Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Še enkrat in zadnjič. Štetje okuženih so spremenili in to je uradni podatek vlade. Izračun je temeljil na število okuženih v tistih dneh in njihovo procentno višanje vsak dan kateri je bil identičen italjanskemu. To je dejstvo. Vmes se je zamenjala vlada in takoj ostri ukrepi za zmanševanje prenosa kitajca. Če bi bila vlada ista in njeno neaktivno bluzenje in nespreminjanja štetja okuženih bi lahko bila izračunana cifra 5 tisoč.
Navsezadnje pa hvala Bogu da je manj okuženih ampak še zmeraj bode dejstvo da je osmina okuženih zdravstvenih delavcev. Ker če zdravstvo počepne pa bo pizdarija velika.
Kakšen lep mir je bil na forumu, ko si bil v karanteni. :evil:
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Nova pooblastila policiji, da bodo lahko tepla ljudi ki bodo peljali psa na sprehod. Pa sledenje preko mobitela.

Kdo gre stavit da bodo ta pooblastila ostala tudi po karanteni zaradi "varnosti"?

Kolega... ...štekam, da je karantena, tudi psihično, q.urba, ampak vseeno... ...smanji doživljaj.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Še enkrat in zadnjič. Štetje okuženih so spremenili in to je uradni podatek vlade. Izračun je temeljil na število okuženih v tistih dneh in njihovo procentno višanje vsak dan kateri je bil identičen italjanskemu. To je dejstvo. Vmes se je zamenjala vlada in takoj ostri ukrepi za zmanševanje prenosa kitajca. Če bi bila vlada ista in njeno neaktivno bluzenje in nespreminjanja štetja okuženih bi lahko bila izračunana cifra 5 tisoč.
Navsezadnje pa hvala Bogu da je manj okuženih ampak še zmeraj bode dejstvo da je osmina okuženih zdravstvenih delavcev. Ker če zdravstvo počepne pa bo pizdarija velika.
Daj, daj ne bluzi. Vlada gor, vlada dol največ za ne pretirano širitev virusa pri nas je naredil NIJZ v začetni fazi z obsežnim testiranjem. Vladni ukrepi sprejet 16.3. niso še imeli bistvenega vpliva na število potrjenih dne 23.3.! Nimaš pojma kaj govoriš, važno ti je samo da mlatiš prazno slamo. Pa saj kaj več od tebe tudi ne pričakujemo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113

No ja...saj če ne verjameš Kitajski pol pa res ni vredno prav nobenemu drugemu. :valjamse:
Vuhan ima 10M prebivalcev. Normalno jih bo umrlo vsak mesec 1/1.000, torej 10k. Brez bolezni. Poleg tega menda niso sproti pokopavali umrlih (čeprav se je vprašati, kako, če sploh, hranijo in ločijo pepel, v vrečkah?) in imajo backlog.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Daj, daj ne bluzi. Vlada gor, vlada dol največ za ne pretirano širitev virusa pri nas je naredil NIJZ v začetni fazi z obsežnim testiranjem. Vladni ukrepi sprejet 16.3. niso še imeli bistvenega vpliva na število potrjenih dne 23.3.! Nimaš pojma kaj govoriš, važno ti je samo da mlatiš prazno slamo. Pa saj kaj več od tebe tudi ne pričakujemo.
Saj jih je prav NIJZ odsvetoval ces da so nekoristne.

 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
daj no ne bluzi na twitterju si prilepil sliko kjer se lepo vidi kak so narazen vsi razen eno kjer pa ne vemo ce s morda druzina.
Zajeta slika.PNG
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
men pa tile uradni podatki fejst "smrdijo"
zakaj?
ker ok okuženih uradno je 730 pa umrlih 11- to bi še rekel, da je prava številka. neuradno veliko veliko več

ampak da je samo kao 10 ozdravljenih mi pa full smrdi. hrvati majo 56 ozdravjenih (na cca. 710 okuženih pa samo 5700 testiranj).

pomojem naši sploh ne štejejo ozdravljenih več.

je ap pozitivno, da je taka velika številka pri testiranjih. čeprav je tut tu malo prevelika številka, če je res pa kapo dol.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Saj jih je prav NIJZ odsvetoval ces da so nekoristne.


Kje sem pa jaz kaj o maskah pisal?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113

konec je... Mejduš kretene in fuknen foptv
Dovoljuje se prihod na delo, opravljanje gospodarskih, kmetijskih in gozdarskih dejavnosti, pomoč ljudem zaradi oskrbe ali nege, dostop do lekarn, zdravstvenih in sanitarnih storitev, storitev za nujne primere, izvajanja nalog, povezanih z delovanjem pravosodnih organov, dostop do tujih diplomatskih in konzularnih predstavništev ter do storitev za osebe s posebnimi potrebami.

Posamezniki, ki upoštevajo varno razdaljo do drugih, lahko gredo v trgovino z živiliin kmetijskimi izdelki, drogerije, prodaje medicinskih in sanitarnih pripomočkov, trgovin za male živali, kmetijskih trgovin, bencinskih črpalk, bank in pošt, dostavnih, čistilnih in higienskih storitev, komunalnih storitev za odpadke, avtomobilskih servisov in servisov kmetijske in gozdarske mehanizacije.

Če te storitve niso zagotovljene v občini prebivališča, je dostop dovoljen v drugo občino, vendar le do najbližje dostopne storitve po javni cesti ali javni poti.

 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
men pa tile uradni podatki fejst "smrdijo"
zakaj?
ker ok okuženih uradno je 730 pa umrlih 11- to bi še rekel, da je prava številka. neuradno veliko veliko več

ampak da je samo kao 10 ozdravljenih mi pa full smrdi. hrvati majo 56 ozdravjenih (na cca. 710 okuženih pa samo 5700 testiranj).

pomojem naši sploh ne štejejo ozdravljenih več.

je ap pozitivno, da je taka velika številka pri testiranjih. čeprav je tut tu malo prevelika številka, če je res pa kapo dol.
Pri nas za ozdravljene štejejo samo tiste, ki so bili hospitalizirani in so danes že zdravi. Tistih, ki so potrjeno okuženi in se zdravijo doma z limono v čaju, pa ne vem kdaj jih bodo v statistiko zajeli ... eni so tako v statistiki vodeni kot bolani, kljub temu da je že skoraj 4 tedne od pozitivnega testa in so že zdavnaj preboleli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
men pa tile uradni podatki fejst "smrdijo"
zakaj?
ker ok okuženih uradno je 730 pa umrlih 11- to bi še rekel, da je prava številka. neuradno veliko veliko več

ampak da je samo kao 10 ozdravljenih mi pa full smrdi. hrvati majo 56 ozdravjenih (na cca. 710 okuženih pa samo 5700 testiranj).

pomojem naši sploh ne štejejo ozdravljenih več.

je ap pozitivno, da je taka velika številka pri testiranjih. čeprav je tut tu malo prevelika številka, če je res pa kapo dol.
Sam osebno poznam štiri ki so že preboleli tole.
Bulšit vse skup.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
To je tisto, ko ne starši, ne učitelj ne nihče drug butari že v otroštvu ni smel povedat da je butara. Ker je tako velka butara, da ne ve da je butara.

Samo deloma ima baba prav. Realno v zdravstvu ŠE ni kritičnih razmer. So pa panične razmere, to je pač stvar psihologije.
V Italiji in Španiji so realno kritične razmere. V New Yorku postajajo zadeve te dni kritične. Število zdravsvenih intervencij in rešilcev, ki letijo ven počasi postaja, kot 11.9.2001.

Morda pa bodo kritične razmere tudi pri nas, za kar upam da ne bodo. Vendar trenutno realno niso. 110 hospitaliziranih in 24 v intenzivni negi je nekaj, kar ne bi smelo biti kritično za slovenski zdravstveni sistem. Če pa je, pa potem kaže, da je nekaj hudo narobe s tem sistemom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Kaj policija pri izvajanju kontrole na cestah uporablja zaščitne maske in opremo?

Ker ne vem, za ljudi je varna razdlja 2m, policaj pa im bo skozi okno šaril?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Samo deloma ima baba prav. Realno v zdravstvu ŠE ni kritičnih razmer. So pa panične razmere, to je pač stvar psihologije.
V Italiji in Španiji so realno kritične razmere. V New Yorku postajajo zadeve te dni kritične. Število zdravsvenih intervencij in rešilcev, ki letijo ven počasi postaja, kot 11.9.2001.

Morda pa bodo kritične razmere tudi pri nas, za kar upam da ne bodo. Vendar trenutno realno niso. 110 hospitaliziranih in 24 v intenzivni negi je nekaj, kar ne bi smelo biti kritično za slovenski zdravstveni sistem. Če pa je, pa potem kaže, da je nekaj hudo narobe s tem sistemom.
Začetek je res realen, vsak si je sam izbral poklic.
Dlje ko bereš, večje kozlanje je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N