Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Hm, ne vem, seveda je velika noč pač, kar je, ampak - kdo si bo upal prepovedat velokonočni zajtrk, pa ostalo...
V družini... Družina pa ima lahko, s strici, tetamo, bratranci in ostalimi, sami vemo koliko članov...
A bodo hodli od stanovanja do stanovanja, od hiše do hiše? Kdo jih bo spustil not?
Ne, nisem vernik, samo, dajmo jim pustit, kar hočejo...
Moja tašča dol ma tud ene ideje, pa ji je lepo svak reku....mati letos ne. Sej se da zdržat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Po 3 tednih lahko malo diham v službi. Pa sonce je zunaj. Samo še pot do pohorja morm najt, mimo škifov :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Moja tašča dol ma tud ene ideje, pa ji je lepo svak reku....mati letos ne. Sej se da zdržat.

Jaz sem starše (ki jim je vseeno) tudi lepo prepričal...
Par sorodnikov pa nas vabi - vidiš, to je problem. Ne greš, rečeš virus, pa ne smemo se zbirat, pa ti zamerijo in... Na eni strani Štajerska, na drugi Primorska...
Bom doma, pod posteljo, da me ne najdejo... :cool:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
Da nisi ti mal zamešal, dej še enkrat poizkusi, boš?
ne vem jaz druge številke o zbolelih nimam, če jih imaš pa ti, pa na dan z njimi. S scenami, mnogo mnogo manj in mnogo mnogo več in podobne fore to pač ni matematika ampak filozofija ;) Če ne druga, z veliko verjetnostjo (spet ne vemo kakšno verjetnostjo) lahko rečemo, da preko 20% ni :evil:
 
  • Haha
Reactions: bizi

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
ne vem jaz druge številke o zbolelih nimam, če jih imaš pa ti, pa na dan z njimi. S scenami, mnogo mnogo manj in mnogo mnogo več in podobne fore to pač ni matematika ampak filozofija ;) Če ne druga, z veliko verjetnostjo (spet ne vemo kakšno verjetnostjo) lahko rečemo, da preko 20% ni :evil:

A si kdo od vaju (ali pa od vseh na Alterju) upa rečt - to je prava cifra!
Pa ne mi govorit od cifr NIJZ-ja, WHO-ja in ostalih številk po državah, ki so samo nekaj - številke, ki so bile javljene institucijam (državnim ali pa krovnim)...
A je to sploh komu jasno? Koliko jih je umrlo na Kitajskem? Ne me...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Pojdi... Jaz ti ne branim... Uživaj, ah, hrano in pijačo pa s seboj prineste, ker so oštarije zaprte... ;)
Lepo od tebe.
Problem je, ker to branijo drugi.
(Pa ne da bi hotel iti... Ma so/ste eni hecni, ko je maša s 5k folka ok, 10 na sprehodu pa smrtni greh)
 
Nazadnje urejeno:

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Lepo od tebe.
Problem je, ker to branijo drugi.

Ne glede na to, kje si in kaj delaš - napiši in stiskaj si sam (če ti že odgovorni nočejo) potrdilo, da moraš nujno, po potrebi iz kraja A v kraj B, zaradi dela... Štempl maš, ni pa potreben, torej... Seveda pa je nekaj - če imaš, na primer, turistično agencijo (vse zaprte), lahko rečeš, da greš iz Ljubljane do Pirana, se menit za naslednjo sezono. Če pa imaš, ah vrag, ne vem kaj napisat, da nima veze z obalo, ja, potem pa si doma ali tam, kjer lahko službeno greš...
A je težko?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Če se ne motim, menda Danska ima podoben lockdown kot mi, Švedska pa skoraj, da funkcionira normalno. Danci imajo pribl. pol manj prebivalcev kot Švedi in vendar slednji nimajo duplo več primerov pozitivno okuženih kot prvi.

Zakaj Švedi niso uvedli takšnega lockdowna kot ostali, zato ker njihov strateg pravi, da je nesmiselen, ker so z njim zamudili. Ta bi bil učinkovit, če to storili zelo zgodaj. Se pa na njega vrši silovit medijski pritisk, da sledijo z ukrepi ostalim po Evropi.

Poglej današnje podatke za švedsko. Sicer je logično...imajo močan porast mrtvih. Ne vem kaj bi drugače pričakovali. Jih bo presenetilo?