Covid-19 Covid-19 Maske/Transport

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.580
284
113
zanimivo...

dej še kakšen link, ker nič ne najdem o naši donaciji v češko. Samo donacije iz Češke v Slovenijo...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Obe Solinairjevi letali sta na pogodbah za DHL in ju ni možno kar vzeti z linije in uporabiti za ad hoc charter. Samo podjetje ju ne trži direktno na trgu.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Po moje CZ pomeni Civilno zaščito in ne Češko.

Se mu opravičujem, če je bilo mišljeno tako, ampak še vedno, zakaj se ne pošljejo gospodinjstvom ali omogoči preprosti nakup?
Hkrati zdravstvene ustanove jamrajo, da nimajo opreme, vlada pa trdi, da jim vsi vpisujejo, če kaj manjka in TAKOJ dobijo. Kdo sedaj laže?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Hanzi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.580
284
113
Se mu opravičujem, če je bilo mišljeno tako, ampak še vedno, zakaj se ne pošljejo gospodinjstvom ali omogoči preprosti nakup?
Hkrati zdravstvene ustanove jamrajo, da nimajo opreme, vlada pa trdi, da jim vsi vpisujejo, če kaj manjka in TAKOJ dobijo. Kdo sedaj laže?

o mater!!!

pa sm skor že napisal, da počakajmo da se realizira! pa sem šel še enkrat brat, pa mi ni CZ ni bila jasna... Češka Zveza al kaj? in mi je kliknl... Civilna Zaščita!!!

ja fantje, dejmo malo premislit, preden se kaj takega objavlja... na 24ur že pišejo članek o pošiljanju mask na češko...

sej bo civilna zaščita to sama okol pošiljala.

Resnica je nekje na sredini.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Počivalšek naj raje premisli kaj in kako piše, ker PR ni ravno njihova jaka strana. Je blo že par cvetk. Nisem pa 123, da bi objavljal vsepovsod.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
o mater!!!

pa sm skor že napisal, da počakajmo da se realizira! pa sem šel še enkrat brat, pa mi ni CZ ni bila jasna... Češka Zveza al kaj? in mi je kliknl... Civilna Zaščita!!!

ja fantje, dejmo malo premislit, preden se kaj takega objavlja... na 24ur že pišejo članek o pošiljanju mask na češko...

sej bo civilna zaščita to sama okol pošiljala.

Resnica je nekje na sredini.
Najprej sme prebral na 24ur, kjer je pisalo Češka. Nisem pa 2x preverjal potem še na njegovem twitterju.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Obe Solinairjevi letali sta na pogodbah za DHL in ju ni možno kar vzeti z linije in uporabiti za ad hoc charter. Samo podjetje ju ne trži direktno na trgu.
Saj men je to jasno. Hotel sem samo povedati da so ta letala tolk Slovenska kot so bila Adrijina. Čeprav verjetno bi jih lahko država v imenu izrednih razmer "zaplenila" za prioritetno uporabo?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Naj ga nekdo povpraša, zakaj te maske ne gredo po zdravstvenih ustanovah, kjer jih kronično primanjkuje.
Ti js povem. Ker so zanič, ščitijo samo proti prahu, namenjene so pa samo za prodajo in vojnemu dobičkarstvu in ne za zaščito proti virusu. Za prodajo ljudem po gospodinjstvih, ki so jih prej preplašili. V zdravstvu pa znajo pomeriti njihovo učinkovitost.
Tudi tisti namizni robčki se sedaj prodajajo kot maske. In zraven piše da imajo potrdilo o ustreznosti (za kaj so ustrezne ne piše), in da so primerne za tja, kjer se mask ne rabijo. Kar pomeni da če jih uporabljaš tam, kjer so maske zahtevane, npr. lakirnice....te bo inšpektor oglobil, kot da jo nimaš.

Ampak tudi mene zanima, kako bi Počivalšek odgovoril na vprašanje.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx