Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Se vi zavedate, koliko staršev nima svojih staršev še živih? Marsikdo ima otroka/otroke blizu 35-40 ih....in matematično se ne izide, da bi lahko 13-14 letni mulec bil pri 70-75-80 letnih starih starših, ker so že pokojni....zanimiva bi bila neka statistika :

učenci in dijaki kateri imajo še žive stare starše itd........pomoje 1/4 nima?
Pa se zavedaš da običajne poletne počitnice trajajo od oka 2 meseca in en teden?
Potem pa še med letom 4x po en teden.
Suma sumarum vsaj 3 mesece na leto?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zaenkrat je turizem (obala, Bled), pripravljen zgolj za odganjanje domačih turistov. Ko z lažnimi novicami pozivajo k prepovedi in sankcioniranju obiskov njihovih krajev. Pa saj že lani nismo bili dobrodošli.
Ista logika kot za Hrvaško, ko folk ne pozna drugega kot prenabito Istro, Krk, Pag in Rab.
V Sloveniji sta Bled in obala zadnja dva kraja, kamor bi si želel iti na izlet ali dopust. Obala mogoče pogojno izven poletne turistične sezone.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sej nas bo Kamelko nagonu, sam tole pa še moram rečt. Pomojem bodo največ težav imeli na Hrvaškem tam, kjer so se šli turbo kapitalizem. Nabutal po najboljših delih kampov mobilne hiške za 150 EUR na dan. Mali družinski kampi bodo živeli dalje, prav tako Ante z apartmajem. Če se je pa Ante zapufal in pohlepno naredil 30 apartmajev, pol bo mel pa enako težavo.
Meni in familiji se je pa že lani koncept dopusta bistveno spremenil in mi je dopust že samo, da se počim pred kamper nekam, kjer še nisem bil in odprem pirček. Tko da mi Cigoti bomo mel pomojem najlažji zagon dopusta.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Ista logika kot za Hrvaško, ko folk ne pozna drugega kot prenabito Istro, Krk, Pag in Rab.
V Sloveniji sta Bled in obala zadnja dva kraja, kamor bi si želel iti na izlet ali dopust. Obala mogoče pogojno izven poletne turistične sezone.

Jaz bom poiskal kako izolirano kmečko domačijo v hribih z živalmi. Tamala sanja, da bo imela kmetijo, ko bo odrasla. Pa naj se malo preizkusi v skrbi za živali... (ne govorim o glavnem letnem dopustu...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
?

onko deluje.
Preventivni programi kot sta Dora in Svit stojijo in ta hip ni nobenih razlogov, da jih ne bi zagnali. Vse nenujne operacije stojijo. Moj svak recimo, ima zagnojene pol riti, že tako se je načakal da so pogruntal način da ga spucajo, sedaj se bo pa še dlje na operacijo, ki ni označena za nujno. Če pa pride do sepse, njegove smrti ne bodo pripisali Covidu 19. Tko da ni vse rožnato in je blo marsikaj sprejeto v paniki brez posebnega razloga s strani kriznega štaba, tud operacija za mojo tamalo odpovedana, pa je bla že v bolnici. Sej je sam sluh, hebiga, ji bo pa država plačevala slušni aparat do konca lajfa.
Tko da ne seri, ni vse rožnato, ni pa vse slabo. KRITIKA TI MANJKA.
 
  • Všeč mi je
Reactions: skala

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
U.K. Prime Minister Boris Johnson was taken to a hospital for tests after suffering from the coronavirus for 10 days.

Indonesia Orders Citizens to Wear Face Masks (2:43 p.m. HK)

Singapore increased its cash payout to households and announced additional steps to save jobs in a third stimulus package as the city state prepares to go into a partial lockdown to contain a spike in coronavirus cases.

Germany’s Total Cases Exceed 100,000 (1:25 p.m. HK)

Sam slabe novice. Grem na:
NALIMAJTE: Najbolj sexy slika nasprotnega spola II
Noge pod armaturo
Nalimajte gole slovenke II.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Preventivni programi kot sta Dora in Svit stojijo in ta hip ni nobenih razlogov, da jih ne bi zagnali. Vse nenujne operacije stojijo. Moj svak recimo, ima zagnojene pol riti, že tako se je načakal da so pogruntal način da ga spucajo, sedaj se bo pa še dlje na operacijo, ki ni označena za nujno. Če pa pride do sepse, njegove smrti ne bodo pripisali Covidu 19. Tko da ni vse rožnato in je blo marsikaj sprejeto v paniki brez posebnega razloga s strani kriznega štaba, tud operacija za mojo tamalo odpovedana, pa je bla že v bolnici. Sej je sam sluh, hebiga, ji bo pa država plačevala slušni aparat do konca lajfa.
Tko da ne seri, ni vse rožnato, ni pa vse slabo. KRITIKA TI MANJKA.

wtf dude, kaj od tega kar ti opisuješ je onkologija?

chill.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Je kje kak plan za odpiranje? Smo na kakih 5-10 % kapacitet, špice ni.

Če ne bi zafurali domov za upokojence bi blo super rešeno vse skup. Maske na javnih prostorih razen doma furat, sicer pa odpret trgovine in druge biznise...še ta teden.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ne gre se za sitnost in še najmanj bom poslušal nekega župana, ki danes je, jutri ga pa ni. Ampak, ker sem doma blizu Bleda in je bil dolgo časa moj prijeten enodnevni obisk, kjer si letel okoli jezera, kaj popil, pojedel, srečal kakega znanca, skratka čisto v redu zadeva, ki se je z leti prav lepo pokvarila.

Začeli so voziti trume azijcev, ki kupijo eno kremšnito in se z njo poslikajo iz vseh kotov, svinjajo, v namestitve in restavracije ti podtaknejo natakarje iz juge, ki se ne naučijo niti našega jezika (saj zakaj pa, če želijo videti predvsem azijce in ostale tujce) in se obračajo, da je groza. Izgubil se je občutek domačnosti, cene so šle v stratosfero, vse je en turbo turizem za par urnega gosta, ki ga ne bodo videli več.

Še vedno grem občasno rad tja (ne v špicah), a zapravljam druge in ne na točkah, kjer želijo ponudniki turističnih storitev tam. Torej ne gre za sitnost, ampak z vsemi potezami so se usmerili proti turbo azijcem in odrinili domačega gosta proč. In to gosta, ki bi prišel večkrat letno.
No, saj včasih je bilo podobno, le da so azijci zamenjali angleže in žide. So prišli preko Yugotoursa na polpenzion, kradli zajtrk, da so preživeli do večerje. V najboljšem primeru so si privoščili omleto, v restavraciji pa prvi dan naročili flašo Laškega rizlinga in ga potem pili cel teden in delali črtice gor, da jim ne bi žejen kelnar kaj odpil. Ni pa bilo take gužve, kelnarji so(smo) bili večinoma slovenci. Sem kar precej časa delal na Bledu v gostinstvu in stvari kar dobro poznam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx