Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
no, tudi švedi so zaceli cincati



pa ce gledamo malo globalno, kitajska spet sluzi na veliko. prvi so "preboleli" krono, sedaj pa sam te maske stancajo in sestavljajo predihalne aparate. svet jih kupuje kot vroce zemljice. usa pa izgubljajo svetovno nadvlado.

Pozabljaš da cena nafte pada. USA že kliče naokoli naj nehajo črpati.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Moj svak recimo, ima zagnojene pol riti, že tako se je načakal da so pogruntal način da ga spucajo, sedaj se bo pa še dlje na operacijo, ki ni označena za nujno. Če pa pride do sepse, njegove smrti ne bodo pripisali Covidu 19.
Misliš da ne? Js nebi bil tako prepričan. Ga pred smrtjo lahko vzamejo v bolnico, kjer se okuži - pa bo njegova smrt pripisana med tiste, s koronavirusom.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Sej nas bo Kamelko nagonu, sam tole pa še moram rečt. Pomojem bodo največ težav imeli na Hrvaškem tam, kjer so se šli turbo kapitalizem. Nabutal po najboljših delih kampov mobilne hiške za 150 EUR na dan. Mali družinski kampi bodo živeli dalje, prav tako Ante z apartmajem. Če se je pa Ante zapufal in pohlepno naredil 30 apartmajev, pol bo mel pa enako težavo.
......

Zelo veliko apartmajev na HR je že lani v glavni sezoni bilo praznih.Kampom so cene navil,.....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Najvišja škotska svetovalka za zdravje Catherine Calderwood je v nedeljo odstopila s položaja, potem ko je kršila omejitev gibanja. Dvakrat je namreč odpotovala na svoj začasni naslov, čeprav to ni v skladu z omejitvami v boju proti covidu-19.

Bolano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si

Priponke

  • Bon za regres.jpg
    Bon za regres.jpg
    60 KB · Ogledi: 281

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Se strinjam.
Vlada naj 30% javnih uslužbencev sune v rit - se sedaj dobro vidi koliko jih (ne)rabimo - in bo dovolj, da ostali dobijo regres "normalno" v denarju.
.
P. S.
Mi je pa interesantno, da so, po mojem predvidevanju, avtorji takšnih "domislic" prvenstveno levo usmerjeni prisesanci na proračun in ostale žrtve levičarskega pranja možganov, borci proti "neoliberalizmu", "anti-fašisti"... ...saj veste koga mislim.
.
Ampak slednje mi pa res ne gre v betico: ravno levica ima vedno polne gobce pravičnosti in SOLIDARNOSTI...
...ampak, ko bi bilo pa treba "iz svojega žepa" biti solidaren s slovenskimi turističnimi ponudniki (pri katerih so prav tako zaposleni delavci, z ne ravno nadpovprečnimi plačami) se pa ta njihova solidarnost hitro konča... ...ampak res, kakšni srčni ljudje so ti levičarji. :evil: :zavijazocmi: :nigladek:
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Pa še nekaj na temo nagrajevanja tistih, ki delajo v času izrednih razmer, konkretno naj omenim pošto.
Obljubljali so nam višje plače, vsaj 200 nagrade za delo v nevarnih razmerah in regres.
Dobili naj bi slabše plače, nagrade nula in manjši regres, v dveh delih ali celo v bonih.
Kar pa me še posebej moti že vsa leta, ko sem zaposlen na pošti pa je, da smo enkrat obravnavani kot javni organ, drugič pa kot gospodarska družba. Seveda nas vedno porinejo tja, kjer je za državo bolj ugodno. Tako je bilo npr. v primeru plačila malice, prevozov ipd.
Mi lahko kdo pove, kam torej spada Pošta Slovenije, kateri zakoni za njo veljajo?
Pred leti je Pošta ustanovila tudi invalidsko podjetje, seveda z namenom dobiti €€€€ od države. Tja je prerazporedila brez soglasja in brez novih pogodb, češ, saj je vse isto, kar lepo število delavcev. In zakaj sedaj, v času krize, če je vse isto, daje na čakanje delavce, ki so zaposleni v invalidskem podjetju, zaposleni na Pošti pa delajo ko budale, saj je število paketov v nenormalnem porastu, čeprav voduilni tega ne priznavajo, porast je primerljiv z drugimi leti...
 
  • Žalosti me
Reactions: navlixx

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Kaj ko bi se vi štirje enkrat dobil, pa bi se trepljal po lulčkih in dal kle mir s politiko? Bi bilo zelo zanimivo videt vsporedno vesolje, kjer bi bilo vse enako, le Janez ne bi bil premje. Jest si upam stavit, da bi bla tomi pa cappy taprva, ki bi vpila, da je corona bulšit in da se gre ..... (kle vstavi kateregakoli, ki bi vodil vlado in ni Janez)...... policijsko državo.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
statistika je qrba.

zdej vsak dan večajo število obolelih za virus. nikjer ali vsaj v manjši meri je zapisano koliko jih je prebolelo ta virus ampak jih nikjer ne odštejejo od uradno obolelih, tako, da bo graf še zmeraj rastel, sicer počasneje, ampak padati pa ne bo začel.
smučarje pa motorista še zmeraj prištevajo k obolelim za virusom, čeprav sta verjetno že cel mesec nazaj prebolela virus.

aja še to:
vsak faking teden reče kacin, da je treba potrpeti še kak teden, da ta teden pred nami je že ključen. in to sedaj že tretjič. naslednji teden bojo že našli kaj, da bodo lahko rekli, da bo nasledji teden ključen in da bo šele pokazal, kaj smo naredili in tako v nedogled.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in AndY1

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Se strinjam.
Vlada naj 30% javnih uslužbencev sune v rit - se sedaj dobro vidi koliko jih (ne)rabimo - in bo dovolj, da ostali dobijo regres "normalno" v denarju.
.
P. S.
Mi je pa interesantno, da so, po mojem predvidevanju, avtorji takšnih "domislic" prvenstveno levo usmerjeni prisesanci na proračun in ostale žrtve levičarskega pranja možganov, borci proti "neoliberalizmu", "anti-fašisti"... ...saj veste koga mislim.
.
Ampak slednje mi pa res ne gre v betico: ravno levica ima vedno polne gobce pravičnosti in SOLIDARNOSTI...
...ampak, ko bi bilo pa treba "iz svojega žepa" biti solidaren s slovenskimi turističnimi ponudniki (pri katerih so prav tako zaposleni delavci, z ne ravno nadpovprečnimi plačami) se pa ta njihova solidarnost hitro konča... ...ampak res, kakšni srčni ljudje so ti levičarji. :evil: :zavijazocmi: :nigladek:

Kaj pa če bi se država malo žrtvovala in letos nebi izplačala regresa?

ne vem kaj so s temi boni mislili... kaj to sploh dajejo v javnost, ne da bi prej konkretno predebatirali.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Kaj pa če bi se država malo žrtvovala in letos nebi izplačala regresa?

ne vem kaj so s temi boni mislili... kaj to sploh dajejo v javnost, ne da bi prej konkretno predebatirali.
.Kolikor razumem je to 1 izmed predlogov o katerih debatirajo, nič še dorečenega.Konec koncev države se bodo reševale kakor se bodo znale in to je 1 izmed predlogov , da denar ne odteka "na pomoč" recimo k našim južnim prijateljem.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Prav super! Lepo smo govorili, da ne bo nič zastonj. Kdor je dobil pomoč 200€ za delo v izrednih razmerah, bo z neizplačilom regresa vrnil takoj z obrestmi!!! Zraven pa denar državi vrnil še za upokojence, velike družine itd. :obesise:
 
  • Wow
Reactions: navlixx

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Prav super! Lepo smo govorili, da ne bo nič zastonj. Kdor je dobil pomoč 200€ za delo v izrednih razmerah, bo z neizplačilom regresa vrnil takoj z obrestmi!!! Zraven pa denar državi vrnil še za upokojence, velike družine itd. :obesise:

ccc.... tale pošta je res postala ena greznica. Včasih pa tako dobro podjetje. A imaš zanesljive info? al so to bolj čveke ob jutranji kavi?

Mislim, da nagrado boste sigurno prejeli. Vejrento še ne ta mesec, ampak potem v maju ali juniju...
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Pa še nekaj na temo nagrajevanja tistih, ki delajo v času izrednih razmer, konkretno naj omenim pošto.
Obljubljali so nam višje plače, vsaj 200 nagrade za delo v nevarnih razmerah in regres.
Dobili naj bi slabše plače, nagrade nula in manjši regres, v dveh delih ali celo v bonih.
Kar pa me še posebej moti že vsa leta, ko sem zaposlen na pošti pa je, da smo enkrat obravnavani kot javni organ, drugič pa kot gospodarska družba. Seveda nas vedno porinejo tja, kjer je za državo bolj ugodno. Tako je bilo npr. v primeru plačila malice, prevozov ipd.
Mi lahko kdo pove, kam torej spada Pošta Slovenije, kateri zakoni za njo veljajo?
Pred leti je Pošta ustanovila tudi invalidsko podjetje, seveda z namenom dobiti €€€€ od države. Tja je prerazporedila brez soglasja in brez novih pogodb, češ, saj je vse isto, kar lepo število delavcev. In zakaj sedaj, v času krize, če je vse isto, daje na čakanje delavce, ki so zaposleni v invalidskem podjetju, zaposleni na Pošti pa delajo ko budale, saj je število paketov v nenormalnem porastu, čeprav voduilni tega ne priznavajo, porast je primerljiv z drugimi leti...
Morda bi pa vprašal svojega delodajalca, kwa misliš dragi moj poštar.