Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.606
8.930
113
Indija je mejčken velika. V enih predelih ni panike, v drugih je pizdarija. To posploševati na celotno prebivalstvo je kretenizem
Kretenizem je kakorkoli primerjat Indijo s Slovenijo. Seveda Ynos zdaj počne točno to, polet je pa smrkajoče v kampu prešteval. Po blesarijah ki jih je sproduciral okol covida si lohk poda roke tko z sekačem vejc kot s fitneserjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
A čisto vse?

Jaz sem se že pri naslovu zataknil.

Sputnik V COVID-19 vaccine candidate appears safe and effective​


In ja, je razlika med tem kaj se pričakuje od znanstvenega članka in od registracijskega dosjeja. Če ni slučajno jasno, registracijski dosje je veliko bolj podroben in obsežen.
Ti moram res vse prinest na pladnu?

 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.277
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Limaš 24 ur populistične članke, ki nimajo veze s čimerkoli. In seveda je, oziroma še bo v Indiji pizdarija. Nikakor se pa to v taki meri pri nas ne more zgodit, konckoncev ima večina gospodinjstev sekret in toplo vodo.
Sem ali nisem primerjal Slovenijo in Indijo? Ali ti je malo nos zrastel, lažnjivi kljukec. :fredi:

v glavno temo na alterju o covid sem nalepil screenshot in link, da je s covidom slabo v indiji.

kaj te koji ku**c moti pri tem mi ni jasno in mi dol visi. Bo bolje te dati na ignore, ker gres pocasi v druzbo darjanov in andyjev, s katerimi se je brezveze ukvarjati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in sandra
19. jul 2007
2.766
1.495
113
Ti moram res vse prinest na pladnu?


Še enkrat:
In ja, je razlika med tem kaj se pričakuje od znanstvenega članka in od registracijskega dosjeja. Če ni slučajno jasno, registracijski dosje je veliko bolj podroben in obsežen.

Lahko je povsem korekten članek o Sputniku V (v bistvu je zelo lep članek), ampak to še ne pomeni, da je vse v redu s registracijskim dosjejem za Sputnik V. Samo ena malenkost (pa ne trdim, da je v tem razlog !), EMA tudi pregleduje samo proizvodnjo (glede na to da je sterilna proizvodnja, daleč od tega da bi bilo enostavno), zagotovo nihče pri Lancetu ni pregledoval proizvodnje.

Znanstveni članek in registracija zdravila/cepiva ni isto, pa je oboje na svoj način zelo zahtevno.

Samo toliko, Astra Zeneci se je tudi zakompliciralo pri FDA.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Sem ali nisem primerjal Slovenijo in Indijo? Ali ti je malo nos zrastel, lažnjivi kljukec. :fredi:

v glavno temo na alterju o covid sem nalepil screenshot in link, da je s covidom slabo v indiji.

kaj te koji ku**c moti pri tem mi ni jasno in mi dol visi. Bo bolje te dati na ignore, ker gres pocasi v druzbo darjanov in andyjev, s katerimi se je brezveze ukvarjati.

Tole boš razumel? https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6022378/

A modelling exercise has shown that if an influenza pandemic with a similar severity were to happen in 2004, the world is likely to have around 62 million deaths. And sadly, India again would top the countries with maximum deaths (approximately 14.8 million)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Pa še to

In high-income countries, deaths occur in elderly (65 and older) while in the low and middle income countries like India, 99 per cent of deaths are in children under five with influenza-related lower respiratory tract infections
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.398
2.290
113
V času, ko so bili doma s starši!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113
Seveda, delo od doma, izguba dohodka, sluzbe, negotovost, problemi med partnerji, poglabljanje obstojecih stisk, ipd.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.457
6.572
113

Zakaj nocejo dodati test za protitelesa, ce ze dajajo poleg prebolelost?