Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
Med prdcem ti, upam da, ne letijo kapljice naokol. Med govorjenjem in dihanjem pa. In ravno v teh kapljicah je finta, ker je ravno s temi kapljicami možnost prenosa visoka. Vse ostale možnosti prenosa so precej nizke. Ker če bi se virus širil tako kot smrad, bi ga fejst nasrkal.
A ni tako, da se po novem virus šiti aerosolno, kot trdita Krek in Bregantova ? Smo slišali o oblakih aerosolov okoli tebe, ko greš na sprehod v vukojebino. Saj tadva sta od stroke ali ne?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Hvala za odgovor. Iz tega bi lahko zaključili, da maska zadrži le nekaj virusa (smrada), ki ostane na maski, del se pa vseeno razširi v prostor.
Tukaj sedaj govorimo izključno o aerosolnem prenosu, za katerega po mojih informacijah (so lahko popolnoma napačne) še ni 100%, da je možen. Kljub temu maska zadrži vsaj nekaj tega aerosola tudi v prostoru, enormno pa pomaga zunaj, da zrak ne leti v sogovornika.
Se pa virus zagotovo prenaša kapljično, kar pa maska večino zadrži. Recimo driska ti ne bo šla v prostor, ampak bo ostala v gatah :).
Zato je masko v primeru bližnjih kontaktov smiselno nosit v vsakem primeru in kjerkoli. To pravi moja kmečka pamet, ne nek strokovnjak. Če si pa na treh metrih zunaj in ne kihaš in prhaš, pa verjetno ne bo panike tudi brez maske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ti ne znaš brat, a ne?
Da se ne boš razpočil.
100x bolj efektno bi bilo, če bi nezmotljiva politika vsaj 1x, pa tudi stroka, jasno povedala tako kot je. Ne vedo (točno), kje je problem, ne vedo ali lahko samo upoštevanje priporočil (maska, umivanje, razkuževanje, razdalja) dovolj učinkovito zavrejo širjenje virusa.
Samo to bi bilo potrebno, pa bi dobili vso podporo javnosti.
Spomladi so tumbali, da so otroci prenašalci covida. Potem so "ugotovili" da niso, to ugotovitev so prenesli tudi v jesensko odpiranje šol, trditev podpira tudi ponovna nepripravljenost za šolanje na daljavo. S številkami smo v ***** matrni, oni pa se šele pogovarjajo o tem, kako bi mogoče zmanjšali obseg LDN.
Zdaj so kobajagi otroci spet prenašalci - zakaj bi sicer ihtavo zapirali šole in vrtce?
Si predstavljaš da bi se v resni firmi lotil resnega dela, o katerem nimaš pojma o pojmu? In s katerim lahko povzročiš nepopravljivo škodo, vse samo zato, ker ne boš rekel da nečesa ne znaš, ker imaš tako nafukan ego, da se ti dvigne že samo ob pogledu v špegu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in kalbo

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
1. Jim to pravico daje zakon, saj tisti, ki individualno tečejo in kolesarijo NE rabijo nosit mask.
2. Se zavedaš kakšna debilnost je nošenje mask na prostem?
3. Vlada in stroka ne potrebujejo Potrčev, Andyev, mene ali kogarkoli drugega, ki bi jih diskreditiral, ker sami naredijo za to več kot dovolj. Toliko debilizma, napačnih odločitev, nelogičnih odločitev še ni sproduciral nihče drug v zgodovini te države. Stroka je pogrnila na celi črti, ministrstvo za zdr. je pogrnilo na celo črti, vlada črte še našla ni, komunikacijsko so priročnik za katastrofo, skratka s takimi na vrhu je jasno, da ljudem ni nič jasno, jih imajo poln kufer in posledično dvomijo v vse kar rečejo, kar pomeni, da še kak pameten ukrep ne deluje, kaj šele kaj drugega.
Mi lahko samo zaupaš na kateri medicinski fakulteti si zaključil in katero smer si doštudiral?

Hvala
 
  • Haha
Reactions: Car in SamSvoj

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Da se ne boš razpočil.
100x bolj efektno bi bilo, če bi nezmotljiva politika vsaj 1x, pa tudi stroka, jasno povedala tako kot je. Ne vedo (točno), kje je problem, ne vedo ali lahko samo upoštevanje priporočil (maska, umivanje, razkuževanje, razdalja) dovolj učinkovito zavrejo širjenje virusa.
Samo to bi bilo potrebno, pa dobili vso podporo javnosti.
Spomladi so tumbali, da so otroci prenašalci covida. Potem so "ugotovili" da niso, to ugotovitev so prenesli tudi v jesensko odpiranje šol, trditev podpira tudi ponovna nepripravljenost za šolanje na daljavo. S številkami smo v ***** matrni, oni pa se šele pogovarjajo o tem, kako bi mogoče zmanjšali obseg LDN.
Zdaj so kobajagi otroci spet prenašalci - zakaj bi sicer ihtavo zapirali šole in vrtce?
Si predstavljaš da bi se v resni firmi lotil resnega dela, o katerem nimaš pojma o pojmu? In s katerim lahko povzročiš nepopravljivo škodo, vse samo zato, ker ne boš rekel da nečesa ne znaš, ker imaš tako nafukan ego, da se ti dvigne že samo ob pogledu v špegu?
Hvala za doktorsko disertacijo. Naj te samo spomnim, da je bilo tvoje vprašanje: Sedaj so pa andyi krivi?
In jaz sem ti samo odgovoril, da sem jasno napisal, da so TUDI andyi krivi in NE samo oni.
Lahko pa sedaj napišeš še doktorsko disertacijo o Covidu v Ameriki, pa na Švedskem, pa kako so še mediji krivi.

PS: S tvojo disertacijo se v osnovi čisto strinjam. Politika je dejansko zaj... skoraj vse, kar je možno. Ampak to še ne pomeni, da določeni ukrepi niso smiselni.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Naj te samo spomnim, da Andyja nisem niti omenil. Saj znaš it stran nazaj? Potem pa meni očitaš da ne znam brat.
Jah, potem si pa funkcionalnosti nepismen.
Odgovarjal si mi direktno na moj post v katerem sem omenjal andya in ga tudi pozval k odgovoru. Pa nisem pisal samo o ANdyu, temveč o andyih.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Morda bo komu pomagalo. Zato sam ne hodim v notranje prostore v restavracijah:

A to od letos pozimi ali nikoli? Sej veš da so "tam zunaj" precej bolj kužni viruski, ki so med nami že stoletja in se noben ne sekira za tole. Vsako leto jih 80% populacije faše, pa nismo zato še ukinili zaprtih restavracij.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jah, potem si pa funkcionalnosti nepismen.
Odgovarjal si mi direktno na moj post v katerem sem omenjal andya in ga tudi pozval k odgovoru. Pa nisem pisal samo o ANdyu, temveč o andyih.

Ti si funkcionalno nepismen.
Če napišem "laiki", to pomeni Andyja in še 99% preostalih na Alterju (in širše).
Na, samo zate, da boš - funkcionalno nadpismen - razumel:
1603700346805.png



Aha, krivi so Andy in še 99% preostalih na Alterju in širše (tudi jaz ali ti), ker imajo neko svoje - zelo možno da napačno - mnenje?
To pomeni en kup, v medicinskem smislu, laikov, ki imamo svoje mnenje, se pa ukrepov držimo, med drugim tudi tega, da maske ne nosimo pod nosom.
Stroka ima tudi svoje mnenje, menja ga hitreje kot kurba kurce, pa če jih danes vprašaš, še vedno ne vejo nič.


Edit: dodajam še to, da po eni strani kritiziraš "andyje" ali njega osebno, ker dvomi v efektnost mask - ker za trditve nima praktične podlage, ali so njegove predpostavke najneverjetneje napačne, po drugi strani pa postavljaš trditev, da so za stanje in ne- ali napačno nošnjo mask krivi ravno oz. tudi "andyji", s tem da svoje trditve prav tako ne podkrepiš z merljivi podatki niti študijami. V kolikšni meri so krivi andyji? Za koliko bi bila pojavnost virusa nižja, če ne bi bilo andyjev?
???
 
Nazadnje urejeno: