Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
haha, sam res. ze prav malo uzaljenosti se cuti, ker ga se kar ni...

kje si ti najdu kapitaliste? kaj se bojo sikiral za tistih 10 delavcev, ki bi bili na bolniski? dej no...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Samo januarja je Slovenijo turistično obiskalo 40k Italijanov. Tu jih en kup ni šteti, poslovni obiski, izleti, zlahta...

Iz Kitajske 2.500 januarja.

In pravite, da ni potrebno spremeniti kriterija za testiranje.

Na pustni povorki v Ljubljani v soboto, je bilo en kup turistov, tudi Italijanov. Pa nekaj tisoč Ljubljančanov.
Koga vse bi pa ti konkretno recimo testiral?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
To, da v Sloveniji se ni potrjenega primera je zato, ker so jih premalo testirali in ne pravih oseb. Ne pa, ker virusa se ni pri nas. 100%. Bodo prej našli smrtni primer kot okuženega.

Možno, čeprav kot berem, so na Hrvaškem tudi testirali podobno število kot pri nas, nič večje.
Seveda je samo vprašanje časa kdaj bo tudi pri nas potrdili prve primere. Upam da dovolj pravočasno, da ne pride do večjega izbruha.
Italijani so v zadnjih 24 urah dodali 600 novih primerov. Pojavljajo pa se tudi že domneve, da naj bi se virus v Italiji širil že od konca januarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Marija je dolgčas ratal v tej temi. A ste vsi paničarji brez neta? Ga je virus napadu?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

:cheer: , kako se pa testira takle unikatni virus? Mislim - čisto tehnično. Kako ga v laboratoriju zaznajo?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Se tukaj so nas hrvati prehiteli
Kar naj.
Jaz se same bolezni ne bojim. Ukrepi zaradi nje bi pa znali povzročiti nekaj nevšečnosti, ampak verjamem, da bomo kos. Mi je pa malo nelagodno zaradi službe, ki jo opravljam. Delam v institucionalnem varstvu odraslih in me je malo strah kako in kaj bo z organizacijo dela ob kakšnih izrednih razmerah. Vsi se nekaj zanašajo na neka navodila in pomoč višjih inštanc kako in kaj, ampak lahko da tega ne bo, ker se najbrž tudi tej, ki bi ta navodila morali dati, zanašajo na višje inštance...
Tako da, naj kar gre mimo, če je možno.