Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Sam ti to fejst tko nažigaš, kot da ti in tvoja hčerka ne moreta fasat take karantene. Ni to hec. In karantena mest, bolnic in podobno je nujen ukrep. Zažiganje avtobusov je panika. Verjetno štekaš razliko.

Vsi lahko fašemo karanteno. Nikjer nisem napisal, da jaz ne.

In italijanska vlada je razglasila 6-mesečno IZREDNO STANJE! Ker jim OČITNO JE do svojih državljanov.

Mimogrede: adijo turistična sezona v Italiji. Najbrž tudi na Hrvaškem...

In tu je šansa za glupo slovensko vlado: v Slovenijo povabit vse Kitajce, ki so jih / in jih bodo nedvomno napodili iz italije.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Moralo bi biti pa ne bo..... Zato bo pač par 100 ljudi umrlo. Itak se bodo(bomo) poslovili starejši in bo več ostalo v pokojninskem skladu. Vse je za nekaj dobro.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Dragi "kajpace"!

Veš, tisto, ki je bilo prisotno v 1. svetovni (za kralja, za ne vem koga kur.ca še), pa tudi tisto v 2. svetovni (za Ruse, za komunizem, za ne vem koga še) je dokončno IZZVENELO. Razen pri fanatikih.

In NOBEN (vsaj noben normalen državljan) ne želi dati življenje:

- zaradi nekega virusa, ki je ušel
- zaradi nekega minstrstva, ki ne dela dobro svojega dela
- zaradi zdravstvenega sistema, ki se. tako pravijo, razpada

Tu so potrebni, če se v Sloveniji okuži le en človek, zelo RIGOROZNI ukrepi!

Karantena mesec ali več in to v kakšnih podzemskih, neprodušno zaprtih bunkerjih, na pa kašljanje po čakalnicah v Petra Deržaja uli UKC.
Ne pa "hišni zapor". Ne pa možnost iti na kavo v kafič in v trgovino.

Torej ODSTRANITEV kužne(?) osebe. Človekove pravice o prostem gibanju v tem primeru IZGINEJO! Jih ni več.

Ker čisto možno je, da se komu odpuli in ko mu umre hčerka zarado okužbe, pride s pištolo v UKC, ali na ministrstvo.
Pa bo mogoče več mrtvih, kot od samega virusa....

Ljudje imajo pri smrtni bolezni, pri kateri še ni cepiva, ker mnogi tako radi mantrate o človekovih pravicah - PRAVICO do panike...

Dragi Johannes,
kaj si mislim o tvojrm pisanju in tebi, ne bom napisal, ker bi dobil ban...
Ti pa ostani v *******
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Na kaj namiguješ :) kolk zakonov bo šlo v franže?
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Žal mi je, ampak, panika je glava v pesek...
Trezno, brez panike, reagirat, se pripravit, je pa druga stvar...
Misli malo, če ti rata...
No? Tocno tak, pripravit se, ne pa 'ne sirite panike'. Potrebno je ljudi izobrazit in pripravit in tega jaz ne vidim kot sirjenje panike.

Je pa jeba, zaprli trgovine, lokale...ljudje, lastniki morajo zivet, lokali pa prisilno zaprti. Tem bi morala drzava pomagat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
No? Tocno tak, pripravit se, ne pa 'ne sirite panike'. Potrebno je ljudi izobrazit in pripravit in tega jaz ne vidim kot sirjenje panike.

Je pa jeba, zaprli trgovine, lokale...ljudje, lastniki morajo zivet, lokali pa prisilno zaprti. Tem bi morala drzava pomagat.
Al pa da ti rečejo, da ne smeš domov. Nekam te morjo dat.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Dragi Johannes,
kaj si mislim o tvojrm pisanju in tebi, ne bom napisal, ker bi dobil ban...
Ti pa ostani v *******

Misli si, kar si hočeš.

In javi se mi v vesolje, ko boš imel 73 let. Jaz jih imam in bi živel še 15, 20 let.

Ti 73 let NE BOŠ dočakal! S tvojim razmišljanjem zagotovo ne...

Si že slišal za pojem "modrost"?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Glede na to, da si v najbolj rizični skupini, tudi ti ne hodi ven in upoštevaj svoje nasvete.

Sem na Lošinju in to SAM v hiši. V trgovino pa z masko. Po sveže ujeto ribo pa tudi. Upam, da nima ravno ta riba corona virusa... :nazdravje:
 

Priponke

  • DSC06362_resize_tekst.JPG
    DSC06362_resize_tekst.JPG
    280,3 KB · Ogledi: 134
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: cappy

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.977
3.746
113
Ljubljana
hmpg.net
Si ti slišal za resnico? Sicer je očitno nisi vajen, ne glede na 73 let, ampak vseeno, dam ti možnost:
Kje piše, da je "italijanska vlada je razglasila 6-mesečno IZREDNO STANJE! Ker jim OČITNO JE do svojih državljanov. "
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
No? Tocno tak, pripravit se, ne pa 'ne sirite panike'. Potrebno je ljudi izobrazit in pripravit in tega jaz ne vidim kot sirjenje panike.

Je pa jeba, zaprli trgovine, lokale...ljudje, lastniki morajo zivet, lokali pa prisilno zaprti. Tem bi morala drzava pomagat.

Širjenje panike, kar nekateri delajo, vodi to tega, da je, kot v Ukrajini, traba pobit vse, ki prihajajo okuženi...
Sledi pa vlamljanje v bencinske črpalke, trgovine z orožjem, supermarkete... itd do krasnega... Ne filma (to je večkrat bilo opisano), ampak do velikega sranja...
Ker noben režiser ne zna prikazat tega, kar lahko človek v paniki naredi...
Tako da, ja, osveščat, pomagat, zdravit, ampak, s trezno glavo, ne pa panično in, če je potrebno, tiste, ki delajo paniko in podžigajo kriminalna dejanja, na nek način "nežno" dat nekam...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
Misli si, kar si hočeš.

In javi se mi v vesolje, ko boš imel 73 let. Jaz jih imam in bi živel še 15, 20 let.

Ti 73 let NE BOŠ dočakal! S tvojim razmišljanjem zagotovo ne...

Si že slišal za pojem "modrost"?

jest sem slisal, sam zal ga ne povezem s tabo...

zanc sm gledal v slovar, pod tecnobo in je pisalo - za bolj natancno razlago poglej poste uporabnika Johaness na Alter forumu.

nazaj na temo.

torej je treba meje zapret. tokrat nase zahodne. ograje verjetno se mamo kaj od migrantov. ostalo se dokupi.

pa vardo je treba poprosit, ce bi lahko primorsko enoto aktivirala, da bi malo cekirali po hribih tam gor...

pisuka, z ene strani migranti, z druge korona, s tretje madzari... cist smo oblegani!
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Misli si, kar si hočeš.

In javi se mi v vesolje, ko boš imel 73 let. Jaz jih imam in bi živel še 15, 20 let.

Ti 73 let NE BOŠ dočakal! S tvojim razmišljanjem zagotovo ne...

Si že slišal za pojem "modrost"?

Ja, slišal sem za pojem modrost, ampak, tebe je obšla v velikem loku...
V Starem Rimu so starejšim osebam pravili Senex, modri... No ja, v modernih časih pa se je iz besede razvila druga - senilni...
Če ne verjameš, vprašaj paznika...
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.977
3.746
113
Ljubljana
hmpg.net
Ne širimo panike, mi že ne :
Marko Bandelli je napisal:
"Okužene italijanske državljane s #coronavirus bodo namestili na najbolj oddaljeni del Italije. To je na našo mejo, v Lazaret."
Iz članka je razvidno, da gre za italijanske državljane samo iz FJK
"Predsednik FJK Massimiliano Fedriga je na tiskovni konferenci s sedeža civilne zaščite v Palmanovi ....Sporočili so tudi, da bodo morebitne okužene oziroma tiste s simtomi koronavirusa sprejemali v karanteno v Miljah pri Lazaretu ter v Tricesimu. "
Trenutno imajo 0 okuženih.
Koliko pravi:
"Saj ne širim panike. ....Mislim, da bo tu katastrofa epskih razsežnosti. Noben nebo hodil v službo, ne bo denarja za plačevanje položnic, ker ne bo biznisa bodo podjetja propadla v glavnem v prihodnjih tednih zna biti zanimivo.... "
Ne to ni panika
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
20 ljudi iz ladje za katere so trdili da niso okuženi in so bili transportirani na svoje domove so sedaj okuženi.