Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
In vi se greste kdo je levi, desni, rdeči, beli, črni in...:

Ne verjamem, glede na cene stanovanj mislim da v Sloveniji živijo samo bogataši.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Pred dnevi ste se mi režali, ko sem omenjal Žigo Turka in njegovo kolumno. Recimo "kalbo: od kdaj je Turk epidemiolog" je bil en od komentarjev. Tu imate zdaj še Mazzinija, da se boste režali še malo bolj:
https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha-mazzini-536762

P.s. Virus je samo blažji prehladek.
https://siol.net/novice/svet/trpljenje-jordana-petersona-536544
Turk me je s tisto kolumno presenetil. Bi ti moral napisat, da sem ga prehitro sodil, pa sem žal pozabil.
 
Nazadnje urejeno:
  • Ljubezen
Reactions: mosseero

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ni del tele teme, samo ne morem da ne bi.
Po prepričanju nekaterih, jejo in kadijo mamile samo levičarji, tudi zapitki so samo tisti, ki tripajo na komunizem in socializem. :bonk:
Peterson je najboljši model za to, da ovrže zgornje prepričanje.
Ko bomo 1x dojeli, da levičarstvo/desničarstvo samo po sebi - razen materiala za pričkanje o oslovi senci - ne pomeni ničesar, bomo na boljši poti.
Točno. Včer zvečer bi mogu videt te poslovilce od šanka kle pri nas, žurka do zjutri, pa nas volilce ki ne volmo SDS tradicionalno lahko z lučjo iščeš kle okol mene.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Točno. Včer zvečer bi mogu videt te poslovilce od šanka kle pri nas, žurka do zjutri, pa nas volilce ki ne volmo SDS tradicionalno lahko z lučjo iščeš kle okol mene.

Ja ne, dolgo sem poslišal "Oooooppaaaa". Čez 5 dni bodo torej prišli novi primeri, kot "pretirano" družanje ob zadnji pijači letos.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Kako bi že naj maske, iz "blaga", preprečile širjenje aerosolnega virusa?

FP2 bi potem morali vsi nosit.
Če gledaš iz vidika zaščite sebe so
So iz blaga itak najslabse, navadne medicinske ze cca 70% bolje filtrirajo,....ffp2 so že skoraj 100%,.....

Za čim manj trosenja "bacilov" okrog je podobno, le da morajo biti FFP tipi brez ventila, sicer so verjetno na ravni navadne krpe .
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Skoraj vsak ki ima masko ma nekje "luknjo", skozi njo pa se vleče luft, čeprav misli da skozi masko
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Kakšni aerosoli neki. Če bi bilo kaj na tem, bi cepali kot muhe že pri "navadnih" virusih. Problem je slina in to enako dobro ustavlja maska iz blaga, papirja, N95 ali kaj tretjega. To bi bilo dovolj, če bi jo folk nosil.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Kakšni aerosoli neki. Če bi bilo kaj na tem, bi cepali kot muhe že pri "navadnih" virusih. Problem je slina in to enako dobro ustavlja maska iz blaga, papirja, N95 ali kaj tretjega. To bi bilo dovolj, če bi jo folk nosil.
Oz. povedano drugače. Če bi vsi nosili maske iz blaga v gužvi, ampak res vsi, bi bilo to dovolj, da bi se širjenje močno zmanjšalo. Plus čiste roke seveda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Poleti ni noben mask nosil pa se virus kar ni hotel širiti.

Drugače pa baje Kacin noče razglasiti epidemije. Pravi da je bolje da ljudje živijo v strahu pred razglasitvijo, kot pa da jo dejansko razglasijo. Krompirjeve počitnice prihajajo in nočejo zapreti hotelov, toplic, trgovski centrov. Kar je malo smešno ker vedno poudarjajo kako jih skrbi za zdravje, dokler ne pride do denarja seveda.

 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Bom dal ker sem, ker se mi zdi, da obstaja določen kontekst.

Prej sem bil v lekarni priča, kako se je enemu možakarju dobesedno snelo. Naneslo je, da ni mogel priklicati zdravnice in mu zato očitno niso naložili zdravil na kartico ali nekaj takega. Tip se je začel dret, dobesedno rohnet: "50x sem jo klical, 50x!!!!! Prasica se mi ni javila!!! Zdej grem po pištolo, zdej!! Ubil bom to kurbo!!!! Ubil jo bom!!! Kaj kurca se to reče, da tako zajebavajo ljudi?!?!?!?!?! Pićka ji materina!!! Zdej bom šel po pištolo, vse jih bom postrelil!!!!!

Ničesar ni razbil, nobenemu od prisotnih ni neposredno grozil, a vsi smo bili tiho hot miške. Lekarnarica se ni upala pisnit. Ne spomnim se, da bi že kdaj doživel, da je komu tako počil film. Pa ni bil nek klošar, zelo solidno uštiman možakar. V očeh pa bes in obup. Bog ve, ali je potreboval kaj protibolečinskega zase ali za kakega družinskega člana, kako pomirjevalo ali kaj, ampak je bila očitno res kriza. Upam, da so ga uspeli pošlihtati.

PS: Masko je imel primerno nameščeno, tako da ni pljuval naokoli virusov. :)
Človek zgleda ni "internetno" pismen (ali pa ni njegov osebni zdravnik?).....jaz sem bp vse zrihtal prek mejla.......v istem dnevu ko so ble uradne ure.....sem dobil vse odgovore in zdravila po cca 3-4ih urah....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Človek zgleda ni "internetno" pismen (ali pa ni njegov osebni zdravnik?).....jaz sem bp vse zrihtal prek mejla.......v istem dnevu ko so ble uradne ure.....sem dobil vse odgovore in zdravila po cca 3-4ih urah....
Si mogoče pomislil, da imaš normalnega zdravnika? Dečko, mogu boš mal izkušenj dobit, takih življenjskih, da boš zastopu ene stvari. V naši bajti imamo tri različne dohtarje v istem ZD, s šolsko se da vse zment prek maila, ni noben problem. Tud na telefon sem jo dobil brez težav. Moj in tastov zdravnik deluje podobno, od žene pa tašče je bla pa katastrofa že prej, zdej pa pomoje obdela 5 pacientov na dan. Tema na telefon, tema na mail takle je. In ko, če, ti bo šlo enkrat za nohte ni vrag, da se ti bo odpeljalo. Mojo taščo je z zlomljeno hrbtenico gladko pustila brez tablet prot bolečinam, ker ni bla naročena. Go figure, pa se da vse po mailu zment ane?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Najbolj da se v Istro peljejo tam imajo ene 5 krat manj okuženih kot pa v katerikoli slovenski pokrajini. Naj nesejo nazaj kar so pred 2 meseci sem prinesli.

iz istre so težko kaj prinesli, ker je bila tam najniža okuženost. in tudi verjeti kacotu, da so bili poleti krivi le dopustniki iz istre za corono pri nas je malo naivno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113

Na posnetku vidimo predsednika Tanzanije, kako prizna, da so vzeli vzorce pri kozah, ovcah, motornem olju, sadju in od drugih stvari, nato pa so jih dali v laboratorij, ne da bi tamkajšnjim strokovnjakom povedali, komu ti vzorci v resnici pripadajo. Da bi zakrili “identiteto” stvari, so jim nadeli človeška imena in opise: “Vzorcu motornega olja smo nadeli ime Jabil Hamza, starost 30 let, moški. Rezultati so bili negativni. Vzorec sadja durian (najbolj smrdljivo sadje na svetu, op.a.) smo poimenovali Sarah Samuel, starost 45 let, ženska. Rezultati so bili neprepričljivi. Ko smo vzeli vzorec sadja paw paw (tudi indijska banana, op.a.), smo ji nadeli ime Elizabeth Ane, starost 26 let, ženska in rezultati so bili pozitivni. To pomeni, da ima koronavirus. To pomeni, da je tekočina iz paw pawa pozitivna,” razlaga v posnetku predsednik.

Nadalje dodaja, da so vzeli tudi vzorec pri ptici kware. Tudi v tem primeru so bili rezultati pozitivni. “Vzeli smo vzorec od zajca, rezultati so bili neopredeljeni. Vzeli smo vzorec koze in rezultati so bili pozitivni. Vzeli smo vzorce od ovce, rezultati so bili negativni,” je razkril Magufuli.