Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.359
5.405
113
A če bom dost naglas pa odločno rekla, mrbit se kaki plakat naredila, da meni se pa ne zdi ona neki fer, pa seveda dala podala se svojo kako ultimativno rešitev, za katero ni bilo treba več kot 5 minut, ker več časa vsi mi ta pametni za to ne rabimo, pol bo pa drugače? Je kaka je in meni kaj dosti ne polaga računov...

Ali bi bilo dovolj da jo na načelni ravni obsodim? To ponavadi tudi prinese veliko dobrih rezultatov...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lasje so v JLA izpadali zaradi čelad in ne kap, pa eni takratni "sončki" so tudi šok doživeli: recimo moj kamerad z avtobusa BG-Kovin, nek rokometaš z dolgo čupo, ko so ga opirclali na irokezo (zanalašč so tiste z dolgimi oskupili ko purana) se je "jokal" dva dni - verjamem da je to šok.

"Koktejl" injekcijo smo vsi dobili, ne spomnim se da bi ob odhodu kaj dobil, je pa bila najvažnejša stvar, da si pri odhodu tehtal vsaj kako kilo več kot ob prihodu! Nek se vidi, da niko nije gladan ovde!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lasje izpadajo tako, kot bo Bog rekel. Nobena kapa ... čelada itd. Jajca ti delajo preveč testosterona, porabit ga pa nimaš nikjer - to bo to. :oops1:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Stalno potenje pod pokrivalom je kar dober generator izpadanja, seveda pa tudi dednost. Moška stran moje familije ima do vključno z mano dobre in goste lase, sin pa je v času "pubertete" 24/7 nosil kapo - redčenje je opazno. ;)

PS: Desanka pa Levanka sta bili v JLA vedno na razpolago! :cool: Da ne omenjam še ene urbane legende - brom v čaju, za manjšanje spolne sle.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ima svojo funkcijo ( :valjamse: ) , predstavljaj si sredi noči alarm, pa se zatakneš med vrati v pi.zdu maternu ... boš malo morgen pravočasno prišel dol na zborno mesto.

:D:D:D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.866
113
pri taščici
To o bromu se je šušljalo se v SV.
Za pleso poleg dednosti sem tudi sam.mnennja da vpliva nošenje pokrival.
Foter je nima pri 80+, jaz sem zaenkrat tudi se z lasmi. Kapo nosim redko, največ sem prenosil čelado. Motoristično in gradbeno. Sedaj imam pozimi najraje samo trak čez ušesa. Je dovolj dokler ni pod -15
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, ne vpliva. Tako malo kot sem jaz kapo nosil, čelado pa še manj, bi moral biti zaraščen kot kočevski medved. Pa nisem. Imam danes plešo za Brnik dovolj velko.

Nosil pa nisem, ker sem smel biti dokaj samostojen. :cheer: Po zaslugah. ( :valjamse: )
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ok, vem da imamo tule gor nekaj pripadnikov iz stroke.

Kako torej potekajo taka "cepljenja" ?

Odpremo novo temo?
Mene osebno zanima, ker sem se prejšnji teden moral cepit proti tetanusu, po kakih 30 letih. Itak mi nikoli ni bilo vse skupaj preveč jasno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa da priložim še eno vprašanje: če ne najdeš recimo 50+let stare cepilne knjižice - kaj lahko narediš? Za vstop v nekatere države je potrebno predložiti potrdilo, da si bil cepljen proti "otroškim" boleznim.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
V vojski se je cepilo proti tetanusu in možno da določeno obdobje hepatitisu. Možno tudi da se je dobilo ob vstopu v JNA v cepivu še kakšno multivitaminsko dozo, da niso prvi teden pocepali vsi od "naporov". Nič čudeženega skratka.

McGiver Poleg cepilne knjižice/kartončka bi moral imet cepljenja vpisana tudi v zdravstvenem kartonu. Ampak iz časa tvojega otroštva je vse po arhivih (veliko sreče pri iskanju). Načeloma se smatra cepljenje kot opravljeno glede na splošni program, skratka tudi če te niso cepili (iz X razloga) se zdravstveno smatra da si bil cepljen. Ali to drži kot potrdilo pa nisem prepričan, vsekakor v skrajnem primeru se lahko daš testirat za antitelesa (kar ti ne pove ali si bil cepljen, pove pa ali si imun za bolezni ki se zahteva ... če nisi se itak boljše it še 1x cepit). Info dobiš pri osebnem zdravniku, vsaj test na antitelesa je lahko pod določenimi pogoji zastonj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če grem gledat mojo lastno kartoteko, je prazna. V njej zgolj nekaj obrobnih angin, od vsega ostalega - nič. V moji zdravniški knjižici (tisti, bivši) ni niti krvna skupina vpisana. Sem enkrat vprašal in so rekli, da ni potrebno, da je tako bolj (primerno, varno ? ).

Vojaško kartoteko kot sem jo prinesel domov, ni nihče nikoli niti povohal. En mesec pred koncem vojaščine sem dobil v zob arzen - zobozdravnica mi je naročila,da takoj ko pridem domov, da naj se oglasim k svojemu zobozdravniku.
Ja, sem šel potem, kake tri tedne kasneje, sem imel zapisano v malih možganih, da je treba. Moj zobozdravnik pa čisto znorel !
"Kaj si ti zmešan? Lahko bi umrl itd !"

- "Ja, kwa pa jaz vem? " o_O
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.702
113
Virusi naj nebi preživeli brez gostitelja. Le kam se potuhne virus gripe za cca 9 mesecev?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.564
2.417
113
hmmmm.....



 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky