Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Ja daj mi kak link do tega našega super duper znanstvenika, ki je predsednik nijz, ali pa one babe...

Če pa so v ozadju druge face, ki so vodile to zadeve, pa bi se jih moralo spravit pred kamero. Potem bi ljudje verjeli, ne pa zdaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.458
5.470
113
Kateri naš iz stroke, pa se najde na ncbi?
npr:

s tem, da so tudi rangi gor različni. tisti, ki znajo recimo malo pobrskati po tem, vedo, kako so rangirani ljudje in kako članki/revije.

potem imaš še enega strokovnjaka npr:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial in darjan

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kaksne linke? Wikipedije?
Odpri pubmed in vpisi noter beovic bojana ali noc marko pa poglej zadetke. Ali morda petrovec miroslav...

Ti mislis da morajo ti ljudje tebi polagat racune?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Javnosti bi morali. Če se zaradi njih zapre celotno državo in pahne v ekonomsko krizo bi lahko vsaj predstavili neke kredibilne vire.

Ampak zdaj vidimo, da jih sploh niso imeli in je vse bilo...za kaj že? 20 ljudi je samo umrlo izven DSO, res razlog za lockdown, ja.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.315
2.411
113
še v SLO - ampak komaj
Matr si trd! Umrlo jih je tako malo ravno zaradi ukrepov.
In ja - glede na sedanja spoznanja so bilo ukrepi “predolgo” in v nekaterih delih tudi “preostri” (da ne rečem neumni).
In še enkrat ja - sproščanje ukrepov gre prepočasi - a hebi ga - sedaj od politikov nima nben jajc (no - kdaj pa jih sploh majo) prevzeti odgovornost - zapiranje je bilo lahko - skor ne moreš nič narobe narest - zdaj pa je treba delati s pametjo in s stroko. A je ta stoka, ki vlada, ravno to stroko nekaj tednov nazaj dajala v nič (in spet jih bo) - mi pa bomo takratko potegnili.

edit: s/z - pa še zdaj nisn ziher ....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, 8888 in darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
In? Tudi če bi jih več, v SLO umre vsak mesec 1500 ljudi. Koliko zaradi alkohola, cigaret, prehitre vožnje, adrenalinskih športov, nezdravega načina življenja...pa te stvari niso prepovedane, ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Ste že prebrali tisto: mi stojimi pred prehodom čez cesto, gori zelena luč, a zaradi straha ne upa preko ceste, ker je nekoga v italiji povozil kamion.

Bee bee bee?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.315
2.411
113
še v SLO - ampak komaj
:bonk:
A si že odgovoril kaj je eksponentna funkcija?
In še enkrat - ni smrtnost glavni problem.
Pa da ne boš mislil - se tudi sam sprašujem ali je Covid-19 res tako nevaren. Zato pa ravnam samozaščitno - pa čeprav sem konec februarja rinil na sestanke (in “after party”) kamor so prihajali tudi sodelavci iz Tirolske. Pa do 12.03.2020 še kar plazil po jodlariji in se “čudil” praznim hotelom in pubom - a se vseeno izogibal “preveč bližnjim kontaktom” - in ta način obdržal do sedaj - grem ven, “med ljudi” - a se držim “bolj postrani”. Na kaki fuzbal tekmi med tudi ne bodo tako kmalu videli - sem pa med “lockdownom” bil veliko zunaj in na “hribu” - pa me noben ni zaprl ali kako buzeriral. Nisem pa tega na veliki zvon obešal, ker je pač veljala “prepoved”. Nekateri ste pa navijali in še nabijate ...

PS: pri sosedih se harmonika “dere” in zraven pojejo (eno 20nkomadov) kakor pojejo je veselica prava in bodo končali eni po drugih - in no - tega se je treba “izogibati” ozr. to početi po pameti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.458
5.470
113
lahko gor odtipkaš vsako ime, ki si ga zamisliš in je njegova strokovnost in s katerega področja rangirana. To je kar se stroke tiče, ne pa pozabiti, da stroka ni sprejemala teh ukrepov oziroma se jim že en čas zoperstavlja. To dela pa politika.

eržen (ga odtipkaj tamle gor) je bil proti nekaterim in je zato letel. nadomestil ga je pa...tudi lahko odtipkaš, koliko njegove epidemiologije priznava stroka.

Beovička, bog ji daj zdravja, je kar se tiče stroke...kapo dol, kar se mene tiče. Ampak kadarkoli sem jo ujela, sem jo pozorno poslušala. Kljub temu da je goreča SDSovka, je zelo pazila, da govori strogo s stališča epidemiologije. v to kaj to pomeni za ekonomijo in gospodarstvo in druge aspekte se ni spuščala, ker konec koncev za to pa ona ni kompetentna. Za to pa je odgovorna na koncu politika. Epidemiolog pove svoje, ekonomist pove svoje, še kdo pove svoje in potem v pravljičnem svetu imaš nekoga, ki te podatke preplete v najbolj smiselno rešitev. Za to pa rabiš nekoga s kančkom intelekta in integritete, tle se pa ponavadi vse ustavi. Tudi konec koncev zato, ker te ljudje pa niso z ničemer pokazali, da so kompetentni za to, bili so zgolj...izvoljeni. Torej, človek bi lahko rekel, da je končni rezultat posledica povprečnega Janeza, ki naj zdaj sam sebi izstavlja račune.
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ne zgolj ekonomsko krizo, tudi v zdravstveno krizo. Tudi zdravstvo smo za mesec in pol zaprli. Seveda ne bodo govorili o statistikah umrlih zaradi prepozne zdravstvene obravnave.
Le en dohtar si je pred kamero upal povedat, da jim sedaj prihajajo noter ljudi v precej težjem zdravstvenem stanju, kot je bilo pričakovano, ker so zadeve stale mesec pa pol.

Seveda, nimam problema z omejevalnimi ukrepi. Ma da zapreš vse diht, je pa problem.
Javni sektor bi pa seveda rad dodatke tudi za ne-delo, njih boli *urac za druge.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.458
5.470
113
tudi... saj zdravstvena stroka se buni. Beovička govori ZGOLJ iz epidemiološkega stališča. O tem ona nekaj ve in malokdo več. in se pograbi to ven, za to da se opravičuje ukrepe. Včasih jo gledam, pa se mi zdi, da ji je prav neprijetno.

nesorazmernost ukrepov se vleče od eržena dalje. ki je potem letel. Če se ne bi zdravstvena stroka bunila, še zdaj ne bi laufali nekateri programi, ki so jih sprostili. Če se ne bi zobarji bunili, bogve, sploh kdaj, ker so bili čisto pozabljeni. aja, sej res varianta... ker to je bilo povsem sekundarnega pomena temu, kar smo potem lahko gledali zdaj en mesec.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.417
2.295
113
....To je kar se stroke tiče, ne pa pozabiti, da stroka ni sprejemala teh ukrepov oziroma se jim že en čas zoperstavlja. To dela pa politika.
Stroka NE more zahtevati ukrepe. Lahko svetuje. In je svetovala in politika jih (JE) poslušala in upoštevala. DEJSTVO!
Vsa EU medicina/stroka se je strinjal s karanten. DEJSTVO!
Švedska socialna distanca se je ustvarila samoinciativno. Tudi delna izolacija/karantena. Sporočila slovencev. DEJSTVO!
Pri nas nismo zreli. Glej Alter! DEJSTVO!
 
  • Haha
Reactions: jonny77

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.417
2.295
113
Tudi raziskava o obvezni uporabi varnostnega pasu kaže, a umerajo tisti, ki jim ne bi bilo treba.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
B.Beovic je ze januarja izstopila iz SDS, saj je planirala kandidirat za predsednico zbornice.
Glede na njene dosezke znanstveno in organizacijsko je v nasi drzavi v sami spici. Ce bi vse kar je dosegla pri nas naredila v drzavi kot anglija in imela med nogami drugi spol bi izpolnjevala kriterije za naziv Sir.

Na trenutni poziciji ji ni lahko. Zastopat barve vlade kjer imas ob strani asocialnega kacina in primitivnega hojsa in se par kavalirjev.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.007
3.760
113
Ljubljana
hmpg.net

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113

A spike in suicides triggered by Covid-19 lockdowns is expected to exceed deaths from the actual virus by a factor of 10 in Australia, according to researchers from Sydney University’s Brain and Mind Center, who published their findings on Thursday.