Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Če ne bomo smeli preko meje, jih lahko prodaš in... Ostaneš doma. Bo nekako tako kot zdele že 3 tedne...

Eni bomo pa itak delali najbrž... Je zdele "dopust". Res je da ne takrat ko bi človek hotel, ampak tako pocen se ni bil
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kaj pa pravimo glede tegale ukrepa?

Namesto regresa vrednostni boni za dopust pri slovenskih turističnih ponudnikih?
A da grem na slovensko obalo na dopust, ali pa na Bled. Po tem ko so nas ti župani zjebali z lažnimi novicami? V tej gnojnici naj sami uživajo. Sicer pa itak nismo dovolj dobri turisti, so kitajci bili že prej prioriteta. :valjamse:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
KSZ
Eni ste tok sitni, da ni treba užaljenosti zganjati, da vas naši ne marajo, pa Hrvati ne marajo, pa.... Najbrž niste nikjer prav priljubljeni. Eni nimajo nikjer težav in niso obremenjeni s tem, če ga imajo radi, se preden se nekam odpravijo. Da bi me iztirilo, ker en župan neke lapa... In to osebno vzela... :nigladek: dajte no mir, pol ste res lahko samo doma
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
10 let nisem v slovensko morje nog namočil, pa jih tudi letos ne bom. Če ne bom mogel v Dalmacijo, si pa raje doma noge v lavoru namakam.
Če te nekaj ne navdušuje, potem je včasih dovolj le beseda župana, da se ti zadeva totalno zasere.
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Pozabljaš, da od turizma posredno živi še en kup ljudi. Niso turizem samo gostinski in nastanitveni ponudniki.

Ne pozabljam, ampak, če so mi dali prej vedeti, da kot domač turist nisem dobrodošel in je imel prednost tujec, potem ne vem zakaj bi moral takemu ponudniku sedaj reševati kožo. Tako, da bom še vedno hodil do tistih (seveda tudi v Sloveniji), kjer so me bili veseli, nikakor pa ne do tistih, kjer so se slinili okoli Japoncev, mene pa ogovarjali čez pol ure v Hrvaščini.

V teoriji se po moje sicer dobrim slovenskim ponudnikom ni preveč za bati, samo, da preživijo lock down, ker potovanj še en lep čas ne bo in bodo domačini iskali pametne turistične rešitve doma. Seveda tisti, ki bodo še kaj imeli za zapravit. Jih bo pač potrebno prepričati, torej naj ponudniki ne jamrajo, ampak usmerijo energijo v to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
KSZ
Eni ste tok sitni, da ni treba užaljenosti zganjati, da vas naši ne marajo, pa Hrvati ne marajo, pa.... Najbrž niste nikjer prav priljubljeni. Eni nimajo nikjer težav in niso obremenjeni s tem, če ga imajo radi, se preden se nekam odpravijo. Da bi me iztirilo, ker en župan neke lapa... In to osebno vzela... :nigladek: dajte no mir, pol ste res lahko samo doma

Ne gre se za sitnost in še najmanj bom poslušal nekega župana, ki danes je, jutri ga pa ni. Ampak, ker sem doma blizu Bleda in je bil dolgo časa moj prijeten enodnevni obisk, kjer si letel okoli jezera, kaj popil, pojedel, srečal kakega znanca, skratka čisto v redu zadeva, ki se je z leti prav lepo pokvarila.

Začeli so voziti trume azijcev, ki kupijo eno kremšnito in se z njo poslikajo iz vseh kotov, svinjajo, v namestitve in restavracije ti podtaknejo natakarje iz juge, ki se ne naučijo niti našega jezika (saj zakaj pa, če želijo videti predvsem azijce in ostale tujce) in se obračajo, da je groza. Izgubil se je občutek domačnosti, cene so šle v stratosfero, vse je en turbo turizem za par urnega gosta, ki ga ne bodo videli več.

Še vedno grem občasno rad tja (ne v špicah), a zapravljam druge in ne na točkah, kjer želijo ponudniki turističnih storitev tam. Torej ne gre za sitnost, ampak z vsemi potezami so se usmerili proti turbo azijcem in odrinili domačega gosta proč. In to gosta, ki bi prišel večkrat letno.
 

superfly

Majstr
12. feb 2008
921
290
63
Glede na grafe jim ne gre najbolje.


1586152622075.png

1586152716032.png


Men se zdi da so vrh dosegli 2. aprila in da je trend obraten, kot te proba prepričat člank. Lahk pa da grafi lažejo...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Ne pozabljam, ampak, če so mi dali prej vedeti, da kot domač turist nisem dobrodošel in je imel prednost tujec, potem ne vem zakaj bi moral takemu ponudniku sedaj reševati kožo. Tako, da bom še vedno hodil do tistih (seveda tudi v Sloveniji), kjer so me bili veseli, nikakor pa ne do tistih, kjer so se slinili okoli Japoncev, mene pa ogovarjali čez pol ure v Hrvaščini.

V teoriji se po moje sicer dobrim slovenskim ponudnikom ni preveč za bati, samo, da preživijo lock down, ker potovanj še en lep čas ne bo in bodo domačini iskali pametne turistične rešitve doma. Seveda tisti, ki bodo še kaj imeli za zapravit. Jih bo pač potrebno prepričati, torej naj ponudniki ne jamrajo, ampak usmerijo energijo v to.
Govorim od stvari, ki jih tale predlagan regres v bonih ne bo pokril. Glede Slovenskih ponudnikov pa tole, na morje res ni kam, so pa placi v Sloveniji, ki so vredni obiska in ogleda.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Zdi se, kot da virus korone ne napada samo človeških celic, ampak tudi viruse gripe. Če bi ga lahko nekako modificirali, da napada samo te druge, bi dobili perfektno zdravilo proti gripi. Mogoče podobno učinkuje tudi na nekatera druga obolenja. Bi bilo potrebno preveriti statistike.
Vem, da se to butasto sliši, a tako zgleda.
Mogoče ima kdo boljšo razlago. Ne morem več biti pameten.

Še malo pa bo nekdo rekel da je bil to prvotni namen tega.
Samo da se jim je malo ponesrečlo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
A da grem na slovensko obalo na dopust, ali pa na Bled. Po tem ko so nas ti župani zjebali z lažnimi novicami? V tej gnojnici naj sami uživajo. Sicer pa itak nismo dovolj dobri turisti, so kitajci bili že prej prioriteta. :valjamse:
Nismo bilo dobri že prej, ko so imeli polno, in nismo dobri sedaj, ko imajo prazno - in nas preganjajo z lažnimi novicami in pozivi po prepovedi sprehodov in represijo. Tako da tudi mene ne bodo več videli.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.110
305
83
Zdi se, kot da virus korone ne napada samo človeških celic, ampak tudi viruse gripe. Če bi ga lahko nekako modificirali, da napada samo te druge, bi dobili perfektno zdravilo proti gripi. Mogoče podobno učinkuje tudi na nekatera druga obolenja. Bi bilo potrebno preveriti statistike.
Vem, da se to butasto sliši, a tako zgleda.
Mogoče ima kdo boljšo razlago. Ne morem več biti pameten.
Dejstvo je, da je zaradi karantene manj tudi drugih okužb.Torej manj gripe in plučnic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Še malo pa bo nekdo rekel da je bil to prvotni namen tega.
Samo da se jim je malo ponesrečlo.
Ne jemati preveč resno vsega kar napišem.
Moj post je pač toliko absurden, kolikor je absurdno preštevanje umrlih. Namreč, sodeč po slednjem smo izkoreninili gripo in še marsikatero drugo bolezen. :rolleyes: