Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Pri nas obstaja izraz "blatenje javne osebe" in sredinec se lahko smatra pod to. Enako, če rečeš policaju; kmet, cigan, peder, ipd.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ker ti branje očitno dela težave ali pa namerno pišeš kot da ne dojemaš - protesti so bili najprej povsem dovoljeni (začetek Jenullovih akcij ob nastopu vlade JJ-a), nato oteženi (ustanovitev kolesariata), nato prepovedani, zdaj pa je ta prepoved zamrznjena z nedavno odločbo ustavnega sodišča torej so spet dovoljeni a z ponovno z določenimi omejitvami (razdalja, maske itd.). Sredinec pa po veljavni zakonodaji, ki je v igri že izpred časa vlade JJ-a, dejansko spada pod nedostojno vedenje:
Tebi ena stvar ni jasna. Če bi 10 dijakov v Mariboru stalo z maskami na frisih jih noben policaj ne bi niti povohal, ker so mel transparente imamo zdaj cirkus. To je nadlegovanje, v službi se temu reče mobing.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Tebi ena stvar ni jasna. Če bi 10 dijakov v Mariboru stalo z maskami na frisih jih noben policaj ne bi niti povohal, ker so mel transparente imamo zdaj cirkus. To je nadlegovanje, v službi se temu reče mobing.

Meni je to povsem jasno in se osebno s tem niti približno ne strinjam, saj vedno sem in tudi bom zagovarjal pravico do osebnega izražanja mnenja, tudi v obliki protesta, sploh pa ob uporabi preventivnih ukrepov, ki so jih ti dijaki upoštevali.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Vseskozi daješ tak vtis.
Ne, to je zgolj tvoja (napačna) interpretacija pa očitno še od koga. Samo navajanje dejanskega stanja v navezi z obstoječo zakonodajo pač ne more prikazovati mojega mnenja. Pa da se dopolnim - osebno se tudi s tem stanjem ne strinjam. Bo zdaj OK?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Oh koliko napačnih interpretacij je že bilo tu :)
Povsem logično glede na to, da se prav prevečkrat uporabnika (primerno ali pa tudi ne) na hitro popredalčka in se nato temu primerno obravnava ter po svoje razlaga vse sledeče poste. In namesto, da se povpraša za kakšno dodatno mnenje ali razlago kot je to smiselno v debati z več različnimi mnenji ali pogledi na isto stvar potem nastane to kar imamo na tabli v premnogih temah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ker ti branje očitno dela težave ali pa namerno pišeš kot da ne dojemaš - protesti so bili najprej povsem dovoljeni (začetek Jenullovih akcij ob nastopu vlade JJ-a), nato oteženi (ustanovitev kolesariata), nato prepovedani, zdaj pa je ta prepoved zamrznjena z nedavno odločbo ustavnega sodišča torej so spet dovoljeni a z ponovno z določenimi omejitvami (razdalja, maske itd.). Sredinec pa po veljavni zakonodaji, ki je v igri že izpred časa vlade JJ-a, dejansko spada pod nedostojno vedenje:
Spet na veliko lažeš in zavajaš. Dovoljeni BODO komaj z dnem 18.4.2021, ko odločba ustavnega sodišča dobi pravno veljavo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Generalna direktorica direktorata za javno zdravje na ministrstvu za zdravje Vesna Kerstin Petrič je na novinarski konferenci povedala, da je bila v četrtek na seji vlade sprejeta posodobljena Nacionalna strategija cepljenja, ki je med prednostne skupine za cepljenje uvrstila maturante in zaposlene, ki neposredno sodelujejo pri izvedbi mature, pa tudi starše posebej ranljivih kronično bolnih otrok. Vlada je sprejela takšno odločitev, čeprav se strokovna skupina s tem ni strinjala.

Mislim no, pa wtf, kaj bi bil motiv za tem, da se dijake cepi? Da se rešijo čimprej AZ cepiva al kaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Očitno JJ želi, da se epidemija še vleče in vleče. Strokovnjaki temu nasprotujejo.

Kaj bi cepili tiste, ki so največ hospitalizirani, če pa lahko tiste, ki bolnice od daleč ne vidijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
Z vsakim tvojim novim odgovorom, nova laž. Ni res, da cela dva dneva lažnivo trdiš, da so protesti dovoljeni, ampak to trdiš že POL LETA. :ostrzek:
Zakaj pa misliš, da sklep US ne velja takoj?
So samo vladi dali 2 dni časa, da malo preobleče ta ukrep, tako da bo prepoved še naprej veljala, le pod drugim odlokom, drugo številko, z zamenjanimi besedami, za katerega bo pa šele treba dat predlog na US o presoji ustavnosti.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zakaj pa misliš, da sklep US ne velja takoj?
So samo vladi dali 2 dni časa, da malo preobleče ta ukrep, tako da bo prepoved še naprej veljala, le pod drugim odlokom, drugo številko, z zamenjanimi besedami, za katerega bo pa šele treba dat predlog na US o presoji ustavnosti.
V bistvu bodo zgolj preimenovali ODLOK v UREDBO. To je vse, kar imajo namen spremeniti.
https://www.alter.si/tema/covid-19-navodila-vlade.2671547/page-590#post-3083076
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi