Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
a ti misliš, da je imelo kdaj naše "sraljanje" kaj veze s številkami???

dej no... come on...

ne nasedaj Kacinu!
No, dejansko sem prišel do podtalnih informacij, da ga folk res serje, z ukrepi ali brez njih, z božičem in novim letom ali brez.
Tisti ki se ne mislijo držat ukrepov se jih itak ne in se jih tudi ne bodo, pa če dejansko uvedejo omejitev 100 metrov od bajte. Nadzora pa ni. Če pa je, pa pomoliš nek zmazek od izjave, da greš pomagat babici od %&/&/$%//(%&, ki se ji je zamašil odtok v sekretu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
2. okt 2007
3.575
2.028
113
tisti, ki ne upoštevajo ukrepov in se družijo že od martinovega so v veliki meri itak že preboleli covid, zato nižje številke... in tudi isti ne bodo upoštevali ukrepov, če smo omejeni na 100m od doma....

v glavnem, večina "fakinov" je že prekuženih :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Hm ja, res so nazajgrede nekaj časa bili gratis testi. Ne vem, tistih nekaj, ki jih poznam, so v SLO že ves čas in ne hodijo dol.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Če zapreš štacune in ostale dejavnosti, ti ljudje ne izginejo iz obličja zemlje. So doma in ker je veliko teh, grejo ven, malo na obisk, malo na čvek... se pač nekje družijo. Sicer ne masovno, vendar povsem dovolj, da epidemija šiba dalje. Če bi bili v službi, bi imeli bežne stike z naključnimi, tako imako pa daljše s poznanimi. Torej efekt zapiranja je brezvezen.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Še nekaj "live" novic mojih bližnjih in znancev. Ženo sodelavca so zbudili iz kome. Je stabilna, prestavili so jo na redni oddelek. Ampak, čaka jo rehabilitacija v Soči, ker se ne more več postavit na noge. Tudi od komolcev do ram je nepremična. Ampak hura, živa je, bodo rekli ostali, preživela je "prehlad". Ja seveda je preživela, kaj pa posledice?
Hkrati je zbolel moj dober prijatelj, 4 leta mlajši od mene, s katerim se zaradi karantene in zaradi ljubega miru nisma videla že od jeseni. Tudi on se je strogo držal karantene, ampak v službo je pa hodil. Se pravi nobenih fešt, objemanja ipd. Za zdaj je v fazi vročine, zjutraj je imel hudo slabost, saturacija v krvi 90. Bil je tik pred tem da kliče rešilca. Pa vseeno se je prisilil in šel par krogov okoli hiše, da je popravil satoracijo nazaj gor. Želim mu vse njaboljše...
Toliko samo o "prehladu"...
Hkrati pa opažam, da celotno zdravstvo lenuhari na račun korone. V ponedeljek sma imela z otrokom zobozdravnika. Čakala sva celo uro, ker se za vsakim pacientom mora prezračit prostor. Vse v redu in prav, zrači se 20 minut, ampak ne z odprtim oknom, ampak pametni kot so zračijo z odprtimi vrati na hodnik. Vmes pa telefončki in smeh iz ordinacije... WTF!!
Tako da res je fajn imeti strahospoštovanje do corone, ampak zdravstvo kot tako pa namerno zavlačuje z osnovnimi obveznostmi do pacientov. Tukaj pa dam grajo vladi, da ne uredi reda v smeri normalnega obratovanja ostalih zdravstvenih dejavnosti. Namesto da se penzionistom daje koronski dodatek, bi lahko zdravnikom rihtali ustrezne zaščitne maske, obleke, skafandre ali karkoli, samo da osnova deluje naprej. Tukaj pa nič. Čez leto se bomo samo čudili od kot mrtvi zaradi drugih bolezni..
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in PHOBiA

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Še nekaj "live" novic mojih bližnjih in znancev. Ženo sodelavca so zbudili iz kome. Je stabilna, prestavili so jo na redni oddelek. Ampak, čaka jo rehabilitacija v Soči, ker se ne more več postavit na noge. Tudi od komolcev do ram je nepremična. Ampak hura, živa je, bodo rekli ostali, preživela je "prehlad". Ja seveda je preživela, kaj pa posledice?
Hkrati je zbolel moj dober prijatelj, 4 leta mlajši od mene, s katerim se zaradi karantene in zaradi ljubega miru nisma videla že od jeseni. Tudi on se je strogo držal karantene, ampak v službo je pa hodil. Se pravi nobenih fešt, objemanja ipd. Za zdaj je v fazi vročine, zjutraj je imel hudo slabost, saturacija v krvi 90. Bil je tik pred tem da kliče rešilca. Pa vseeno se je prisilil in šel par krogov okoli hiše, da je popravil satoracijo nazaj gor. Želim mu vse njaboljše...
Toliko samo o "prehladu"...
Hkrati pa opažam, da celotno zdravstvo lenuhari na račun korone. V ponedeljek sma imela z otrokom zobozdravnika. Čakala sva celo uro, ker se za vsakim pacientom mora prezračit prostor. Vse v redu in prav, zrači se 20 minut, ampak ne z odprtim oknom, ampak pametni kot so zračijo z odprtimi vrati na hodnik. Vmes pa telefončki in smeh iz ordinacije... WTF!!
Tako da res je fajn imeti strahospoštovanje do corone, ampak zdravstvo kot tako pa namerno zavlačuje z osnovnimi obveznostmi do pacientov. Tukaj pa dam grajo vladi, da ne uredi reda v smeri normalnega obratovanja ostalih zdravstvenih dejavnosti. Namesto da se penzionistom daje koronski dodatek, bi lahko zdravnikom rihtali ustrezne zaščitne maske, obleke, skafandre ali karkoli, samo da osnova deluje naprej. Tukaj pa nič. Čez leto se bomo samo čudili od kot mrtvi zaradi drugih bolezni..
Glej, moja zobozdravnica, ki je privat te dela eno uro, kar je za tri obiske in pol zrači in razkužuje 20 minut. V zd pač nardi 8 posegov na dan.....
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Ko je govora ravno o zobarjih.
Pred kratkim bil na obisku pri moji zobarci.
Ko prideš pozvoniš, v čakalnici nobenega, torej prideš , ko si naročen in greš praktično direkt v ordinacijo, pred vstopom razkužiš roke......in direkt na stol.
Tam ima odsesavanje zraka iz območja obraza, in potem dalje na (predvidevam HEPA)filter,......v ordinaciji je tudi HEPA filtra za stalno filtruranje zraka v ordimaciji,.....opazil pa sem tudi profi UV-C svetilko(ki jo vklopi ko pač ni nobenega v bližini).
Ko končaš zopet razkužiš roke in skozi druga vrata ven.Ordinacija je za današnhe razmere dokaj posrečeno narejena, saj ima 2 vrata in se po vsakem pacientu navzkrižno prezrači.
Seveda ima tudi vizir, masko,.....itd....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
tisti, ki ne upoštevajo ukrepov in se družijo že od martinovega so v veliki meri itak že preboleli covid, zato nižje številke... in tudi isti ne bodo upoštevali ukrepov, če smo omejeni na 100m od doma....

v glavnem, večina "fakinov" je že prekuženih :)

kolk so pa babic pa dedkov potamanli tekom tega prekuževanja? :D
 
  • Haha
Reactions: Ytbnd