Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Preberi še drugi stavek.
In če ti še ne užge, z maskami in kaznimi za nenošenje ljudi ustrahuješ, ponižuješ, razčlovečiš... ločiš elito od navadne raje, skratka ti malo skrajšajo ketno. Malo tu, malo tam, na koncu boš pa zadrgnjen.

Cilj nošenja mask je po tvoje torej segregacija ljudi in ne eden od najlažjih praktičnih načinov preprečevanja kapljičnega prenosa virusa? OK, hvala za tvoje mnenje.

O "vohunski" aplikaciji pa ne bom razglabljal, ker imaš prav temu namenjeno posebno temo in si se že tam na veliko razpisal ter dobil tudi morje protiargumentov. Tu sem se zdaj oglasil samo zato, ker me je zanimalo kaj je po tvoje namen nošenja mask in zdaj to vem.
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Ker maske niso namenjene preprečevanju prenosa virusa, tako kot tudi tista aplikacija ni.
Ampak je cilj podrediti narod uvest totalni nadzor, zmanjšat svoboščine, uvest diktaturo.....
Daj reci da se zajebavas :evil:
Toliko svobode govora, kot je imas danes, je ne bos imela vec nikoli, ko bo novi regime. Danes lahko reces "jansizem" pa ni problema. Pocakaj, da se vlada menja in se deri "fajonizem" ipd... pa se boma potem menla...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
Daj reci da se zajebavas :evil:
Toliko svobode govora, kot je imas danes, je ne bos imela vec nikoli, ko bo novi regime. Danes lahko reces "jansizem" pa ni problema. Pocakaj, da se vlada menja in se deri "fajonizem" ipd... pa se boma potem menla...
Zakaj bi se zajebaval? samo poslušam Beovičko, in ji verjamem, saj je strokovnjakinja ali ni?
A je mogoče ministrica za šolstvo večja strokovnjakinja od nje - ker ona je v vladi, je predlagala, vlada pa sprejela nošenje mask v šolah.

In februarja je Beovička rekla, da dolgotrajnejše nošenje mask POVEČUJE možnost za okužbo.
In da jo ona na potovanju v Turčijo iz tega razloga ni nosila.

Pa tudi danes smo jo videli brez maske (in Kacina tudi) - v zaprtem prostoru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Saj si sam odgovoril sebi, ne deluje ker nekateri ne nosijo , še več jih nosi napačno. 2 meseca se je to razlagalo kako je treba masko nosit, prijemat, odlagat ampak slovenci so/smo kot zlate ribice, za dva dni nazaj se še ve za več pa ne.
Aveš kaj. Dokler bodo po 500 do 1000 procentne marže na maske jih ne bo noben nosu kot je treba. Maska je bla po 5 do 10 centov, zdej je po 50 centov pa do 1 EUR. Masko za 5 centov vržeš v smeti iz trgovine, tiste za euro pač ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Aveš kaj. Dokler bodo po 500 do 1000 procentne marže na maske jih ne bo noben nosu kot je treba. Maska je bla po 5 do 10 centov, zdej je po 50 centov pa do 1 EUR. Masko za 5 centov vržeš v smeti iz trgovine, tiste za euro pač ne.

Maske se že dobi za 8,9 na škatlo. Jaz sem jih še nedolgo nazaj za šiht kupoval po 50+ddv.

5 centov ni bila nikoli, pred korono so bile tiste najslabše po 12c, ta dobre/udobne pa nekje 25c.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Aveš kaj. Dokler bodo po 500 do 1000 procentne marže na maske jih ne bo noben nosu kot je treba. Maska je bla po 5 do 10 centov, zdej je po 50 centov pa do 1 EUR. Masko za 5 centov vržeš v smeti iz trgovine, tiste za euro pač ne.
Saj ni problem da jih večkrat nosi ampak da jih napačno nosijo. V Bauhausu jih imaš 50 komadov za 12€. Če imaš eno na dan za v trgovino in naokol je to za 2 meseca. Pač boš šel v 2 mesecih enkrat manj na por s kolegi.