Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Kar se je govorilo, je sedaj uradno:

Glede razmika med drugim in poživitvenim odmerkom cepljenja bo prišlo do spremembe priporočil, ker je EMA dala izjavo, v kateri je zapisala, da je varno in učinkovito dobiti poživitveni odmerek tudi prej kot po šestih mesecih. Tako zdaj ni več tiste stroge omejitve, da mora biti med osnovnim cepljenjem in poživitvenim odmerkom vsaj 6 mesecev. Zdaj bo pisalo, da se poživitveni odmerek priporoča po 6 mesecih, najkrajši presledek med osnovnim cepljenjem in poživitvenim odmerkom pa mora biti 3 mesece.

Glede predloga Evropske komisije, da se omeji veljavnost digitalnega covidnega potrdila: Pogovarjali smo se o tem, skupina se je strinjala s tem predlogom. Tako bo veljavnost digitalnega covid potrdila za osebe, cepljene z osnovim cepljenjem, omejena na 270 dni.
Po tem času bo potrdilo nehalo veljati in bo za obnovitev potrdila potreben poživitveni odmerek.
Podlaga za večno špikanje vsakih 270 dni je tukaj. Sem se cepil prvič, ker sem menil, da je prav, ker sem upal, da bodo otroci imeli normalno šolanje, mi pa normalno življenje. Ker sem upal, da so cepiva varna in kvalitetna, ki bodo ustavila prenašanje virusa in bolnišnične oskrbe. Kar bi pomenilo, da bi sezonsko cepljenje ogroženih rešilo vse težave. Žal vse kaže, da temu ne bo tako, v cepljenje silijo vse vključno z otroci, cepiva niso tako varna kot bi morala biti in niti približno tako učinkovita, kot bi morala biti. Kar je še huje, je to, da se nihče od odgovornih o tem sploh ne sprašuje, da bi cepiva izboljšali.

Očitno se bom naslednjič moral cepiti pod prisilo in naslednjič tudi in naslednjič tudi...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.882
-642
113
Podlaga za večno špikanje vsakih 270 dni je tukaj. Sem se cepil prvič, ker sem menil, da je prav, ker sem upal, da bodo otroci imeli normalno šolanje, mi pa normalno življenje. Ker sem upal, da so cepiva varna in kvalitetna, ki bodo ustavila prenašanje virusa in bolnišnične oskrbe. Kar bi pomenilo, da bi sezonsko cepljenje ogroženih rešilo vse težave. Žal vse kaže, da temu ne bo tako, v cepljenje silijo vse vključno z otroci, cepiva niso tako varna kot bi morala biti in niti približno tako učinkovita, kot bi morala biti. Kar je še huje, je to, da se nihče od odgovornih o tem sploh ne sprašuje, da bi cepiva izboljšali.

Očitno se bom naslednjič moral cepiti pod prisilo in naslednjič tudi in naslednjič tudi...
Ko smo pa mi že lani pisali nekaj v tem smislu, si pa tolkel po nas in zagovarjal tudi najbolj butaste ukrepe vlade.

Ampak sedaj je prepozno, sedaj vlada počne vse, kar se ji zahoče, pravice ki smo jih izpustili (v imenu zdravja in varnosti ki ga ni) ne bodo več prišle nazaj.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.262
3.416
113
Podlaga za večno špikanje vsakih 270 dni je tukaj. Sem se cepil prvič, ker sem menil, da je prav, ker sem upal, da bodo otroci imeli normalno šolanje, mi pa normalno življenje. Ker sem upal, da so cepiva varna in kvalitetna, ki bodo ustavila prenašanje virusa in bolnišnične oskrbe. Kar bi pomenilo, da bi sezonsko cepljenje ogroženih rešilo vse težave. Žal vse kaže, da temu ne bo tako, v cepljenje silijo vse vključno z otroci, cepiva niso tako varna kot bi morala biti in niti približno tako učinkovita, kot bi morala biti. Kar je še huje, je to, da se nihče od odgovornih o tem sploh ne sprašuje, da bi cepiva izboljšali.

Očitno se bom naslednjič moral cepiti pod prisilo in naslednjič tudi in naslednjič tudi...
Končno eden iz skupine, kateri upa javno priznat svojo zmoto. Ni problem, da si se zmotil, problem je požret ego in priznat zmoto. Takih je pa malo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Ko smo pa mi že lani pisali nekaj v tem smislu, si pa tolkel po nas in zagovarjal tudi najbolj butaste ukrepe vlade.
Vi lahko pišete karkoli želite, rešili niste ničesar, niti poizkusili. Jaz in mnogi meni podobni smo vsaj poizkusili. Mi je kar malo pod čast, da bom kmalu izzenačen z raznimi mirsiji po statusu cepljenja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.882
-642
113
Vi lahko pišete karkoli želite, rešili niste ničesar, niti poizkusili. Jaz in mnogi meni podobni smo vsaj poizkusili. Mi je kar malo pod čast, da bom kmalu izzenačen z raznimi mirsiji po statusu cepljenja.
Poskusili so protestniki na ulicah, ki si jim tako močno nasprotoval. In ko jih je vlada z tvojo pomočjo razbila, smo dobili vedno več nedelujočih ukrepov, med katerimi bo tudi obvezno cepljenje otrok.
Niso ukrepi zaradi virusa, ampak je virus zato, da se uvaja ukrepe, ruši demokracija, uvaja digitalna diktatura...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Poskusili so protestniki na ulicah, ki si jim tako močno nasprotoval. In ko jih je vlada z tvojo pomočjo razbila, smo dobili vedno več nedelujočih ukrepov, med katerimi bo tudi obvezno cepljenje otrok.
Niso ukrepi zaradi virusa, ampak je virus zato, da se uvaja ukrepe, ruši demokracija, uvaja digitalna diktatura...
Protestniki so bili nesposobna svojat in še vedno so. Ni to način, da bi karkoli dosegli, sploh s svojimi vsak teden drugimi idejami zakaj so tam. So bili veliko bolj pametni v drugih državah, pa so jim enako uredili potrdila in obvezno cepljenje oz. je vse v pripravi. Torej niso naredili nič, saj jih 90% sploh ni točno vedelo zakaj so tam tisti teden. Malo Janša, malo virus, malo ukrepi, malo policija, malo Hojs, pač malo počez.

Virus je tu, drugače bi se bolnice čohale po glavi, pa žal čohajo po glavi nezavestne anticepilce, ki jih filajo s kisikom. Tako, da virus kar lepo je. Žal imamo pa za borbo proti njemu stare antivaxerje, ki bodo še naprej polnili bolnice in slabo delujoča cepiva, ki tudi ob 100% precepljenosti mladih in starih vsake pol leta ne garantirajo rešitve.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
1639482158339.png


Bravo moderator in hvala. :zmaga:
In zakaj se mora moderator skrivati za vprašajem? :cool:
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.359
-8.431
113
Podlaga za večno špikanje vsakih 270 dni je tukaj.
Odvisno kako se bo to izvedlo.

Če je to v veljavi za trajanje epidemije, ne vidim nobenega problema. O omejitvi trajanja potrdil se je govorilo že od uveljavitve le teh.
Če se bo to vleklo tudi po normalizaciji razmer, bom v prvi vrsti z granitno kocko. (pa jaz se bom cepil vsako leto neglede na obveznost le tega)

Btw, veljavnost potrdila je brez pomena, če potrdilo ni več zahtevano. Kar se jasno pričakuje ob umiritvi razmer.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in mosseero

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Kar se tiče omikrona, kakšna je zaščita pri prebolevnikih? Je kdo kje zasledil, kje kaj piše o tem? Pa da gre za verodostojen medij...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.882
-642
113
Odvisno kako se bo to izvedlo.

Če je to v veljavi za trajanje epidemije, ne vidim nobenega problema. O omejitvi trajanja potrdil se je govorilo že od uveljavitve le teh.
Če se bo to vleklo tudi po normalizaciji razmer, bom v prvi vrsti z granitno kocko. (pa jaz se bom cepil vsako leto neglede na obveznost le tega)

Btw, veljavnost potrdila je brez pomena, če potrdilo ni več zahtevano. Kar se jasno pričakuje ob umiritvi razmer.
Haha, nič no boš naredil.
Epidemije že sedaj uradni ni več, ukrepi pa še kar trajajo.
Brez skrbi da bodo poskrbeli, da normalizacije še dolgo ne bo. PCT je že en od teh ukrepov, ki skbi da se virus preko cepljenih širi čez državne meje.
In če virus naenkrat izgine, bodo rekli da je to posledica cepljenja, in da je zato treba s cepljenjem nadaljevati. Potrdilo bo pa vedno zahtevano. Ker nisi prijel za granitno kocko ko so ga uvedli, tudi potem ne boš potem, ko ga ne bodo ukinili. Saj ni cilj, da virus izgine, ampak da se uvede digitalna diktatura po vzoru kitajske.