Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

19. jul 2007
2.762
1.493
113
Saj to veš, da sta za polni učinek potrebni dve dozi, a ne?
Če smo natančni:
AZ: "Results demonstrated vaccine efficacy of 76% (CI: 59% to 86%) after a first dose, with protection maintained to the second dose. With an inter-dose interval of 12 weeks or more, vaccine efficacy increased to 82% (CI: 63%, 92%)."

Pfizer: 94 % učinkovitost po drugem odmerku. Glede prvega odmerka sta pa dve študiji. Ena študija pravi, da da samo en odmerek 52 % učinkovitost, drugi študija pa, da samo en odmerek da 89 % učinkovitost.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Potek bolezni pri “normalnih” in cepljenih je enak, kot pri ne-ceplejnih.
Smesno je, kako zagovarjajo cepljenje dijakov, ces da ne bodo potem rabili v karanteno, a znano je da vseeo fases simptome in moras v karanteno.
Neverjetno zavajanje
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Potek bolezni pri “normalnih” in cepljenih je enak, kot pri ne-ceplejnih.
Smesno je, kako zagovarjajo cepljenje dijakov, ces da ne bodo potem rabili v karanteno, a znano je da vseeo fases simptome in moras v karanteno.
Neverjetno zavajanje
No en idiot se je takoj oglasil.

Dej povej, kje je več šans, da dobiš simptome. Če si cepljen ali ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
No en idiot se je takoj oglasil.

Dej povej, kje je več šans, da dobiš simptome. Če si cepljen ali ne?

Ne vem, ves ti? Ker strokovna skupina ne, namrec se vedno morajo tudi cepljeni nositi maske, etc, ipd.
Sicer je pametno da se cepi cimvec ljudi, ker vecina verjetno niti ne ve ce so kriticni ali niso. Ampak maturantje sigurno niso, kateri pa so pa bi jih ze prej morali in ne zatari mature. V bistvu bi morali prvo stare, potem pa takoj kriticno mladino, pred poslanci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Pfizer: 94 % učinkovitost po drugem odmerku. Glede prvega odmerka sta pa dve študiji. Ena študija pravi, da da samo en odmerek 52 % učinkovitost, drugi študija pa, da samo en odmerek da 89 % učinkovitost.
Torej so tudi študije zelo nezanesljive.
No pa saj so nam za hitre teste tudi sprva trdili, da ne dajo lažno pozitivnih rezultatov. Samo vprašanje, ali na osnovi kakšnih študij ali marketinških izmišljotin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
275
113
Tako je. In razumen človek lahko pride do samo enega zaključka. Cepivo čimprej

se vidi, da ne znas mislit s svojo glavo.

jest pridem do zakljucka, da je bolje se malo pocakati, da se vidi ali stvar dejansko deluje. ker je precej vprasanj in nejasnih slucajev, pa tudi precej smrdu pri celotni korona zgodbi.

tako da zaenkrat cepivo malo kasneje...

k nov avto k pride trg. 1. serija ima vedno napake.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
se vidi, da ne znas mislit s svojo glavo.

jest pridem do zakljucka, da je bolje se malo pocakati, da se vidi ali stvar dejansko deluje. ker je precej vprasanj in nejasnih slucajev.
Ne vem kaj tvoja glava dela... Ker to, da cepivo deluje, je zelo očitno.
Prav tako se ve % komplikacij pri cepivu in koroni(hint, če tudi tega ne veš-korona vodi z naskokom)

Tako da ja, izgovori...
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
275
113
ja, seveda korona vodi. korna je tukaj ze 2 leti, na hitro skup zmetano cepivo pa nekaj mesecev.

meni ni tako ocitno, da deluje. neki se sicer trudi, ampak to ni prepricljivo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Če smo natančni:
AZ: "Results demonstrated vaccine efficacy of 76% (CI: 59% to 86%) after a first dose, with protection maintained to the second dose. With an inter-dose interval of 12 weeks or more, vaccine efficacy increased to 82% (CI: 63%, 92%)."

Pfizer: 94 % učinkovitost po drugem odmerku. Glede prvega odmerka sta pa dve študiji. Ena študija pravi, da da samo en odmerek 52 % učinkovitost, drugi študija pa, da samo en odmerek da 89 % učinkovitost.
Poznam vse to. Študija govori o možnosti oboletja, ne o načinu preboletja, če že cepljen stakneš to reč.