Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

19. jul 2007
2.778
1.501
113
Sedaj se veliko govori o ZDA, pa sem malo pogledal številke
ZDA 328 mio prebivalcev
EU je preko 400 mio (če vzameš pet držav - DE 83, UK 68, FR 67, IT 60, ES 47), prideš na 325 MIO, se pravi zelo primerljivo po populaciji (pa Nemčija zelo zbija povprečje)
število smrti (število potrjenih primerov)
ZDA: 56k (1005k)
EU-5: 99k (908k)
Se pravi, Evropa konkretno vodi po smrtih, po potrjenih primerih pa zelo podobno (o primerljivosti metodologije se pa ne upam soditi).

Ker bi rekel, da je v ZDA zamik, da pri njih še prihaja najhujše sem pogledal število smrti v zadnjem dnevu:
ZDA: 1078
EU-5: 1528
Me je kar presenetilo, da EU-5 tudi tukaj še kar vodi.
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: B81, bpfc in Cash

tomi

Guru
1. sep 2007
18.084
9.283
113
40
MB
Pa ob tem da kot pravite tu v ameriki ljudje masovno na ulicah umirajo ker nimajo za zavarovanje
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa so vsi nezavarovani umrli pripisani covidu?
Al gredo po postopku...ah, umrl...kaj je zavarovan? Ne...no, potem ne bomo nic raziskovali, zakaj je umrl...kako se resuje zadeve z nezavarovanimi ljudmi v ZDA?
 
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: bpfc in MrDaco

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.725
2.400
113
Tale program me preganja.
Torej sračata/srečajo se telefoni - z nameščenim tem programom - in izmenjajo podatke o srečanju. To se naredi preko omrežja bluetooth. Ta ima doseg večji od min fizične razdalje, ki se omenja kot varna razdalja.
Tako se v bazi srečanj beležijo tudi tisti z razdaljo več kot 10 m, kot tisti iz avta v avto, kot tisti čez ulico, kot tisti v čakalni vrsti pred blagajno trgovin, itd... vendar s statusom, negativen!
Taki, ki vedo, da so okuženi so poslani v karanteno/izolacijo. V samoizolaciji so tudi tisti, ki so se tako odločili in niso bolani.
Torej v času zabeleženega kontakta/v bazi so tisti, ki niso prenašalec/oboleli/okuženi ali ne vedo, da so prenašalec/oboleli/okuženi.
Vsak tel. si dela svojo bazo.
Program lastnika tel. opozori, da je bil v stiku/bližini z okuženim. Treba je dati oznako v program, Jaz sem okuženi.... Program bo pri srečanju drugemi poslal info Jaz sem okuženi!
Kdo programu reče, da je oseba, prenašalec/oboleli/okuženi?
To lahko samo človek! Namerno, zavestno, samoodgovorno! Dvomim, da pošljejo ta info preko WI FI, bluetooth, škodljive kode ... Lahko pa tudi, vendar pustimo to pri strani. Takih je malo v SLO.
Če se programu ne sporoči, ta ne opozarja ostale!
Nekdo, s programom, postane prenašalec/oboleli/okuženi. V tistem trenutku - samoodgovorno ali na zahtevo zdravnika - se izloči iz množice - izolacija, samoizolacija, karantena....
Kako bo on iz te situacije okoli sporočal tistim ki jih je srečal- jih bo srečal, da je prenašalec/oboleli/okuženi?
Pazi sedaj. Ja, saj obstaja na drugih tel. info, da sta se dva srečala. Ja ampak takrat sta bila oba OK!
Sedaj je potrebno povezati, tistega iz Pirana, s tistim iz Ljubljane in prenesti info drug drugemu, da je eden okužen.
Nemogoče! Kontakta NE more biti, saj je en 'izločen' iz družbe!
Nemogoče! Okuženi ne spremeni oznako programa!
Nemogoče! Razen po WI FI, bluetooth, preko škodljive kode, da je ne tel. program prenašalec/oboleli/okuženi in da smo bili z njim v stiku!
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.860
6.644
113
Zakaj se sploh ukvarjaš s tem? Raje se ukvarjaj, kako bo vlada čimprej umaknila represivne prijeme, tam je večji problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.725
2.400
113
Zakaj se sploh ukvarjaš s tem? Raje se ukvarjaj, kako bo vlada čimprej umaknila represivne prijeme, tam je večji problem.
Zakaj bi se ukvarjal s tem. To je tvoj problem :)

tole je bilo le razmišljanje o praktičnosti programa.
tako kot sem razmišljal o praktičnosti tistega nacionalnega testiranja, o katerem ste se potem tako razpisali in pomodrovali. Modreci :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.909
-774
113
Tale program za vohunjenje, če res tako dela, kot nam ga predstavljajo bi se dalo odlično uporabit tudi v prometu, za izogibanje pijanim.
Saj javlja na bližino okuženih. In bi program namesto okuženih sprogramirali tako, da bi iskal pijane.

Se pelješ po cesti, pa ti program javi, da se ti približuje nek pijan, pa se ga lahko izogneš, lahko ustaviš - skratka do nesreče ne pride.
Koliko življenj bi s tem lahko prihranili? Kaj mislite?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.860
6.644
113
Saj bi ga lahko uporabili tudi za ostale sezonske viruse, recimo gripo.

Ampak eh, te smrti niso pomembne, ker so pač del naše stalnice in smo se ljudje navadili, da pač letno pri nas umre cca 150 od gripe in cca 75 na cestah.

Delamo pa paniko za teh 80 ki jih je letos umrlo zaradi korone.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.909
-774
113
Tale program me preganja.
Torej sračata/srečajo se telefoni - z nameščenim tem programom - in izmenjajo podatke o srečanju. To se naredi preko omrežja bluetooth. Ta ima doseg večji od min fizične razdalje, ki se omenja kot varna razdalja.
Tako se v bazi srečanj beležijo tudi tisti z razdaljo več kot 10 m, kot tisti iz avta v avto, kot tisti čez ulico, kot tisti v čakalni vrsti pred blagajno trgovin, itd... vendar s statusom, negativen!
Taki, ki vedo, da so okuženi so poslani v karanteno/izolacijo. V samoizolaciji so tudi tisti, ki so se tako odločili in niso bolani.
Torej v času zabeleženega kontakta/v bazi so tisti, ki niso prenašalec/oboleli/okuženi ali ne vedo, da so prenašalec/oboleli/okuženi.
Vsak tel. si dela svojo bazo.
Program lastnika tel. opozori, da je bil v stiku/bližini z okuženim. Treba je dati oznako v program, Jaz sem okuženi.... Program bo pri srečanju drugemi poslal info Jaz sem okuženi!
Kdo programu reče, da je oseba, prenašalec/oboleli/okuženi?
To lahko samo človek! Namerno, zavestno, samoodgovorno! Dvomim, da pošljejo ta info preko WI FI, bluetooth, škodljive kode ... Lahko pa tudi, vendar pustimo to pri strani. Takih je malo v SLO.
Če se programu ne sporoči, ta ne opozarja ostale!
Nekdo, s programom, postane prenašalec/oboleli/okuženi. V tistem trenutku - samoodgovorno ali na zahtevo zdravnika - se izloči iz množice - izolacija, samoizolacija, karantena....
Kako bo on iz te situacije okoli sporočal tistim ki jih je srečal- jih bo srečal, da je prenašalec/oboleli/okuženi?
Pazi sedaj. Ja, saj obstaja na drugih tel. info, da sta se dva srečala. Ja ampak takrat sta bila oba OK!
Sedaj je potrebno povezati, tistega iz Pirana, s tistim iz Ljubljane in prenesti info drug drugemu, da je eden okužen.
Nemogoče! Kontakta NE more biti, saj je en 'izločen' iz družbe!
Nemogoče! Okuženi ne spremeni oznako programa!
Nemogoče! Razen po WI FI, bluetooth, preko škodljive kode, da je ne tel. program prenašalec/oboleli/okuženi in da smo bili z njim v stiku!
Program bi lahko bil tako naštelan, da ko sreča nekoga z "jaz sem okužen", sam spremeni status iz "nism okužen" v "jaz sem okužen" ??? Kar je pravilno, saj je bil v stiku z okuženim? Od trenutka srečanja tudi ti lahko kužiš dalje, torej je prav, da imaš status "sem okužen". In ko drugi sreča tebe, se tudi njegoc status spremeni, saj je bil v stiku s tabo, ki si potencialno okužen. In enako tako naprej.
Status "jaz sem okužen" bi se moral širiti tako, kot se šeri virus - torej ob vsakem stiku. Seveda pa je potrebno v nadzorni center poslt tudi lokacijo, da se ve kdaj, kje in od koga si se nalezel - in drugi od tebe. Treba je odslej beležit vsak stik z okuženim in tudi med neokuženimi - (pravijo da zato, da za 14 dni nazaj lahko ugotovijo stike) Tako, da se točno ve pot virusa.
Pa da nebi kdo pomislil, da sledijo ljudem. Sledili bodo samo virusu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Wow
Reactions: bpfc

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: če pomeni "prevzem okuženosti" vsak "mimohod" na 2m, potem bomo hitro vsi okuženi. ;)

Kolikor sem razumel je težava ravno "stik", ker vsi vemo da BT vleče tudi skozi tanjše zidove, avtomobile,... Omejitev dosega se verjetno da "nastavit" na 2m + -.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.909
-774
113
Saj bi ga lahko uporabili tudi za ostale sezonske viruse, recimo gripo.

Ampak eh, te smrti niso pomembne, ker so pač del naše stalnice in smo se ljudje navadili, da pač letno pri nas umre cca 150 od gripe in cca 75 na cestah.

Delamo pa paniko za teh 80 ki jih je letos umrlo zaradi korone.
Ta program bi lahko uporabili še za marsikaj.
Če bi ga že imeli nacisti med vojno, bi ga lahko uporabili za opozarjanje na bližino židov, namesto da so jim šivali tiste "davidove zvezde" bi jim lahko dali to applikacijo v žep :-( Bi prigram sam javil, da si v bližini žida, takrat so pa morali še na oko gledat, kdo ima našito zvezdo. Zastarelo.
Evo, danes imaš že boljše rešitve.

Lahko bi ga uporabili tudi za iskanje elite, nedotakljivih, npr bi policaju takoj javilo, da je nekdo imun pred zakonomm, recimo sreča Hojsa, pa mu nebi napisal kazni za prepoved obiska vikenda, če pa mu javi da si navaden plebejec pa bi kazen napisal.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.909
-774
113
KSZ: če pomeni "prevzem okuženosti" vsak "mimohod" na 2m, potem bomo hitro vsi okuženi. ;)

Kolikor sem razumel je težava ravno "stik", ker vsi vemo da BT vleče tudi skozi tanjše zidove, avtomobile,... Omejitev dosega se verjetno da "nastavit" na 2m + -.
Pa saj se lahko okužiš tudi po 12-urah, če primeš za ograjo, ki jo je nekdo pred tabo prijel pol dneva prej. A niso ravno zato odredili razkuževanje ograj v blokih na stopniščih 2x na dan? Torej bi moral program vedet, kdo je hodil tam mimo vsaj pol dneva prej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in McGiver

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.909
-774
113
telefon z apikacijo imaš doma, na izlet greš brez telefona. pa je.
Ne bo šlo.
V tistih državah, kjer je aplikacija obvezna, te vsakih tolk pokličejo, se moraš javit, slikat pred določeno sliko doma.... če ne te doleti kazen. Skratka zlahka te lahko ulovijo. Še lažje te pa bi v povezavi s kakim face recognition na ulicah....