Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Pa, a ni tudi "žalostno", da se mora nek samooklican ustavni sodnik s tem ukvarjat in kitit.

Kje so vse nevladne organizacije, vsi strokovanjaki, varuhi pravic...da bi že po uradni dolžnosti morali narediti svoje delo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Mislil sem glede tega prezračevanja v zadnjem prispevku (s tistim glede glob zaradi neurejene zakonodaje se strinjam - iz naslova glob zaradi mask je bilo pobranih med 600.000 in milijon in pol€, to se mora vrniti).

V prispevku trdi, da je vlada odgovorna za smrt ljudi v bolnišnicah in DSO, ker se prostori niso zračili. Odškodnina zaradi povzročitve smrti bližnjega znaša recimo med 30 in 50.000€. Zdaj si pa predstavljaj, da tak znesek iztožujejo mož, brat, sin in dve hčeri pokojnega x 2000+.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Epidemiolog Teršek bi očitno rad celo državo spravil na kant. Dajmo vsi vlagat odškodninske tožbe zoper državo in kazenske ovadbe zoper ljudi v organih odločanja, ker so strokovnjaki SD, LMŠ in Levice skupaj z gospodom Terškom ugotovili, da se je v DSOjih premalo luftalo in da je zaradi tega umrlo 2000+ ljudi.


Kaj bi s takim ustavnim sodnikom?
Pa saj to skušam kalbotu dopovedat, Darjana, Mirsija ipd imam tako na ignore... Msenjur me celo obtoži politiziranja. Pa saj Teršak je sama politika in nič drugega.... leva politika. In kot si rekel, takega naj imamo na US. Boljš da ne. Pa je IJJ lahko vsekan do neba in nazaj, ampak Teršak... Nebom raje nič več pisal, da nebom kakega vabila na sodišče fasal, ker tega pa je z lahkoto sposoben, pa da moram potem še 5 let gledat ta fris kako se peni... raje končam.

Ampak tako iz spomina, jaz se pa res ne spmnim odloka, ki bi DSO-jem prepovedoval prezračevanje.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Runo

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Matey O tem si pisal pred časom, ne?

V UKC Ljubljana so od začetka epidemije obravnavali 32 otrok z večorganskim vnetnim sindromom, povezanim s covidom-19. Največ otrok je zbolelo v drugem valu epidemije, v tretjem valu bistveno manj. Izhodi iz zdravljenja so za otroke ugodni, vnetje so pri vseh uspeli zavreti, noben otrok tudi ni zbolel dvakrat.

Kot so še zapisali na spletni strani UKC Ljubljana, pri otrocih, ki jih sedaj spremljajo šest mesecev ali več, težjih dolgoročnih okvar notranjih organov zaenkrat niso ugotovili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ampak tako iz spomina, jaz se pa res ne spmnim odloka, ki bi DSO-jem prepovedoval prezračevanje.
Prezračevanje pomeni vse kaj drugega, kot odpiranje oken pri -10°. Zakaj neki imaš ti v kuhinji napo, ko bi lahko odpiral okna? Napa pa pomeni denar, ki ga DSO-ji za ta namen nimajo. Država pa o financiranju za te namene ni hotela nič slišati, čeprav je za druge reči denar z lopato razmetavala. O pomenu prezračevanja za zmanjšanje širjenja aerosolnih delcev pa že več kot eno leto čivkajo vrabci in se tega ni spomnil Teršak. Torej je vlada res sokriva za toliko smrti v DSO-jih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Ti bi razdrl vse DSO-je da bi uredil novo prezračevanje. Nisem gradbenik, vem pa da to ni ravno majhen poseg, ki se ga naredi čez noč. Pa lahko imaš denarja na tone... Ampak Teršak tega ne ve, ne bo nikoli vedel, ker je pravnik (sem mislil spet drugo besedo napisat, pa nebom). Sam vem kako izgleda recimo Dom Danice Vogrinec v MB, sem svoj čas delal za njih. Da začneš tam nov prezračevalni sistem po vseh sobah delat, moraš dejansko zapret določeno stavbo. Tako velik gradbeni poseg je to. Seveda pričakujem, kup strokovnjakov, ki mi bodo rekli, da je to samo par kanalizacijskih cevi... jih že čakam... Lahko pa bi se začelo malo migat v tej smeri, pa se res ni. Verjetno pri kakih manših domovih pa res nebi bil tak problem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.913
113
Pa saj to skušam kalbotu dopovedat, Darjana, Mirsija ipd imam tako na ignore... Msenjur me celo obtoži politiziranja. Pa saj Teršak je sama politika in nič drugega.... leva politika. In kot si rekel, takega naj imamo na US. Boljš da ne. Pa je IJJ lahko vsekan do neba in nazaj, ampak Teršak... Nebom raje nič več pisal, da nebom kakega vabila na sodišče fasal, ker tega pa je z lahkoto sposoben, pa da moram potem še 5 let gledat ta fris kako se peni... raje končam.

Ampak tako iz spomina, jaz se pa res ne spmnim odloka, ki bi DSO-jem prepovedoval prezračevanje.
Teršek je že svoje vrste tič, tukaj s strinjava. Sam pitbuli na trgu, daj no. Pa da so naši sprejemal htre odločitve zgolj in samo za rešitev življenj...come on. Počivalškov tošel je sam zarad prtičkastih mask verjetno tolstejši za toliko, kot bova jaz in ti skupaj v življenju zaslužila. Tko da, če bi šlo res za življenja bi imel to s pravno podlago že davno porihtano.
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Težk

Teršek je že svoje vrste tič, tukaj s strinjava. Sam pitbuli na trgu, daj no. Pa da so naši sprejemal htre odločitve zgolj in samo za rešitev življenj...come on. Počivalškov tošel je sam zarad prtičkastih mask verjetno tolstejši za toliko, kot bova jaz in ti skupaj v življenju zaslužila. Tko da, če bi šlo res za življenja bi imel to s pravno podlago že davno porihtano.
pa ti res res vrjameš da je počivauček pri prtičkih zaslužil in ne npr pri magni?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ti bi razdrl vse DSO-je da bi uredil novo prezračevanje. Nisem gradbenik, vem pa da to ni ravno majhen poseg, ki se ga naredi čez noč. Pa lahko imaš denarja na tone... Ampak Teršak tega ne ve, ne bo nikoli vedel, ker je pravnik (sem mislil spet drugo besedo napisat, pa nebom). Sam vem kako izgleda recimo Dom Danice Vogrinec v MB, sem svoj čas delal za njih. Da začneš tam nov prezračevalni sistem po vseh sobah delat, moraš dejansko zapret določeno stavbo. Tako velik gradbeni poseg je to. Seveda pričakujem, kup strokovnjakov, ki mi bodo rekli, da je to samo par kanalizacijskih cevi... jih že čakam... Lahko pa bi se začelo malo migat v tej smeri, pa se res ni. Verjetno pri kakih manših domovih pa res nebi bil tak problem.
Za odsesavanje izrabljenega zraka ni potrebno ničesar razdirati. Pod strop se namesti cevi in v njih ventilator, ki odsesava zrak iz prostora ali pa skozi hepa filtre. Strošek za vsak skupen prostor je nekaj sto evrov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Res je ful težko tudi razredti DSOje, imeli so celo poletje 2020 časa, pa niso ama baš nič naredli.

Ker veliko lažje je bilo dat državo v lockdown in deco vrečt iz šol, kot pa uredit v DSOjih...medtem pa so lahko kitajci v par dnev postavili bolnico na novo samo za kovide.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.905
3.026
113
Za odsesavanje izrabljenega zraka ni potrebno ničesar razdirati. Pod strop se namesti cevi in v njih ventilator, ki odsesava zrak iz prostora ali pa skozi hepa filtre. Strošek za vsak skupen prostor je nekaj sto evrov.

Ja ko bi res šlo tako enostavno. Delati nek sistem prezračevanja v obstoječih objektih razen lunos variante je časovno in finančno potratno. Da o prebijanju sten sploh ne govorim. Ga je sodelavec lansko leto poleti doma delal. Pol bajte je sesul da je cevi v vse sobe spravil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Ja ko bi res šlo tako enostavno. Delati nek sistem prezračevanja v obstoječih objektih razen lunos variante je časovno in finančno potratno. Da o prebijanju sten sploh ne govorim. Ga je sodelavec lansko leto poleti doma delal. Pol bajte je sesul da je cevi v vse sobe spravil.
Res imaš nesposbenga kolega. Bizija bi poklical, on bi z wc rolicami v pol ure to naredil. :valjamse: