Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
za tiste ki flancajo o nepravilni uporabi maske, preprosta navodila:

- kupi-sešij pralno masko, ki ti je prav in je udobna (vsaj 7 komadov)
- ko si jo nadaneš jo nosi čez nos, ker kot prvo s tem ščitiš druge, kot drugo pa ne zgledaš kot k*reten, ki mu iz glave raste k****. (sploh za tiste z velikimi nosi)
- ob koncu dneva daj masko v pranje. Drug dan uporabiš novo

Predvidevam, da tudi gate nosite primerne velikosti in jih dnevno menjate ne obračate.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.311
113
Kako lahlo trdiš, da je dobil od nekoga, ki ni izvajal nobenih ukrepov.

Saj nisem napisal, da ni izvajal nobenih ukrepov ampak da ni izvajal takšnih ukrepov v smislu, razkuževanje, pazljivo ravnanje oz. brez nepotrebnega šlatanja, pravilno nošenje maske in ravnanje z njo. Takšni ukrepi namreč zelo dobro zmanjšujejo možnost za okužbo (še vedno seveda nisi 100% varen) ampak preveč ljudi dela napake na tem ali onem področju, nekateri pa kar na vseh. In VERJETNO, da je ta sicer pazljivi na novo okuženi človek pokasiral od koga takšnega, ki deluje nepravilno, neprazljivo ali pa se mu gladko je.be za vse skupaj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Point je v tem, da bi morali biti proti tistim redkim, ki maske iz takih ali drugačnih razlogov ne želijo nositi, bolj tolerantni. Se pač od njih malo bolj odmaknemo. Pošiljanje policije na njih, je bolj podobno strahovladi, kot demokraciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.311
113
Point je v tem, da bi morali biti proti tistim redkim, ki maske iz takih ali drugačnih razlogov ne želijo nositi, bolj tolerantni. Se pač od njih malo bolj odmaknemo. Pošiljanje policije na njih, je bolj podobno strahovladi, kot demokraciji.

Se strinjam ampak v določenih primerih se lahko zgodi, da se od njih ne moreš melo bolj ali pa konkretno bolj odmaknit. Recimo na avtobusu, kot je bil ta primer punce, ki maske ni želela nositi in je posledično prišlo do scen s policijo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Bolj sem gledal včerajšnji prispevek na popu, inšpektorja na vlaku. Baba sama v dveh vrstah, pa ji je težil na polno in grozil s policijo. Kolikor vem, naj bi bila tudi na avtobusih predpisana ustrezna razdalja.
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
Moj predlog je zgolj žajfa za umivanje rok. Če smo skozi evolucijo preživeli do leta 2020 brez teh neumnih nagobčnikov, bi lahko še naprej. Ne vem kakšen je cilj s temi maskami? Virus ne bo izginil, bo zavedno ostal. Torej bomo za vedno nosili maske v prepričanju, da smo varni? Bolniki ste.
Narava bo po svoje tole zrihtala, pa če se maskirate ali pa ne.

Tukaj na forumu je nekdo, ki je dosledno nosil masko, se rakuževal in vseeno fasal virus. Samo sem prepričan, da se ne bo javil. In kaj je pol mamen maske?
Valda ce drugi qrci niso nosli maske
 
  • Všeč mi je
Reactions: Eden

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
jest5

Kaj pa pravis na to, da ze baje imajo cepivo v tako kratkem casu... kako to, oz. kaj je vzrok, da teh testov ne dajo na market, da bi ljudje kupili in sami testirali?
To bi jaz videl kot eno "mikro zaroto", da se scena napihne. Ce bi imeli testerje, ne bi obremenjevali zdravstva.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
jest5

Kaj pa pravis na to, da ze baje imajo cepivo v tako kratkem casu... kako to, oz. kaj je vzrok, da teh testov ne dajo na market, da bi ljudje kupili in sami testirali?
To bi jaz videl kot eno "mikro zaroto", da se scena napihne. Ce bi imeli testerje, ne bi obremenjevali zdravstva.
Če bi recimo prebral linkano...

Osnovno ogrodje je vedno enako, torej nek modificiran adenovirus, v katerega vgradimo drugačen tovor (kapaciteta do nekje 30 kilobaznih parov). Nekatera izmed cepiv proti covidu-19 uporabljajo ta pristop in prav ta so najdlje v postopku testiranja. To ni presenetljivo, saj v resnici ne gre za razvoj povsem od začetka, temveč se uporabljajo že preizkušena ogrodja, v katera je treba zapakirati dele drugega virusa. Ko so poskvencirali SARS-CoV-2, je to postalo možno.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Kaj pa pravis na to, da ze baje imajo cepivo v tako kratkem casu... kako to, oz. kaj je vzrok, da teh testov ne dajo na market, da bi ljudje kupili in sami testirali?
To bi jaz videl kot eno "mikro zaroto", da se scena napihne. Ce bi imeli testerje, ne bi obremenjevali zdravstva.
Prvič, cepiva nimajo (je sicer, samo što još nije, ampak to še kar traja in traja). Cepivo in test nista povezana.Tudi razvoj testov zna biti zelo kompliciran.

Zakaj so američani marca tako zamujali s testi. Ker so na NIH ocenili, da ta test (primerji), ki se uporabljajo ni dovolj dober (specifičen in občutljiv) in so hoteli imeti še dodatno negativno kontolo. So bili prepričani, da bodo zelo hitro razvili ustrezen test, pa jim ni uspelo.

"CDC wanted something more specific. The test that CDC eventually developed had 3 nCOV-19 specific primers. It also contained a negative control, a positive control, and a RNAse P specific primer. The last is to ensure that the sample contains RNA, so that negative results from the 3 nCOV-19 primers aren’t a false negative due to a bad sample. Unfortunately the test didn’t work well. There’s conflicting reports on what exactly went wrong, since I’ve read that “one of the 3 components” didn’t work or that the “negative control” didn’t work. One of the three primers not working seems to jibe with the fact that the CDC decided that just two positives from the the other 2 primers was enough to deem the overall a result a positive for nCOV-19. "
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Še ena o testih na protitelesa:

"The FDA has approved the first antibody test for COVID-19, from Cellex. It theoretically tells you if you've had it & are, as far as we know, immune for some time. Sensitivity is 93.8%, specificity 95.6%.
Sounds great, right?

Well, sort of.

If only 4.5% of U.S. has had COVID-19, + test only means ~50% chance you really had it. With lots of uninfected, lots of false +s. "
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
Aha. Ne morem kupiti v trafiki=ne obstoja. :zmaga:
Ne. Ne morem kupit online, kot vse ostalo. Torej jih ni, ce lahko kupijo le podjetja, to ne pomeni, da so na voljo "za rajo". Sicer tam nekaj poskusajo, ampak zaenkrat brez uspeha. Pa daj si ti to arogantno masko malo dol, ko se menis o resnih zadevah, tam ko se heca pa lahko das nazaj gor..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Danes mi en kolega razlaga o maskah: da je to za en krščen duš, da nič ne zadrži, da njegov komarnik na oknu zadrži več, kot ta maska, potem pa v isti sapi pove, da je nositi masko nevarno, ker izdihnemo dioksid, potem pa to vdihnemo nazaj, ker ga maska zadrži... :bonk: