Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Te FFP3 maske so uporabne 8ur, potem jih je potrebno zamenjati. Ali mi zna kdo odgovoriti, kaj se zgodi ce jih recino uporabljas dlje - npr. 20ur? A ce jo imas gor eno uro vsak dan, se torej steje, da je uporabna 8 dni?
Pa se eno vprasanje - ali obstajajo take, ki zdrzijo dlje?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113

27-letni, ki sicer živi v mestu Čengdu, je prav na praznovanju v hiši prijatelja spoznal, da z njim nekaj ni v redu. "Kar naenkrat me je obliko. Občutil sem čudno toplino. ... Pravi, da ni bil prepričan, da je zbolel za virusom COVID-19 - je dejal Xiao Yao in dodal, da so ga ponoči mučile halucinacije. Bal se je vseh insektov, vrhunec pa je bil, ko je nekega jutra v njegovo sobo zašel netopir, za katerega so Kitajci menili, da je vzrok okužbe. Ko je vlada zaprla hotel, se je vrnil v hišo svojega prijatelja. Oba sta kmalu začela kašljati, prijatelj je imel tudi povišano temperaturo, zato sta se napotila v bližnjo improvizirano bolnišnico. ... Xiaou so zdravniki dajali intravenozno terapijo, protivirusna zdravila in tradicionalno kitajsko medicino. Kmalu so potrdili, da je okužen s koronavirusom. ... Dobra novica je, da je bil Xiao Yao izpuščen iz bolnišnice in premeščen v karanteno, ki jo je zavarovala kitajska vlada. "Moj načrt je, da darujem krvno plazmo za poskusno terapijo za zdravljenje koronavirusa. Vrniti se želim v rodno mesto in biti z družino," je zaključil mladenič.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
V Italiji, kjer je novi koronavirus zahteval dve življenji, se je število okuženih povzpelo na 76, poročajo tuje tiskovne agencije. Italijanska vlada je v soboto zvečer sprejela ukrep o izolaciji enajstih mest v Lombardiji in Venetu, kjer so odpovedali tudi pustne karnevale, športna tekmovanja ter druge javne prireditve.

V izolaciji bo po odločitvi vlade deset mest v Lombardiji, kjer živi 50.000 ljudi, ter mestece Vo blizu Padove v deželi Veneto s približno 3000 prebivalci.

Italijanski premier Giuseppe Conte je izjavil, da bo razmere nadzirala policija, ki bo ljudem preprečila vhod in izhod iz mest, ki so v karanteni. Po potrebi bo na pomoč priskočila tudi vojska, je dejal Conte v soboto zvečer po izrednem zasedanju vladnega kabineta v Rimu. "Cilj je zaščititi zdravje Italijanov," je poudaril.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Kaj pol... Če bo cepivo, se gre cepit ali bo, ko drama izzveni in se paranoja preseli na kako drugo novo temo, to zgolj konstrukt farmacevtskih lobijev....

Je zadeva resna in realna? A cmo raj počakati kva se bo in ne bo zgodilo, pa potem pametni bit?

Do takrat pa tudi lahko marguca v korejo zadržiji, on se zaveda nevarnosti, on ve in res bo najbolje za sodržavljane, če raje ne nosi to sem in kar tam malo ostane...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Kaj pol... Če bo cepivo, se gre cepit ali bo, ko drama izzveni in se paranoja preseli na kako drugo novo temo, to zgolj konstrukt farmacevtskih lobijev....

Je zadeva resna in realna? A cmo raj počakati kva se bo in ne bo zgodilo, pa potem pametni bit?

Saj vidiš, da je za ene že od prve sekunde dalje to konstrukt, so samo variacije med krivci - zda, kitajci, farmacija, zlobni strički hočejo zmanjšati populacijo,...

Drugače pa ja, stvar je resna, še posebno za starejše. Recimo stari kadilci s KOPB imajo ob resnejši infekciji zelo slabo prognozo. Enako velja za vse druge s slabim zdravstvenim stanjem.
Po drugi strani za zdrave mlade in osebe srednjih let v večini primerov ni težav.

P.S. Jaz sem na listi tistih, ki lahko najebejo, saj imam zaradi terapije zjahan imunski sistem.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.895
3.020
113
Se pravi, kot katerakoli druga gripa?

Ne ravno je nekoliko več.
In the study published Feb. 18 in the China CDC Weekly, researchers found a death rate from COVID-19 to be around 2.3% in mainland China. That's much higher than the death rate linked to flu, which is typically around 0.1% in the U.S.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Te FFP3 maske so uporabne 8ur, potem jih je potrebno zamenjati. Ali mi zna kdo odgovoriti, kaj se zgodi ce jih recino uporabljas dlje - npr. 20ur? A ce jo imas gor eno uro vsak dan, se torej steje, da je uporabna 8 dni?
Pa se eno vprasanje - ali obstajajo take, ki zdrzijo dlje?
Ko se maska navlaži, ne filtrira več in je za v smeti. Če greš z njo ven, jo ob prihodu nazaj zavržeš in RAZKUŽIŠ roke. Veliko prenosa je z rokami. Samo pomisli na kljuke, avtobus štange, nakupovalne vozičke...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Vrednost tega citata je nična... Sej z računaš lahko karkoli, če je pa kaj vredno je pa odvisno od vnesenih podatkov, v tem primeru vzorca. Kaka je razmerje med to gripo in ostalimi v mainland china... To bi že imelo več smisla...

Poleg tega se gleda samo številke. Najmanj važne pri vsej stvari. Poudarek je na tem kar je jest5 rekel. Kdo umira? Čeprav kontra mainstreamu, narava ne priznava, da smo vsi enaki.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Kadar rok marguc kliče zaskrbljen zaradi virusa in javnega zdravja, je lahko prijetno presenečen, da sploh nekdo je na drugi strani linije...

To se pa meni zdi preč vržen proračunski denar. Tale študentka tam ne sedi zastonj in ni zdaj na plečih davkoplačevalcev, kako bo ona spraskala za morje avgusta.
 

Slo13

Pripravnik
5. mar 2018
32
12
8
glede na razmere v okoliskih drzavah, lahko okuzbe v Sloveniji pricakujemo v naslednjih dneh.
kaj pa nase najvecje potencialno zarisce? velenje?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Saj bi vlada lahko namesto študentke imela naprimer avtomatski odzivnik ; Vse je v redu, brez panike, vse ostalo je fake news, lep dan želimo
Kadar rok marguc kliče zaskrbljen zaradi virusa in javnega zdravja, je lahko prijetno presenečen, da sploh nekdo je na drugi strani linije...

To se pa meni zdi preč vržen proračunski denar. Tale študentka tam ne sedi zastonj in ni zdaj na plečih davkoplačevalcev, kako bo ona spraskala za morje avgusta.