Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

damirj

Guru
9. maj 2012
4.884
2.112
113
Ja malo hecno si mirsi tole predstavlja, sej tudi v nobenem zaknu ne piše, da domače živali ne smejo v trgovske centre, pa vseeno imajo večina njih znak prepoved za domače živali. Sicer na znaku je večinoma pes narisan, a to potem pomeni, da konja, kačo, želvo, netopirja pa lahko peljem v trgovski center v New Yorker cunje kupovat?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
No varnostnik bi lahko reagiral drugače kot je, saj je s tem baba dosegla svoj namen. Je pa samo človek in glede na to, kaj vse morajo poslušat od idiotov, ni čudno, da se kateremu tud spipa.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.534
5.545
113
Očitno se ji hujšega kot tole ne zgodi, ker če bi baba vsakič dobila, kar zasluži, bi jo že minilo. Batone vsak razume, tudi ona bi... Se pa zgodi, da je to tudi vse kar človek razume. Niso vsi za pogovor.

Kok so pa eni kratkih živcev, se pa že na forumu vidi (čeprav so najbrž samo gobezdaci za tipkovnico), za najmanjšo stvar bi vrnili neproporcionalno, če lahko tako rečem. Varnostniki, kakršnikoli, so očitno bolj jeklenih živcev.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
Komur je obnašanje tega 'varnostnika' za kakršnokoli delovno mesto sprejemljivo, je sociopat.
Njega ne bom komentiral, saj bi šlo za sovražni govor.
Vsi smo krvavi pod kožo, tudi ti. Ženska pa zna provocirat. Tko da obnašanje varnostnika ni primerno, je pa razumljivo. Mal pogooglaj definicijo sociopata.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.725
9.005
113
A ce bi polcaj bil namesto varnostnika bi tudi bilo primerno?
Policaj ima malo drugačno izobrazbo, trening in podobno. En bogi varnostnik žal ne. Primerno ni v nobenem primeru, je pa za varnostnika razumljivo. Ta konkretna baba rada provocira in v teh časih, taki izmečki družbe lepo vozijo na račun tolerance in "primernega obnašanja" drugih.

Koga izmed dvojice bi pa ti raje vzel v službo, tega varnostnika, ki ga lahko naučiš primernejše reakcije ali to babo, k ti bo padla kontra gravitaciji za odškodnino in se je ne da naučit nič.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.511
2.332
113
mudonja v odsevnem jopiču: DRŽTE ME DA JO NE BOM... !!!
Pravi predstavnik slovenske vlade na ulici.

reakcija Mercatorja ?

Spet Mercator.
Kot da jih vleče na sebe.

Ampak res. Se spoznajo. Sebe kot kršitelja odlokov/zakonov nihče nikoli ne posname.
A pri tem dogodku ni bilo nobenega snemalca iz nasprotne strani? Da vidimo zanikovalca.

Ja. mladih se corona redko loti. Ko bo stvar pri vaših bližnjih, starejših, potem pa: J na žalost smo imeli primer v družini.
No kakšen mlada - pod 50 - pa tudi pokasira.
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
No, da se pofočkam tukaj.
(sicer bi se že prej, pa sem bil na veliko veselje anticepilčkov, ter možganskih degenerirancev 12 dni banan)

10 dni nazaj je tamali zbolel(iz celega razreda jih je ostalo 6 brez okužbe). 2 dni vročina 38-39, nato še 2 dni bolečega grla, hripavosti ter splošna utrujenost. Le ta se je vlekla še en teden. Po 8 dneh je bil negativen na samotestiranju.

Partnerka je zbolela 3 dni kasneje. 2 dni boleče grlo in utrujenost. Zdej po 6tih dneh je še pozitivna na samotestiranju, simptomov nima več nobenih. 2x cepljena.

Mene se ni prijelo.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
No, da se pofočkam tukaj.
(sicer bi se že prej, pa sem bil na veliko veselje anticepilčkov, ter možganskih degenerirancev 12 dni banan)

10 dni nazaj je tamali zbolel(iz celega razreda jih je ostalo 6 brez okužbe). 2 dni vročina 38-39, nato še 2 dni bolečega grla, hripavosti ter splošna utrujenost. Le ta se je vlekla še en teden. Po 8 dneh je bil negativen na samotestiranju.

Partnerka je zbolela 3 dni kasneje. 2 dni boleče grlo in utrujenost. Zdej po 6tih dneh je še pozitivna na samotestiranju, simptomov nima več nobenih. 2x cepljena.

Mene se ni prijelo.

Sam sem bil po 14 dneh še vedno pozitiven, potem se nisem niti več testiral (sem pač doma preverjal s samotestiranjem).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.885
3.917
113
Sam sem tudi od nedelje + na hitrem sem pa že preko vseh (sicer blagih) simptomov ko je pokazalo. Dobil sem od osebe ki je 3x cepljena z pfizerjem, ona je dobila pa od osebe ki je 3x cepljena z moderno. V gospodinjstvu se je istočasno kot jst okužila še oseba ki je cepljena 2xAZ in 1x pfizer. Sam sem 1x cepljen z J&J.

3-4 dni po stiku me je začelo praskat v grlu, 5 dan oz. noč sem se nenormalno potil, to je bilo to od simptomov. Temperaturo sem imel pa ves čas normalno. Hitri test je ves čas kazal negativno, dokler se simptomi niso povsem končali, kar je meni logično ker v nosni sluznici ni bilo nič virusa. Na PCR nisem šel niti ne nameravam (sem pa v izolaciji in bom ostal do naslednjega vikenda).

Primarni prenašalec virusa (3x pfizer) je pa 2 dni obležal z 38C + boleče grlo, potem še par dni kašlja in to je to. Hitri test ni pokazal + do dokončanja simptomov, je pa pokazal PCR s tem da prvi ob začetku simptomov ne ampak šele drugi čez 5 dni. Drugi član gospodinjstva (2xaZ + pfizer) je samo smrkal, tu je hitri test takoj pokazal in potem tudi PCR.

Skratka nekih zakjučkov ne gre vlečt kako pa kaj, edini zaključek je da so cepiva za en k... za omikron.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.044
4.050
113
No, da se pofočkam tukaj.
(sicer bi se že prej, pa sem bil na veliko veselje anticepilčkov, ter možganskih degenerirancev 12 dni banan)

10 dni nazaj je tamali zbolel(iz celega razreda jih je ostalo 6 brez okužbe). 2 dni vročina 38-39, nato še 2 dni bolečega grla, hripavosti ter splošna utrujenost. Le ta se je vlekla še en teden. Po 8 dneh je bil negativen na samotestiranju.

Partnerka je zbolela 3 dni kasneje. 2 dni boleče grlo in utrujenost. Zdej po 6tih dneh je še pozitivna na samotestiranju, simptomov nima več nobenih. 2x cepljena.

Mene se ni prijelo.
Pri moji tamali je bilo podobno, s tem da ji je šlo po grlu na nahod.

Zdaj sem pozitiven jaz. V soboto zvečer čohanje po grlu - domači test pozitiven - sem naredil dva, enega v grlo, drugega v nos. Tisti v grlo je kar žarel rdeče, PCR test v nedeljo dopoldne, danes dopoldne pozitven PCR rezultat - po več kot enem tednu za tamalo. Čez dan 37+, zvečer 38. Ostali simptomi so mili. Bolj mili kot nahod.

20220122_215331.jpg


Levo je iz grla, desni iz nosa.

Partnerki za enkrat ni nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.624
6.609
113
Koncno andy!

Jaz sem v zacetku leta imel enake simptome, en dan 38 vrocine, do vecer brez. Ostal je poln nos in kaselj.
Ampak zal brez +
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.240
5.600
113
Koliko vem so in še bodo veljale odpredbe ki zapovedujejo nošenje mask v zaprtih prostorih in pogoj PCT. Ne eno in ne drugo ženska ni izpolnjevala. Varnostnik JE delal po črki zakona! Pika. Mirsi spelji se nekam in nehaj že enkrat srat.
Ko boš našel pravno podlago za maske v Slo zakonodaji, javi.

Ali za pct.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan