali ukinjanje omejitev.
Sami(VI) bomo krivi če spremembe ali ukinitve ne bo. Kar kršite - pa plačajte, pa straga naj se vam, če ne morete zdržat!
VSAK 'strokovnjak' in ne strokovnjak lahko vidi, da NAM GRE na bolje!
Ne to zajebat!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.899
3.931
113
Glede na primerjavo ukrepov in dejanske pojavnosti korone nam gre zanič in niti ne vidim kaj je sedaj boljše kot ko smo ukrepe začeli sprejemat. Neka Španija lahko reče bomo sprostil ukrepe, ker so dejansko imeli lepo krivuljo rasti, vrh in lepo viden padec .. skratka naravna krivulja epidemije. Če imajo delež prekuženih dovolj visok je z manj ukrepi možno držat stvari pod nadzorom. Pri nas glede na testiranja nismo imeli E od epidemije torej glede na te podatke trenutno nismo nič dalj od točke ko so se začeli sprejemat ukrepi. Razlika je samo javno mnenje, sedaj če umre po 10-100 ljudi na dan je to normalno, 1 mesec nazaj bi bilo pa katastrofa.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.577
6.018
113
pri taščici
Cepec. Ni bil en avtodomar, ampak cela kopica njih. Verjetno pa ti ne sežeš dlje od svojega nosu, da bi ti blo jasno, zakaj takšno početje ni bilo OK, bo šlo? Hint: Poglej skozi oči prebivalca Blok. Najprej sebe poglej v ogledalo, potem mene pošiljaj.
Koliko jih je bilo?
Kje so bili?
Ali so bili v skupinah, ali vsak posebej.
Starši živijo blizu Ljubljane ob gozdu. Nekajkrat sem.bil.pri njih ta mesec.
Ljudi mimo hiše gre tedensko približno toliko kot ponavadi v celem letu. Večina peš, nekateri bi se radi tudi po gozdu vozili z avtom.
Dokler ne delajo škode po kmetijskih površinah(se držijo poti) me ne motijo. Če sem blizu ceste kulturno pozdravim in srečno.Da bi klical policijo ali kako drugače jih specal mi je bedarija. Ker me ne ogrožajo.
Ogrožajo me PES ki starše zadnje čase mesečno "obiskujejo" brez dober dan.....enkrat bodo stopil na mino
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.339
764
113
Ukrepov mislim da smo se že na začetku dovolj držali... potem pa leti en darjan na Bled, pa en na morje, pa en v KG, pa en na Šmarno... pa veselo reklamira to po forumih, pa FB, itd... pa gresta naslednjič dva darjana na Bled in tako naprej... zato so pa zaprli občine, ker se darjani ne morejo vzdržati, če že nekam (''prepovedano'') gredo, da se zraven še ne pohvalijo in seveda pozivajo tudi druge k temu... najebali s(m)o pa potem vsi, eni bolj, drugi manj, pač odvisno v kateri občini živiš...
Čredni nagon, al pa domine... če gre en, gre drugi in tako dalje... ker je seveda vse treba dokumentirati in se s tem pohvaliti prijateljem pa po socialnih omrežjih in tako dalje... če ne slikaš kot da nisi bil, mar ne...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Odločitve vlade so na osnovi strokovnjakov in njihovih mnenj. So pa tudi na osnovi stanja. Tu pa smo udeleženi MI!
Dokler bo grupisanje zunaj, bolan v lekarno, ne jaz bom šel ven....(primeri!) lahko samo sanjate omilitve ali ukinjanje omejitev.
Sami(VI) bomo krivi če spremembe ali ukinitve ne bo. Kar kršite - pa plačajte, pa straga naj se vam, če ne morete zdržat!
VSAK 'strokovnjak' in ne strokovnjak lahko vidi, da NAM GRE na bolje!
Ne to zajebat!
Katerega strokovnjaka pa še spustijo pred mikrofon? SDS-ovka flanca, kar ji naročijo, vele strokovnjak za drogeraše pa ve o epidemiologiji to, kar je prebral na internetu. :nigladek: