Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Vsak dan za človeka pomeni ogromno in vsako življenje pomeni ogromno. Ampak, kaj pa življenja teh, kateri so ostali brez služb oz. še bojo oz. lahko tudi da bomo? Grem stavit, da bo posledično več ljudi pomrlo zaradi stresa ob izgubi službe in vsega tega sranja skupaj, kot pa ZARADI korone, glede na to, da stres sigurno ne vpliva pozitivno na zdravje, organizem, itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Veste kaj nas utegne rešiti pred vso to norijo, ki nam jo pametni posamezniki kuhajo? Točno tisto, kar nekateri tako sovražijo. Pohlep.

Sedaj je naše največje upanje pohlep. In sicer pohlep držav, institucij, laboratorijev, ki hitijo, da bi našli neko farmacevtsko rešitev za Corono-19. Ker je vsem jasno, da bo prvemu uspel met stoletja in bo denarja nenormalno iz tega naslova. Seveda imajo vsi polna usta o humanosti, reševanju življenj, bla bla bla. Tega realno nikogar ne zanima. Zanimalo bi jih šele takrat, ko bi virus potolkel vsakega drugega okuženega. Pri tem revežu od virusa, ki tega ne zmore, je pa uspel ustaviti svet, pa bo rešitev prinesla slavo in denar. Veliko obojega.

In močno upam, da so vsi dovolj pohlepni, da čim prej najdejo rešitev, da vodje držav ne bodo imeli več pametnega razloga uničevati lastno gospodarstvo, šolstvo in s tem ljudi, ter jih spravljati v podrejen položaj, da bi jim lažje vladali. Ker točno za to se gre tukaj. Virus? Kakšen virus neki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tsunami in jendomen

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Govoriš o pohlepu, hkrati pa opozarjaš na morebiten primanjkljaj v gospodarstvu. Bravo.

Glede ostalih pa ... človek se zgraža nad tem, da je umrlo 100 ljudi zaradi nepredvivljivega virusa, v odgovor pa dobi:
- prepovejmo avtomobile in motorje (kot da kdo koga sili, da kupi/se vsede v avto/na motor)
- gripa ubije ogromno ljudi (res je, a je to opravičilo, da jih lahko korona še več?)
- da bo zaradi posledic stresa umrlo še več ljudi (wtf ... resno?)
- da stricu, ki je 20 let po kapi priklopljen na posteljo, en dan ne pomeni ničesar
...

Jap, this is the world we are living. Zanimivo, da se 3/4 sveta ne strinja z vami. Over&out, pa zdravi ostanite!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Govoriš o pohlepu, hkrati pa opozarjaš na morebiten primanjkljaj v gospodarstvu. Bravo.

Glede ostalih pa ... človek se zgraža nad tem, da je umrlo 100 ljudi zaradi nepredvivljivega virusa, v odgovor pa dobi:
- prepovejmo avtomobile in motorje (kot da kdo koga sili, da kupi/se vsede v avto/na motor)
- gripa ubije ogromno ljudi (res je, a je to opravičilo, da jih lahko korona še več?)
- da bo zaradi posledic stresa umrlo še več ljudi (wtf ... resno?)
- da stricu, ki je 20 let po kapi priklopljen na posteljo, en dan ne pomeni ničesar
...

Jap, this is the world we are living. Zanimivo, da se 3/4 sveta ne strinja z vami. Over&out, pa zdravi ostanite!

Pisal sem o pohlepu institucij, ki razvijajo rešitev za virus. Ostali so pa v primanjkljaju da, kaj tu ni jasno? Njihov pohlep drži nazaj politika in temu primerno ljudje ostajajo brez služb in prihodnosti.

Svet se zelo strinja z nami (razen slepih, ki bi še malo stisnili, pa bo bolje), politika pa je videla čudovito priložnost zase, kar se vedno bolj kaže vsak dan znova in goni harakiri še naprej, saj jim na kratki rok zelo ustreza, na dolgi jih pa ne zanima, bodo dovolj mastni okoli ust takrat in v opoziciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Toliko se govori o prekuženosti, pa da smo premalo prekuženo itd. Res ne razumem, če mi lahko kdo pojasni, kako hudiča bomo prekuženi, če so nas zaprli v kletke? In drugo vprašamje, mislim da je gr69 nekaj o tem pisal, če si prekužen, potem ne zboliš? Zakaj pa potem za gripo zboliš, tudi če si jo že večkrat prebolel?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Toliko se govori o prekuženosti, pa da smo premalo prekuženo itd. Res ne razumem, če mi lahko kdo pojasni, kako hudiča bomo prekuženi, če so nas zaprli v kletke? In drugo vprašamje, mislim da je gr69 nekaj o tem pisal, če si prekužen, potem ne zboliš? Zakaj pa potem za gripo zboliš, tudi če si jo že večkrat prebolel?

Zato ker gripa ni samo en virus ampak več različnih in če preboliš enega lahko zboliš za drugim. Enako je vsakoletno ceplenje za gripo. Se cepiš pa ravno tako zboliš.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Veste kaj nas utegne rešiti pred vso to norijo, ki nam jo pametni posamezniki kuhajo? Točno tisto, kar nekateri tako sovražijo. Pohlep.

Sedaj je naše največje upanje pohlep. In sicer pohlep držav, institucij, laboratorijev, ki hitijo, da bi našli neko farmacevtsko rešitev za Corono-19. Ker je vsem jasno, da bo prvemu uspel met stoletja in bo denarja nenormalno iz tega naslova. Seveda imajo vsi polna usta o humanosti, reševanju življenj, bla bla bla. Tega realno nikogar ne zanima. Zanimalo bi jih šele takrat, ko bi virus potolkel vsakega drugega okuženega. Pri tem revežu od virusa, ki tega ne zmore, je pa uspel ustaviti svet, pa bo rešitev prinesla slavo in denar. Veliko obojega.

In močno upam, da so vsi dovolj pohlepni, da čim prej najdejo rešitev, da vodje držav ne bodo imeli več pametnega razloga uničevati lastno gospodarstvo, šolstvo in s tem ljudi, ter jih spravljati v podrejen položaj, da bi jim lažje vladali. Ker točno za to se gre tukaj. Virus? Kakšen virus neki.
Ne vem, če je ta video že bil na forumu.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Zaradi 1000 takih, ki živite doma/pri ženi, se ne more dati cele države v lockdown in je treba iskati rešitev drugje.

Poslušaj frajer - midva z ženo sva na svojem - to da se naša bajta drži stare je pač ena od opcij, ki jih življenje piše. Kaj pa če bi midva vzela "omo" k sebi (preužitek) - a takrat bi bilo v redu ali bi nas obsodil okoriščanja?

K materi, ki je mimogrede tudi sama a še vedno dovolj samostojna, da sama upravlja svoje gospodinjstvo (in bajto) pa tudi še moram vseeno kdaj kaj iti pomagat (ker sama ne more).

"Blagor" tebi, ki si se rešil vseh družinskih spon - in lahko živiš svoje egoistično življenje "svobodno". Upam, da tvoji potomci ne bodo potegnili ves egoizem - pa ne zaradi tebe - ampak zaradi njih samih.

Me pa čudi, da imaš čas pisati na forumu - glede na to koliko si nabijal, da si zaradi ukrepov zaprt, bi sedaj ja moral biti nekje zunaj na svežem zraku ...

(jaz grem ven kosit - 8 ur "online" mi je več kot dovolj)
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in sad

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Me pa čudi, da imaš čas pisati na forumu - glede na to koliko si nabijal, da si zaradi ukrepov zaprt, bi sedaj ja moral biti nekje zunaj na svežem zraku ...

Potem pa tip napiše, da pri nas sploh ni bilo karantene. Še na sprehodu s psom po gozdu sem si govoril, naj ga pustim pri miru, ker ni vreden, da bi ga maček poscal.

Darjan, imaš odprte meje. Pojdi si na Pohorje preluftat podstrešje, zraven pa vzami še Andy-ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc in sad

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Potem pa tip napiše, da pri nas sploh ni bilo karantene. Še na sprehodu s psom po gozdu sem si govoril, naj ga pustim pri miru, ker ni vreden, da bi ga maček poscal.

Darjan, imaš odprte meje. Pojdi si na Pohorje preluftat podstrešje, zraven pa vzami še Andy-ja.

...ne se preveč obremenjevat zarad alterja, prosim vas,....pač smo tu ih vseh vetrov pa mal nabijamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in novaa

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
To strategijo sva z darjanom zagovarjaa od zacetka, pa kaksne ste delali.

Kje smo pa zdaj?
Prekuzenost 3% kar ni nic in zdaj pravijo, da pa zdaj to ni ok, ker je prenizka. Ja u PM, kdo nas je zaprk v obcine? Politiki.
Kapacitete v max obremenjene 35%.
Drugi val bomo fasali v najbolj zajebanem delu leta.
Zadolzili smo se za 6 milijard eurov in nas vmes se malo pokradli.
Ustavili gospodarstvo, solstvo in zdravstvo.
Povecali stevilo nezaposlenih.
Nas zaprli in kaznovali, posledicno je prekuzenost za posrat in zdaj pa to ni ok in nam zaradi tega grozijo.

In za kaj? Da smo se vedno na zacetku in nismo NIC naredili, razen kolektivnega samomora.

Le-kaj bi na te umotvore porekel v tem trenutku kdo drug kot....Vladimir Putin.