Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Napovedal sem odpoved karnevala v Benetkah.
A sem panicar, če napovem odpoved Planice?
ne, to je kar realnost kot kaže.

mislim da tudi olimpijske niso prav ziher da bodo, mogoče na praznih štadionih pa športniki že 1 mesec prej na prizorišče pa v karanteno do štarta.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Za vse odpovedi je že davno zmanjkalo časa...virus kot virus...določeno število ljudi bo umrlo, kar je konec koncev zakon narave da šibkejši gredo..mene vse skupaj bolj skrbi stanje ekonomije, na kar se pa skoraj nič ne govori. Letalske družbe ukinjajo lete in povezave, turizem je globalno na udaru, Kitajska ima tovarne še vedno zaprte...Italijo je prizadelo v regijo, ki podpira celotno Italijo, pa že tako je vedno na meji med krizo in pozitivnim trendom ekonomije...Kitajci so javili že mesec dni nazaj da bodo zamude sigurno 1 mesec dni in več..no tovarna še vedno stoji kar pomeni že 2-3 mesece zamud...stanje ki prihaja bo veliko veliko huje po enem scenariju kot leta 2008+ ko je bila globalna recesija...če se bo to uresničilo potem nas časa izguba desetletja ali celo po nekem scenariju 20 let da se bomo nazaj pobrali...14 dni nazaj sem se menil z tujim partnerjem, ki ima regijo Kitajska in pravi da niti odgovora ne dobi nazaj..pa se pogovarjamo o tisočih kontejnerjih nabav...skratka: prihodnost ni tako rožnata in samo upajmo da se čim preje zaustavi, ker bo stanje, ki ga ne poznamo in bo imelo tako močne posledice da si jih ne znamo predstavljati, in resnično upam da to tega ne pride.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Zanimivo, kako je naša rasa nesposobna v nekaterih rečeh. Vsaka ekonomska kriza da misliti, da smo zakonitosti pogrunatali in da bomo stvar v bodoče omilili. Selili proizvodnjo po svetu, da smo znižali stroške, povečali dobičke. Potem pa pride en miceni, dokaj nenevaren virus in zjebe vse.
Na nek način smo "zapravili" doto naših prednikov, ki so bili ena najbolj iznadljivih vrst na planetu. Danes pa panika, kaj če bo temperatura 1 stopinjo višja, če bo morska gladina 1 meter višja, kaj če bo virus "pustošil" tri mesece ... Vse to je v preteklosti že bilo in ljudje so preživeli. Ne vsi, ampak to dviguje sposobnost vrste na spremembe.
Če Slovenija zapre meje (ali okoliške države do nas), imamo resno sranje, ker so trgovine v par tednih povsem prazne. Nimamo prave samooskrbe, še bolj pa nam manjka sistem, kako bi vsaj tisto, kar imamo spravili do ljudi.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.492
113
Sem prepričan da je vse skupaj en velik BS in da je Kitajcem to podtaknila USA, da jim zjjebe gospodarstvo.
Folk pa nabija in paničari. Kje so mrtvi? Zaenkrat berem da 3 in to dva preko 70 let. Ma ne me jjebat. V kratkem se bo našlo čudežno cepivo, ki ga bodo razvili v Glaxo Smith Kline in ljudje se bodo masovno cepili. Svet bo rešen do poletja.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Zanimivo, kako je naša rasa nesposobna v nekaterih rečeh. Vsaka ekonomska kriza da misliti, da smo zakonitosti pogrunatali in da bomo stvar v bodoče omilili. Selili proizvodnjo po svetu, da smo znižali stroške, povečali dobičke. Potem pa pride en miceni, dokaj nenevaren virus in zjebe vse.
Na nek način smo "zapravili" doto naših prednikov, ki so bili ena najbolj iznadljivih vrst na planetu. Danes pa panika, kaj če bo temperatura 1 stopinjo višja, če bo morska gladina 1 meter višja, kaj če bo virus "pustošil" tri mesece ... Vse to je v preteklosti že bilo in ljudje so preživeli. Ne vsi, ampak to dviguje sposobnost vrste na spremembe.
Če Slovenija zapre meje (ali okoliške države do nas), imamo resno sranje, ker so trgovine v par tednih povsem prazne. Nimamo prave samooskrbe, še bolj pa nam manjka sistem, kako bi vsaj tisto, kar imamo spravili do ljudi.

Če predvidevamo da se ta scenarij zgodi bodo trgovine v enem tednu prazne...to je kruto dejstvo in realnost. Itak pa konec koncev zgleda da je treba da določen procent ljudi umre, ker ko sem gledal včeraj Trst po tv in pustne maske....matr a ljudje nimajo niti malo pameti več, da v primeru virusa se ne hodi v velike gruče ljudi, samo zato da si tam...res ljudje so take ovce da pa to svet ni videl. Treba je iti na bolj samotne kraje, kjer ni velika populacija, ampak ne...gremo beee beeee...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
V srednjem veku bogati ljudje bežali pred kugo na samotne kraje. In jih je našla po njihovih podeželskih dvorcih.
Stiku z ostalimi ljudmi se je v praksi nemogoče povsem izogniti. Bolj zagovarjam, da gre življenje bolj ali manj ustaljeno naprej kot ustvarjanje neke panike. Vsak mora enkrat umreti. Kako leto prej ali pozneje ...
Po drugi strani ne mislim, da je pri virusih treba kaj "podtakniti". To je normalen razvoj v naravi. So bili virusi med živalskimi vrstami, ki so dokaj solidno razredčili kako populacijo ne enem območju. Brez resnega vpliva človeka. Pri ljudeh je to še najlažje in najbolj pričakovano, ker za nas ni nobenih geografskih ovir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Če predvidevamo da se ta scenarij zgodi bodo trgovine v enem tednu prazne...to je kruto dejstvo in realnost. Itak pa konec koncev zgleda da je treba da določen procent ljudi umre, ker ko sem gledal včeraj Trst po tv in pustne maske....matr a ljudje nimajo niti malo pameti več, da v primeru virusa se ne hodi v velike gruče ljudi, samo zato da si tam...res ljudje so take ovce da pa to svet ni videl. Treba je iti na bolj samotne kraje, kjer ni velika populacija, ampak ne...gremo beee beeee...

Kakšne samotne kraje? Lahko se skrivaš kolikor hočeš, ampak, če imaš otroke, gredo ti v vrtec/šolo in prinesejo domov zadeve, ki odrasle poklopijo 123. Moraš delat za denar? Torej greš spet med ljudi, razen, če si eden tistih, ki delajo izza lastnih 4 sten in ne rabijo ven hodit. Rabiš jest? Hm, razen, če ti tašča ali lastna mama zaloge nosi, boš tudi šel v nabavo. Ali boš kot moški poslal ženo z otrokom, ti pa doma v kleti z masko na glavi?

Sam osebno sem bil že v x državah v xx gručah. Najbolj sem zbolel vedno na relaciji služba - dom, okužili so me pa zvesti sodelavci in pa lastni otroci.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.943
2.418
113
Je pa fajn tema, da se pofockajo še zadnji teoretiki zarot in panicarji.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Hmm...ce bi merklca malo resneje vzela njen refugees welcome, ne bi blo po nemciji umorov, pretepov, posilstev iz strani africanov...amoak ne, bila je heroj, kot nekateri tu. Zamenjujete paniko z opozarjanjem. V resnici pa ti clovek le zeli rect: pomislil na kak korak dlje od enega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Križa bo, ce crkne infrastruktura. Se pravi elektrike, vode itd ne sme zmanjkati.
Pa kako kilo makaronov ali krompirja je tudi dobro imeti doma na zalogi. Ali pa krompir v zemlji, pa da ti ga drugi ne poberejo.
Če so v Italiji res trgovine v enem dnevu spraznili, potem....
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.167
3.090
113
Kaj, ce se Italija izkaze za nevarno, bodo prebeznike se kar silili v nevarnost?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Ksz.....

Italija.. 4ta žrtev... 74letnik iz Bergama

Vse bližje prihaja!
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Iz prve roke, v Mariboru hospitalizirananega bolnika testirajo na koronavirus. V medijih nič.