Covid-19 Covid-19 Nacionalna raziskava 2

Koliko % prekuzenost (test na proti telesa) pricakujete, da bo pokazala raziskava?

  • 1-5%

    Glasovi: 5 11,6%
  • 6-10%

    Glasovi: 12 27,9%
  • 11-15%

    Glasovi: 12 27,9%
  • 16-20%

    Glasovi: 8 18,6%
  • 21-30%

    Glasovi: 3 7,0%
  • 31+%

    Glasovi: 3 7,0%

  • Skupaj glasov
    43

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Nacionalna raziskava POTRJUJE moj model in stevike, ki jih na tem forumu navajam že nekaj časa in sicer - podatki iz članka na rtvslo:

Na 3. oktober pa je bila ocena zgornje meje prekuženosti ocenjena na 4,40 odstotka.



umrli_na_3_oktober.png


1. Na 3. oktober imamo oceno prekuženosti 4,40% (iz članka o podatkih nacionalne raziskave), to je 88.000 ljudi.
2. Na 3 oktober smo imeli 156 umrlih (glej zgornjo sliko iz Covid sledilnika).

3.Faktor smrtnosti (IFR) pri teh dveh stevilkah je 0.177%.

4. Če faktor smrtnosti (IFR = 0.177%) prenesemo na današnjih 2000+ umrlih, dobimo koliko je že prekuženih danes.

5. 2000 mrtvih * (100%/0.177%) = 1.130.000 prekuženih! To je več kot polovica prebivalstva! To je 56% prebivalstva!
 

Priponke

  • 1607779734295.png
    1607779734295.png
    60,2 KB · Ogledi: 102
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: mosseero

jest5

Guru
18. avg 2007
25.269
-8.458
113
Tole pretiravaš.
Bo le bolj ziher podatek izpred nekaj dni, da je do sedaj bilo okuženih okoli 18% populacije. Kar nam s takim tempom da okoli 50% do konca zime
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kar reži se mossero, številke ne lažejo. Številke nacionalne raziskave samo POTRJUJEJO številke, ki sva jih z Utisevalcem predstavila, vsak s svojim modelom.
S tem se samo kažeš kakšen :bonk: si.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Tole pretiravaš.
Bo le bolj ziher podatek izpred nekaj dni, da je do sedaj bilo okuženih okoli 18% populacije. Kar nam s takim tempom da okoli 50% do konca zime
Ja, IJS-jevih 18%, s katerimi so oni našteli 250.000 prebivalcev :valjamse:

Bi rekel, da IJS matrajo številke.

Že njihove številke okužb na dan so se izkazale za napačne in moje pravilne, nacionalna raziskava pa samo še potrjuje, da je moj model točen.

jest5, številke NE lažejo. Lej, za vsakega razumet sem napisal celoten postopek. Sej ni tako težko.

In že dosedajšnji moji model je potrjeval to, kar je konec nacionalne raziskave samo še potrdil, da sem imel prav.

Zakaj misliš, da sem tako hotel videti podatke raziskave?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Jaki model, vzameš št. mrtvih in deliš s smrtnostjo. Spotoma pa spet privzemaš, da so umrli presek povprečne populacije in ne specifična podpopulacija. Isto velja za smrtnost, privzemaš veljavnost podatka za celotno populacijo na specifični.

Če bi veljalo to, kar ti trdiš, smo skoraj na 60 % in virus bi se moral nehati širiti. Ampak poglej ga zlomka, noben virusa ni obvestil, da mora po tvojem modelu ustaviti pohod.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jtfc

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaki model, vzameš št. mrtvih in deliš s smrtnostjo. Spotoma pa spet privzemaš, da so umrli presek povprečne populacije in ne specifična podpopulacija. Isto velja za smrtnost, privzemaš veljavnost podatka za celotno populacijo na specifični.

Če bi veljalo to, kar ti trdiš, smo skoraj na 60 % in virus bi se moral nehati širiti. Ampak poglej ga zlomka, noben virusa ni obvestil, da mora po tvojem modelu ustaviti pohod.
Med populacijo se je v zadnjih nekaj tednih zagotovo izredno omejil pri svojem širjenju. Še vedno pa so problem ustanove, ki dosegajo 100% obseg okužb znotraj svojih mega mehurčkov. Kdor hodi okoli DSO ali je v njem, se bo 100% okužil. Kdor hodi okoli bolnic in zdr.domov, se bo okužil 100%. To tudi v teh kaže že nekaj tedensko premosorazmernost števila vseh okuženih s številom okuženih zdr.delavcev. Ko bo tudi pri njih dosežena tam ene 80% prekuženost, se bo vse skupaj začelo ustavljati tudi pri številu okuženih na testiranjih. Bo pa to pomenilo tudi še nekaj tisoč mrtvih in še nekajkrat po nasdnjih ključnih 14dni ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jaki model, vzameš št. mrtvih in deliš s smrtnostjo. Spotoma pa spet privzemaš, da so umrli presek povprečne populacije in ne specifična podpopulacija. Isto velja za smrtnost, privzemaš veljavnost podatka za celotno populacijo na specifični.

Če bi veljalo to, kar ti trdiš, smo skoraj na 60 % in virus bi se moral nehati širiti. Ampak poglej ga zlomka, noben virusa ni obvestil, da mora po tvojem modelu ustaviti pohod.

Lej, dol mi visi, kako obracas besede in dejstva.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.269
-8.458
113
Lej če ne drugega, si mimo že pri faktorju smrtnosti. Tole sranje po DSOjih ga je opazno zvišalo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Lej če ne drugega, si mimo že pri faktorju smrtnosti. Tole sranje po DSOjih ga je opazno zvišalo.
Ker kar na enkrat se pa po sluzbah in posledicno doma, ne siri vec, pa ko dobro vemo, koliko se siri po sluzbah? Ogromno.

Ok, koliko pa je potem? Toliko, kot navaja CDC, to je 0.23%? To je se vedno 870.000 ljudi.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Jaki model, vzameš št. mrtvih in deliš s smrtnostjo. Spotoma pa spet privzemaš, da so umrli presek povprečne populacije in ne specifična podpopulacija. Isto velja za smrtnost, privzemaš veljavnost podatka za celotno populacijo na specifični.

Če bi veljalo to, kar ti trdiš, smo skoraj na 60 % in virus bi se moral nehati širiti. Ampak poglej ga zlomka, noben virusa ni obvestil, da mora po tvojem modelu ustaviti pohod.
AndY1 ,sem ti že jaz prilimal svež članek iz Nature, ki pravi da je smrtnost mlajših od 65 uporabna za oceno okuženosti, skupna smrtnost (ki vključuje starejše) pa prevec vsriira in je posledično neuporabns.

In kot ti je napisal @mossero, ne moreš kar tako predpostavit, da lahko privzameš da so neke številke (ki same po sebi sicer držijo) uporabne za izračune,ki jih želiš delati
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.269
-8.458
113
Ker kar na enkrat se pa po sluzbah in posledicno doma, ne siri vec, pa ko dobro vemo, koliko se siri po sluzbah? Ogromno.

Ok, koliko pa je potem? Toliko, kot navaja CDC, to je 0.23%? To je se vedno 870.000 ljudi.

A pol smo mogoče totalno falili faktor kužnosti ali kaj?
Ker pri več kot 50% prebolelih(po tvojem izračunu) in ukrepih, ki so v veljavi že skoraj 2 meseca, še kar ostajamo okoli reprodukcijske cifre 1. Kako to, če naj bi pri malo čez 60% prekuženosti reprodukcijski faktor ostal pod 1 BREZ kakršnihkoli ukrepov.

Zdej nekej tukaj ne štima, a se strinjaš? Ali je virus za več kot faktor bolj kužen, kot vsi pravijo. Ali pa si ti pretiraval s prekuženostjo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
AndY1 ,sem ti že jaz prilimal svež članek iz Nature, ki pravi da je smrtnost mlajših od 65 uporabna za oceno okuženosti, skupna smrtnost (ki vključuje starejše) pa prevec vsriira in je posledično neuporabns.

In kot ti je napisal @mossero, ne moreš kar tako predpostavit, da lahko privzameš da so neke številke (ki same po sebi sicer držijo) uporabne za izračune,ki jih želiš delati

Na 3. oktober je bil delez okuzenih pri 65+ starosti 14%, danes pa 17%. Ni neke velike razlike.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Nacionalna raziskava POTRJUJE moj model in stevike, ki jih na tem forumu navajam že nekaj časa in sicer - podatki iz članka na rtvslo:





Poglej priponko 39589

1. Na 3. oktober imamo oceno prekuženosti 4,40% (iz članka o podatkih nacionalne raziskave), to je 88.000 ljudi.
2. Na 3 oktober smo imeli 156 umrlih (glej zgornjo sliko iz Covid sledilnika).

3.Faktor smrtnosti (IFR) pri teh dveh stevilkah je 0.177%.

4. Če faktor smrtnosti (IFR = 0.177%) prenesemo na današnjih 2000+ umrlih, dobimo koliko je že prekuženih danes.

5. 2000 mrtvih * (100%/0.177%) = 1.130.000 prekuženih! To je več kot polovica prebivalstva! To je 56% prebivalstva!
V ihti si pozabil dodati še cca. 1000 ljudi, ki bodo umrli v naslednjih 14 dneh. Tako da sedaj nas je po tvojem modelu že cca 1.7 mio okuženih. Se pravi bolj kot ne vsi.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Na 3. oktober je bil delez okuzenih pri 65+ starosti 14%, danes pa 17%. Ni neke velike razlike.
Ne okuženost, smrtnost v populaciji <65 let je relativno dober sorazmeren pokazatelj okuženosti v celotni (splošni populaciji).
Ena oseba vnese virus v DSO, smrtnost zelo naraste, okuženost v populaciji pa ne, ker okuženi v DSO zelo slabo prenašajo virus naprej (npr samo na kakšnega neprevidno strežnico).
Smrtnost v populaciji > 65 let ni je preveč odvisna od ostalih dejavnikov, da bi jo lahko prenesli na celotno populacijo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Ravno to poskušam dopovedat alterepidemiologu, pa ne razume. Cifre, s katerimi opleta, niso reprezentativne, sploh pri takem procentu smrtnosti je izjemna občutljivost podatkov (uporabni matematiki temu rečejo slaba pogojenost problema). Kot je BojanP napisal, par deset mrtvih še prišteješ do konca leta, pa smo kar že vsi prekuženi po Andy-jevem "modelu".
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in BojanP

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Srbi ki imajo de-facto 3.val in kilave ukrepe ocenjujejo prekuzenost na dobrih 20%. Po andy-jevo pa smo prakticno vsi ze preboleli covid....gripe ali angine pa ni, ker pac ON nobenega ne pozna.

Legendarno.
 
  • Haha
Reactions: BojanP

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ne okuženost, smrtnost v populaciji <65 let je relativno dober sorazmeren pokazatelj okuženosti v celotni (splošni populaciji).
Ena oseba vnese virus v DSO, smrtnost zelo naraste, okuženost v populaciji pa ne, ker okuženi v DSO zelo slabo prenašajo virus naprej (npr samo na kakšnega neprevidno strežnico).
Smrtnost v populaciji > 65 let ni je preveč odvisna od ostalih dejavnikov, da bi jo lahko prenesli na celotno populacijo.
Tole bo pa tezje za izracunati ker:

Opomba: podatke o številu umrlih prejemamo dnevno iz poročil bolnišnic. Demografske podatke (spol, starost, občina) o umrlih morajo zavodi (zdravstveni, DSO...) poročati NIJZ, vendar pa ti podatki zamujajo tudi več mesecev. Zaradi tega prihaja do razlike med skupnim številom umrlih in podatki na tem grafu.

Trenutno imajo na Covid sledilniku le podatke za 1400 umrlih, ampak ok, imamo pa razmerja, na katerem se bo iz 1400 umrlih dalo ekstrapolirati na 2000 umrlih.
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme

Odgovori
148
Ogledi
13.853