Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
aja andora ima baje tudi svojega prvega.

mi pa nič :cheer:
je pa reddit že malo sit teh slovencev ki vsak dan postajo da še nimamo potrjenega primera :valjamse:
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.199
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
15b475ef7d99width-600.jpg
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.014
3.770
113
Ljubljana
hmpg.net
Že 13 dan zapored število novih obolelih manjše od števila novo ozdravelih na svetovni ravni.
In prvi dan je, da je skupno število ozdravelih, več kot 50% skupno identificiranih bolnih na svetovni ravni.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tole kroži po netu:
Na denarju se drži največ virusov. Torej postopajte tako:
1. Nataknite si rokavice in v hiši zberite ves denar
2. Denar dajte v plastično vrečko in jo dobro zaprite
3. Vrečko dajte pred vrata in mi pošljite sporočilo na tel. xxx-yyy. V naslednjih urah bom prišel mimo in vrečko odpeljal na varno uničenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
Npr vse, ki se še testira za gripo, bi se lahko tudi za Covig19. Pa se jih ne, čeprav, so podobni simptomi. Vse z atipicno pljučnico. Ne glede na to ali so bili v tujini ali ne.

Kaj je najslabše kar se lahko zgodi, če razširijo vzorec testiranj?

Sicer zanimiv clanek: https://www.blic.rs/vesti/drustvo/p...-usred-epidemije-korona-virusa-upravo/6z53kv6

Se pravi ti bi testiral 100.000 ljudi, v sami špici epidemije gripe pa tudi do 300.000 ljudi.
Zanimivo.
Kako bi pa to izvedel.

Aja, en PCR test za gripo je 130eur
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Se pravi ti bi testiral 100.000 ljudi, v sami špici epidemije gripe pa tudi do 300.000 ljudi.
Zanimivo.
Kako bi pa to izvedel.

Aja, en PCR test za gripo je 130eur

Hej. Približno 1.000 jih je bilo testiranih za gripo na teden, če sem prav gledal. Te bi zagotovo testiral tudi za coronavirus.

 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nisi dobro gledal. Od začetka sezone, t.j. 30.9.2019 je bilo testiranih nekaj manj kot 3000 ljudi, kar je pri nekaj 10.000 obolelih dokaj malo.
Sicer so pa danes zopet pojasnili, zakaj ne testirajo ljudi, ki so bili na problematičnih krajih in ki nimajo simptomov. Pravijo, da bi bil v tem primeru lahko test negativen, človek bi se svobodno sprehajal naokoli in trosil bolezen, čez dva dni bi bil pa pozitiven. Torej je boljše samozaščitno ravnanje in testiranje, če se pojavijo znaki bolezni.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Nisi dobro gledal. Od začetka sezone, t.j. 30.9.2019 je bilo testiranih nekaj manj kot 3000 ljudi, kar je pri nekaj 10.000 obolelih dokaj malo.
Sicer so pa danes zopet pojasnili, zakaj ne testirajo ljudi, ki so bili na problematičnih krajih in ki nimajo simptomov. Pravijo, da bi bil v tem primeru lahko test negativen, človek bi se svobodno sprehajal naokoli in trosil bolezen, čez dva dni bi bil pa pozitiven. Torej je boljše samozaščitno ravnanje in testiranje, če se pojavijo znaki bolezni.

Jaz sem videl samo razlago zakaj ne testirajo tistih brez simptomov. To mi je recimo logicno. Ne pa zakaj ne testirajo vsaj tistih, z bolezenskimi znaki, ki niso bili v tujini? 40k samo Italijanov je vsak mesec v Slo, Da ne govorim o drugih.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zato, ker je bila 1000x večja verjetnost, da ima pri epidemiji gripe, gripo. Če bi bil pa ta test negativen, bi jo pa gotovo tudi na covig-19. Zdravljenje je pa isto, postelja, čajčki, vitamini in hospitalizacija pri hujšem poteku.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
Čisto točnih podatkov nimam, povem
Jaz sem videl samo razlago zakaj ne testirajo tistih brez simptomov. To mi je recimo logicno. Ne pa zakaj ne testirajo vsaj tistih, z bolezenskimi znaki, ki niso bili v tujini? 40k samo Italijanov je vsak mesec v Slo, Da ne govorim o drugih.


a bi nekoga, ki ima pozitiven bris gripe ti še vedno testirala za COV19? poglej koliko se jih je letos cepilo proti gripi? ko mi pride nekdo v ambulanto in ga vpraša če je cepljen proti gripi mi odvrne ne, saj je še nikoli nisem imel. Ali zdaj razumeš povprečen IQ prebivalca Slovenije? Nemogoče je dobiti že zanesljive podatke iz strani anamneze pacienta, če bi pa šli testirati vse, ki kažejo v viroznem obdobju znake prehlada pa bi sredi leta ostali brez budgeta za zdravje, taka je realnost in ne samo pri ans ampak pri 9/10 držav
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.066
5.748
113
blizu močvirne prestolnice
Čisto točnih podatkov nimam, povem



a bi nekoga, ki ima pozitiven bris gripe ti še vedno testirala za COV19? poglej koliko se jih je letos cepilo proti gripi? ko mi pride nekdo v ambulanto in ga vpraša če je cepljen proti gripi mi odvrne ne, saj je še nikoli nisem imel. Ali zdaj razumeš povprečen IQ prebivalca Slovenije? Nemogoče je dobiti že zanesljive podatke iz strani anamneze pacienta, če bi pa šli testirati vse, ki kažejo v viroznem obdobju znake prehlada pa bi sredi leta ostali brez budgeta za zdravje, taka je realnost in ne samo pri ans ampak pri 9/10 držav
Mal filozofiraš? Hrvatje so dobili virus, ko je kot gledalec šel na tekmo v Italijo prinesel domov in doma okužil bližnje. To da ga ni v Sloveniji je verjetno laž, ker je premalo testiranih.