Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Na covidnih oddelkih bolnišnic zdravijo tudi s koronavirusom okužene bolnike, ki bolnišnično zdravljenje sicer potrebujejo zaradi drugih bolezni, so potrdili v več slovenskih bolnišnicah. Po besedah strokovnega direktorja ptujske bolnišnice Teodorja Pevca gre za navodila zdravstvenega ministrstva. Slednja bi se lahko v prihodnje spremenila.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Opravljenih je bilo 22.924 PCR-testov, kar pomeni, da je bil delež pozitivnih 76,3-odstoten.

A niso ze pri 10k testih jamarali o preobremenjenosti? Se ne bi raje ta folk, ko je potreben za izvedbo vaeh teh testov, na kovid oddelke dalo da pomagajo, itak bo vsak fasal omikron, kaj je smisel testov?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Smisel vidijo zaslužkarji. Kontejnerji za testiranje so postavljeni bolj pogosto kot bankomati. Pred nobenim ni vrste, tudi tisti plačljivi so oblegani. Če naredijo samo 100 testov na dan, je to boljše kot bit frizerka. Vem, da so to HAG testi, ampak vsak pozitiven na HAG gre še na PCR in očitno se da.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Ti kontejnerji delajo v smeri minimalnih +, ker potem se clovek vsak dan vrne. Malo dajo v noseka palčko, to pa je vse.
Mora pa vseeno palčkar bit vsaj nek student medicine, torej vseh teh nekaj 100 (ce ne se vec?) bi lahko delalo na kovid oddelku, ce je taka sila tak da rabijo kader? Ampak rajsi palckajo nesmisel
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Ti kontejnerji delajo v smeri minimalnih +, ker potem se clovek vsak dan vrne. Malo dajo v noseka palčko, to pa je vse.
Mora pa vseeno palčkar bit vsaj nek student medicine, torej vseh teh nekaj 100 (ce ne se vec?) bi lahko delalo na kovid oddelku, ce je taka sila tak da rabijo kader? Ampak rajsi palckajo nesmisel

Tudi če je to res, potem pomeni, da efektivno imamo še večje število +... med necepljenimi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Dejansko je + bistveni vecji, kot kazejo napovedi, se bo celotna populacije prekuzila v nekaj tednih. Mi bomo pocasi na vrhu
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Danes imam 36.3˘C. Tole je za mano. Nič bolniške, vse dni delam od doma.

Vse skupaj nič posebnega. Prehladi so bili težji kot tole.
20220126_105735.jpg


Na domacem hitrem testu sem ze skoraj negativen. Pozitivna crtica je se komaj vidna, kar pomeni, da imam se zelo malo virusa.
Trije dnevi, to je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in Trigger

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Kaliko iverce si pojedel.
Ker meni se ni bilo za delat iti pa ta plastični keks ni nič hotel pokazati, pa sem čohal po grlu.

Ja šmrkal sem cel vikend.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
kalbo

Cool down - saj sem na “tvoji” strani in imam poln k… nedorečenih, nepremišljenih pravil, ki se jih ni možno držati.
Letelo je bolj na darjan a in njegovo nenehno jamranje in iskanje izgovorov in iskanje, da bi “druge žrtve situacije” namesto njega rešili zadeve.
Vlači otroke v debato, kot da jih ima pet (k sreči nima …) a dejansko nima pojma kaj dajete starši in učitelji trenutno skozi.
Pa glede plačevanja vsega tega - poglej malo, tak kaki slabi dve leti nazaj, kaj sem se že takrat spraševal …
Največji fail v tej zgodbi je, da vlada, vlade (ne - ni samo naša taka katastrofa) ni uspela državljanov prepričati kaj dobro za celo skupnost - a ko berem darjančeta se mi vse bolj dozdeva, da ni krivda izključno na strani vladi …
Da ne bo kdo skočil - ne zagovarjam debilizemov od ukrepov, kar pa ne pomeni, da sem vedno in vsepovsod proti in jebuckam tiste, ki so zadolženi, da izvajajo ali nadzirajo.
Se popolnoma strinjava.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Mene je hitri test še po 10 dneh kazal malo črtice.
Dejansko niti ne vidim več smisla v testiranju. Če jih je bilo danes 17.000, pred časom so pravili da na to število jih je še 3x 4x več okuženih rata koliko...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Mal apdejta, Belgija in omicron:
to ni samo prehlad, hospitalizacije pospeseno rastejo, vceraj so hospitalizirali 406 novih pacientov, najvisja stevilka po novembru 2020. Tolazijo se s tem, da intenziva ni (vsaj zaenkrat) na udaru, celo rahel upad glede na teden nazaj.
1643196071154.png