Covid-19 Covid-19 Maske/Transport

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
kot kaže obvladaš te zadeve.
kok si že prodal teh mask državi? so lepe provizije?
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Država direktno ne, lahko pa državne firme, je pa tukaj hudič potem to ker nihče ne dobi provizije

Niste na tekocem o poslovanju s kitajci. Oni so dejansko fuL ustrezljivi. Ce bos ti poslal en trr iz bangladesa, bojo provizijo nakazali pac tja. Budalastine o provizijah so cisti nonsense. Bolj bi verjel, da so tezave pri certifikatih, kjer pa spet kompliciramo v bozjo mater. Ajde po nafti lih ne smejo smrdet :)
Blo pa bi prav, da nekdo razlozi, za kaj gre ali pa odstopi ko ded.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in cappy

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Evi lih mail od acrona, CE, 93/42/EEC stane 0.81 eur neto. 14.4. dobava. Popust za 10000+ kosov.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.651
113
kot kaže obvladaš te zadeve.
kok si že prodal teh mask državi? so lepe provizije?
Ker jih nisem dobil na našem trgu sem jih uvozil iz kitajske par tisoč za lastne potrebe znotraj podjetja.
Sem tudi v kontaktu z večino našimi igralci na tem področju tako da vem kakšna je situacija.
Državi pa žal nisem prodal nobene.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
neki se spomnem da država direkt z njimi ne more delat biznisa, ne vem pa podrobnosti. je bilo enkrat že izpostavljeno zakaj kar direkt ne kupmo od kitajcev pa so predpisi taki da more bit od Slo firme.
In to je tvoj odgovor na vse skup....care. Sej ko bo treba Počivalška skinit, boš hitr najdu marskej, tokrat pa....klasična jebada v glavo. Ko ti en pove, da nabavlja maske, spet jebanje v glavo...:gorjaca:
To da država ne more direkt delat biznisa je v izdernih zarmerah navadn bulšit. Če bi hotl te maske, bi te maske že ble tukaj, sam pol ne morejo mutit.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
npr... glede politike, jaz sploh nevem kdo je počivalšek, vem samo to da mamo spet JJ, to mi je znano. Politika me boli K, zato ne zagovajram dobenega.
Jaz si direkt nebi upal naročevat z Kitajske, ker koga naj potem obesim za J**** če gre kaj narobe ?
Znam si predstavljat, kaj se bi zgodilo, če bi maske kupli direk, pa bi se kje zalomlo.

Sicer pa to iz kitajske ni direkt, ker če mamo rezervirano, je nekdo mogel rezervirat (brez provizije :) ???)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Direktno v firmo na Kitajsko se pošlje predstavnika, ki pregleda robo, podpiše pogodbo in plača. Vpričo njega se roba naloži na avion, ki ima direktno linijo na Brnik. Kolikor sem videl, je nekdo včeraj že napravil nekaj takega. Žal nekdo privat, ki bo verjetno to prodal državi za 3x ceno (morda bo pa doniral, da ne bom takoj žleht). :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
In to je tvoj odgovor na vse skup....care. Sej ko bo treba Počivalška skinit, boš hitr najdu marskej, tokrat pa....klasična jebada v glavo. Ko ti en pove, da nabavlja maske, spet jebanje v glavo...:gorjaca:
To da država ne more direkt delat biznisa je v izdernih zarmerah navadn bulšit. Če bi hotl te maske, bi te maske že ble tukaj, sam pol ne morejo mutit.
sicer izrednih razmer ni razglašenih ampak ok, če ti tako paše naj bo pa tako.

glede počivauška pa ne vem če sem kje kaj veliko dobrega o njem napisal do sedaj in tudi v prihodnje dvomim da bo kaj drugače pa če se ga ruši ali pa ne. če si ti to tako vzel pa že spet "če ti tako paše naj bo pa tako".
jajca pa ima da se upa z janšo v koalicijo, to je jasno. kaj več pa že dvomim.

kaj točno je pa razlog za to pa še enkrat, ne vem, vem pa kaj je bilo pred časom rečeno ko je že bila ta varjanta na tapeti.
evo še en članek, ministrstvo je to trdilo, računsko pravi drugače.
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/...edno-kupovanje-opreme-od-proizvajalcev/519936

je pa en komentar spodaj tudi zgovoren zakaj so mogoče to trdili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ti boš že vedel kdaj jaz serjem pa kdaj ne.
od vseh objav ker dejansko serjem si ti našel eno tako kjer sem podajal informacije. :valjamse:
očitno je že fejst kriza pri nekaterih, mal vn na sonce pejd.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.651
113
easy money ti ga pa po tleh pustiš ležat...
A veš da si prej nisem mislil da je država pripravljena kupit maske od vsakega kekca. Drugače pa ja sigurno se je dalo dobro zaslužiti zadnje tedne z maskami, pa ti jih ni blo treba niti državi prodajat. Sedaj je ta vlak že odpeljal, ker ta teden se počasi maske spet pojavljajo na trgu. Tudi cena je že padla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.651
113
Ja glej, če te dni hočeš masko jo moraš kupiti iz kitajske. Taka so dejstva. 3M mislim da ima v evropi proizvodnjo v Nemčiji in UK ampak prodaja teh mask izven države je prepovedana že od začetka Marca.
Tako da tukaj je bolj sramota v nesolidrnosti evrope. Saj ta kriza je pokazala prave obraze članic EU.