Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Super! Dvojna placa za manj dela. Kdo ne bi hotel, da traja in traja.

In kar je nabolje sploh ne rabijo niti od daleč videti kovid bolnika. Ker če delajo še z njim potem je še dodaten bonus. Oni imajo dodatek po kolektivni pogodbi za 65% v času razglašene epidemije, ki ga dobijo ne glede nato ali se cel mesec praska po riti ali ne. V primeru da dela s Covid bolniki pa dobi še dodatek za delo v "nevarnih razmerah" s covid pacienti. Ampak če ne dela 24/7 z njimi ( se pravi infekcijska in intenzivna kjer so) potem je ta del dodatka drobiž. Ampak tisti po kolektivni pa ostane in verjemi to so lepi tisočaki.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in AndY1

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.685
113
kod Džej-Zija
In kar je nabolje sploh ne rabijo niti od daleč videti kovid bolnika. Ker če delajo še z njim potem je še dodaten bonus. Oni imajo dodatek po kolektivni pogodbi za 65% v času razglašene epidemije, ki ga dobijo ne glede nato ali se cel mesec praska po riti ali ne. V primeru da dela s Covid bolniki pa dobi še dodatek za delo v "nevarnih razmerah" s covid pacienti. Ampak če ne dela 24/7 z njimi ( se pravi infekcijska in intenzivna kjer so) potem je ta del dodatka drobiž. Ampak tisti po kolektivni pa ostane in verjemi to so lepi tisočaki.
Laž. Niti pod razno ne dobijo dodatka na lepe oči. Imam dva bližnja, ki delata v bolnišnici kot zdravnika, pa imajo pri njih ureditev, da je 65 % dodatek izplačan le na čas dela s covid pacienti.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Laž. Niti pod razno ne dobijo dodatka na lepe oči. Imam dva bližnja, ki delata v bolnišnici kot zdravnika, pa imajo pri njih ureditev, da je 65 % dodatek izplačan le na čas dela s covid pacienti.

Imam dve sestri in svaka ki delajo v UKC in sem videl njihove plačilne liste. Tudi jaz sem islil da je plačilo samo ko delajo s pacienti dokler nisem izpiska videl. Za delo s pacienti dobijo drug dodatek. Edino če imajo različne bolnice azlične koektivne...kar pa dvomim.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
V SG imajo tako, kot sem rekel.

Bullšit, ali pa v SG jebejo po spisku zaposlene, kar tudi nebi bilo čudno.

Poznam dosti medicincev, reševalcev, tudi zdravstvenih administratorjev (med. sestre pri družinskih zdravnikih) po ZD, pa tudi po SB pa praktično vsi dobivajo 65% dodatka, za čistilke sicer nisem 100%, vendar skorajda zagotovo dobivajo tudi one.

Vojska, policija in še kup drugega JS prav tako dobiva dodatke v višini 65%, praktično povsod, kjer je stik z strankami in ni eksplicitno delo sam ali v pisarni. Še gozdarji so dobivali te dodatke.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
V SG mogoče imajo tako. Ponekod drugje (preverjeno) ni omejitve, da bi morali delati direktno s pacienti/strankami. Pa tudi ni omejeno samo na zdravstveno osebje.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Ne vem, a je že konec afere z rezanjem ur v UKC? Tisto bi se mi zdelo bolj smiselno vleči naprej.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
In potem tem 65% prihaja še na misel, da bi zapirali gospodarstvo v celoti. Že tisto kar je zaprto ali pa je bilo sedaj zaprto ne bi smelo biti, ker ni 0% učinka.
Po 1 letu vsega tega sranja bi pa res že pričakoval, da bi ugotovili kaj funkcionira in kaj ne. Saj sem še danes bral kako vlada bojda dela 26h na dan.
Poleg tega je še kak mesec do mature in tudi še nekaj ugotavljajo kaj in kako bo. Leto ni bilo dovolj, da bi uredili vse potrebno. Zgleda ma res dan premalo ur. V tem primeru leto premalo dni.

PS: In res imajo/imamo počasi že dovolj vseh teh sproduciranih nesmislov od zaprtij, zgodb s cepivi, dodatki, obremenjenostmi, itd. N
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Bullšit, ali pa v SG jebejo po spisku zaposlene, kar tudi nebi bilo čudno.

Poznam dosti medicincev, reševalcev, tudi zdravstvenih administratorjev (med. sestre pri družinskih zdravnikih) po ZD, pa tudi po SB pa praktično vsi dobivajo 65% dodatka, za čistilke sicer nisem 100%, vendar skorajda zagotovo dobivajo tudi one.

Vojska, policija in še kup drugega JS prav tako dobiva dodatke v višini 65%, praktično povsod, kjer je stik z strankami in ni eksplicitno delo sam ali v pisarni. Še gozdarji so dobivali te dodatke.
Aha, torej tukaj je tistih 22%, ki se podpirajo delo vlade.
Dejansko drug drugemu drzijo stango.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
5. apr 2015
1.332
690
113
Mene pa zanima koliko kaj trgovke, trgovci dobijo dodatka, če sploh? Če ve kdo. Ker trgovine ala spar, merkator, hofer, Lidl pa še katere so nonstop odprte, razen nedelj seveda. Izpostavljene pa za moje pojme najbolj širni javnosti. Bolj kot medicinci npr.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
No, dejstvo verjetno je, da slo ni sposobna cepiti toliko ljudi s fajzerjem, kot je to izrael. Ampak ne rabimo fajzerja, je AZ cisto dovolj, tu pa je vlada pogrnila. Zaradi nesmiselnih ukrepov so ljudje apaticni in vse zavracajo.

zadnji poiskus je ta eu cepilni list, da bi na tak nacin prisilno cepili folk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen