Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
hecno je, da ker so si tako izmislili, ne zato ker bi moralo biti drugače. Lahko bi bilo povsem enako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Sej namen PCT ni slab, samo spet način kako se to izvaja je pa bogpomagaj. No Bog-pomagaj ker pravica do verske svobode pa baje ne sme biti kršena s PCT, tako da pri verskih obredih se lahko družijo vsi brez cepljenja in testiranja. (beri: nekaj kar bi na ustavnem sodišču spet moralo past, ker tudi določene druge svobode, recimo it v gostilno so enakovredne kot verska)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sej namen PCT ni slab, samo spet način kako se to izvaja je pa bogpomagaj. No Bog-pomagaj ker pravica do verske svobode pa baje ne sme biti kršena s PCT, tako da pri verskih obredih se lahko družijo vsi brez cepljenja in testiranja. (beri: nekaj kar bi na ustavnem sodišču spet moralo past, ker tudi določene druge svobode, recimo it v gostilno so enakovredne kot verska)
Ne spremljam, kaj je dovoljeno pri verskem udejstvovanju ... a je možno, da se bom počasi moral prekrižat pred vstopom v gostilno? Gostilne kot sakralni objekti?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Ne spremljam, kaj je dovoljeno pri verskem udejstvovanju ... a je možno, da se bom počasi moral prekrižat pred vstopom v gostilno? Gostilne kot sakralni objekti?

Ne bo treba če bo gostilničar registriran pri kakšni sekti ki ima drugačne običaje, recimo lahko je samo trkanje s kozarci verski obred. Pa dobra stvar je če se bodo gostilničarji v dovolj veliki meri odločili za isto vero da bodo potem iz državnega proračuna imeli plačane prispevke (kot župniki) + nekaj denarja bo šlo za vzdrževanje verskih objektov in izvajanje verskih obredov. Tako da v najslabšem primeru bo za par rund piva treba dat samo v pušco kakšen evro, ostalo krije cerkev preko državnega proračuna.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Pa tale PCT velja tudi za tuje goste? Bo moral tuj gost, ki ni cepljen in ni prebolevnik, v cakalno vrsto na hitro trstiranje, ce bo hotel bivati v nasem hotelu?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jest pa star šotor in gojzdarje nabrušene.
Sem mislil, da je in bo semafor sproščanj ukrepov nekakšen dokument ali vodilo, po katerem se ravnamo in sproščamo/zaostrujemo ukrepe glede na epidemiološko sliko.
Vidim da ni tako in da bi se semafor pravzaprav moral imenovati: Hojsi ima že spet erekcijo (letos že štirinajstič), neki si bo spet zmislu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Čisto vsak poznani, ki je bil v zadnje pol leta v bolnici zaradi kakršne koli stvari, pove da se na koncu tam okužil še s covid-19. Čeprav uradne številke ne in izjave naših gpvorcev ne kažejo, da bi bilo to možno.

To jih tam zaposleni namerno okužujejo lepo po navodilih vlade, 100%. Ponoči, ko pacienti spijo, pridejo ta okuženi do njih in jim kašljajo v obraz, zraven pa salutirajo z iztegnjeno roko in šepetajo "Für führer, volk und vaterland, sieg heil!".
 
  • Haha
Reactions: McGiver in kajpace

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
Zanimivo...da so vas zaprli kot pse. Maš kakšno fotko ?
evo fotka
ljubljana 1.1.2021.jpg
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.175
3.096
113
To jih tam zaposleni namerno okužujejo lepo po navodilih vlade, 100%. Ponoči, ko pacienti spijo, pridejo ta okuženi do njih in jim kašljajo v obraz, zraven pa salutirajo z iztegnjeno roko in šepetajo "Für führer, volk und vaterland, sieg heil!".
Jaz sem jih razgnal s pestjo ob svoje, kakopak sence. Pomaga!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.389
6.553
113

Kaj bi (še) neodločene lahko motiviralo?

Kaj le...represija, to kar se gre vlada.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113

Kaj bi (še) neodločene lahko motiviralo?

Kaj le...represija, to kar se gre vlada.
KEŠ! 300€ v bonih pa bo vrsta od Gospodarca do Leona Štuklja!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.389
6.553
113
Tiste, ki so bolj naklonjeni, a ne prepričani v cepljenje proti novemu koronavirusu, bi za cepljenje v večji meri kot odločene motivirali razlogi, kot so "družinski član sodi v rizično skupino" (30 odstotkov) ter potrebe delovnega mesta.

Lepo izsiljevanje...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.389
6.553
113

Pri verskih obredih brez PCT-pogoja​

In to tam, kjer je praviloma več starejše - rizične populacije?
V nekem lolaku pa mora bit PCT - kjer je praviloma mlajša - nerizična populacija?

Kdo se s koga norca dela pri teh pogojih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa