Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu

Pa saj nisi tak zaostal, da ne bi vedel kje je.
In trenutno imajo EXPO in turiste iz celega sveta.
In imajo 1% okužb od najvišje stopnje okužb v januarju leta 2020, kljub temu da cela Evropa postavlja rekorde.
Aha, pa tak povej, da je govor o ZAE.
Sicer se pa je blo ze receno, da se Indije in podobno ne more primerjat z Evropo
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Dobre novice o Omicronu iz J Afrike:


Na kratko, virusa je v odpadnih vodah ogromno. Ce ne bi v bolnicah testirali, se vedeli ne bi, da imajo ljudje virus. Ljudje so po bolnicah zaradi drugih stvari.

S tem sevom lahko hitro, brez posledic, dosezemo kolektivno imunost. Za enkrat kaze, da je ta sev najboljse cepivo.

Edit: simptomi so mili tudi pri necepljenih. Nihce ne potrebuje dodatnega kisika.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Slabe novice za starše. Mocno spremenjena demografija hospitaliziranih s covid. Veliko več otrok z dihalno stisko, 15 letnika z vsemi napori niso mogli rešiti, enega se rešujejo.


Prispevek na JAR državni televiziji.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Niti enega necepljenega. Definitivno bo to trajalo še vsaj 5 let.


En zelo pomemben podatek manjka. Koliko je bilo cepljenih na letalu. Ker če imaš na letalu z 250 ljudmi in 5 necepljenih(kar je zelo verjetno) boš težko večino necepljenih dobil a ne?
Sicer pa sedaj sem v Španiji. Tu je okuženih ca 10 krat manj kot pri nas. Maske v notranjih prostorih se nosijo brez izjeme. Ni treba nobenega opozarjanja nikogar.... Razen Slovencev seveda. V zadnjih 10 dneh sem doživel edino da je trgovka koga opozorila pa še ta je bil Slovenec ker ji je nazaj jeb.. mater po naše drugače ne bi niti vedel. Pa ena Slovenka na letalu ki je dobila vsaj 5 opozoril naj si natakne masko ker baje da težko diha. Maska pa že tako usrana da se čudim da ni sepse dobila.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Resno. Kaj mislite, da bi se zgodilo, ce bi se Slovenija 100% precepila? Kaj mislite, da se bi zgodilo, ce se pocepi otroke vse do dojencka?

Danes bi imeli na intenzivni max. 50 ljudi in 300 hospitaliziranih za katere se ne bi dalo novinarjem niti novice napisat. Pa verjetno kaks ih 100 okuženih na 100k.
Predvaem pa ne bi brali novic v smislu odpovedali so mi operacijo tumorja zato ker nimajo postelje na intenzivni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in sandra

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.207
5.590
113
Slabe novice za starše. Mocno spremenjena demografija hospitaliziranih s covid. Veliko več otrok z dihalno stisko, 15 letnika z vsemi napori niso mogli rešiti, enega se rešujejo.


Prispevek na JAR državni televiziji.
Konec je.
Afrika bo izumrla.

Pol ure prej čisto nasproten video.


Ahh, ynos in njegovo jambranje.Spominja na Marvina, robota iz Stoparskega vodnika.
Vzemi kostanj !
 
  • Haha
Reactions: LeQuack

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.207
5.590
113
Danes bi imeli na intenzivni max. 50 ljudi in 300 hospitaliziranih za katere se ne bi dalo novinarjem niti novice napisat. Pa verjetno kaks ih 100 okuženih na 100k.
Predvaem pa ne bi brali novic v smislu odpovedali so mi operacijo tumorja zato ker nimajo postelje na intenzivni.
To ste že lani govorili.
Par dni nazaj je en možakar govoril (Zwitter?), da je cepljenih 85% odrasle populacije.
Kaj bo naslednji izgovor ?


Zwitter: Cepljenje s prisilo bi le še poglobilo razdor v družbi

Pri tem pa je poudaril še drug vidik, statistiko: "Stalno se ponavlja, da imamo pri nas samo 54 odstotkov cepljenih. Ampak številke so take. Imamo dva milijona sto sedem tisoč prebivalcev, od tega moramo odšteti 300 tisoč otrok pod 14. letom, odštejemo še milijon 154 tisoč z vsemi potrebnimi odmerki cepljenih in 382.000 prebolelih. Najmanj. Zanesljivo jih je več, samo toliko jih je registriranih. In preboleli zelo redko znova zbolijo. Če to vse seštejemo, dobimo podatek, da imamo pri odrasli populaciji 85-odstotno zaščito.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Saj v Grčjini nimajo obveznega cepljenja. Tisti ki se noče cepiti daje 100€ na mesec, ampak je to prosta izbira.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Spet? Kaj je nismo po tvojih izračunih že lani oktobra?
Z originalnim sevom, kjer je bil 60% za doseg credne imunosti, smo prisli do tega lansko leto za novo leto. Potem je prisel alfa sev, ki je bil bolj nalezljiv in je to mejo % za credno imunost dvignil, posledicno smo imeli tretji val. Potem je prisel delta sev, ki je ta % za dosego credne imunosti se dodatno dvignil, posledicno smo zdajle zakljucili cetrti val.

Ce bo vse posreci, bo Omicron tako nalezljiv, da bo zapolnil se tisto malo razlike.

Mimogrde, vecina okuzenih v J Afriki in nihce ne potrebuje kisika. Vsi dihajo na sobni zrak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr