Covid-19 Covid-19 in razkuževanje (več)stanovanjskih objektov..

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Saj me čudi, da niso takoj v ponedeljek zrasla podjetja "Razkuževanje večstanovanjskih stavb d.o.o"
Poslovni model: Angažiraš par "študentov" in jim plačaš "radodarnih" 10 ali 12 €/uro. Teoretično cel šiht hodijo po teh stavbah in brišejo. Ker upravnik, če skrbi za več kot par sosednjih stavb, verjetno nima dovolj kapacitet, da bi vsako stopnišče 2x na dan pobrisal. Študentom pripraviš 30-minutno predaanje o varstvu pri delu z izpitom (da so odgovori a, b, c, d napisani na tabli, ni važno), tako da gre za usposobljeno delovno silo, ki jo lahko prodaš po .... veliko več kot 12 €/h.

V praksi se mora študent v najslabšem primeru 2x na dan pofočkati na javno obešenem seznamu (da se ve, da dela), po možnosti ob urah, ko nikogar ni. Briše lahko, če briše, z vlažno krpo, ali čistilom za steklo - kdo bo uspel dokazat, da stvar ni učinkovita? Pride pa kao ob 6:00 zjutraj in 23:00 zvečer - je 2x, garant nikogar na hodniku ... "pride".

Če ta posel niso slovenske podjetniške sanje... no, saj upravniki bodo nekaj takega sami delali, morda brez študentov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in McGiver

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Saj me čudi, da niso takoj v ponedeljek zrasla podjetja "Razkuževanje večstanovanjskih stavb d.o.o"
Poslovni model: Angažiraš par "študentov" in jim plačaš "radodarnih" 10 ali 12 €/uro. Teoretično cel šiht hodijo po teh stavbah in brišejo. Ker upravnik, če skrbi za več kot par sosednjih stavb, verjetno nima dovolj kapacitet, da bi vsako stopnišče 2x na dan pobrisal. Študentom pripraviš 30-minutno predaanje o varstvu pri delu z izpitom (da so odgovori a, b, c, d napisani na tabli, ni važno), tako da gre za usposobljeno delovno silo, ki jo lahko prodaš po .... veliko več kot 12 €/h.

V praksi se mora študent v najslabšem primeru 2x na dan pofočkati na javno obešenem seznamu (da se ve, da dela), po možnosti ob urah, ko nikogar ni. Briše lahko, če briše, z vlažno krpo, ali čistilom za steklo - kdo bo uspel dokazat, da stvar ni učinkovita? Pride pa kao ob 6:00 zjutraj in 23:00 zvečer - je 2x, garant nikogar na hodniku ... "pride".

Če ta posel niso slovenske podjetniške sanje... no, saj upravniki bodo nekaj takega sami delali, morda brez študentov.
Da je lahko študent okužen in prenaša viruse iz bloka v blok 2x na dan pa nikogar ne briga. Važno da bodo spet olupili stanovalce.
Itak, študent je mlad, njemu ne bo nič, v bloku pa penzionisti zaprti 24/7 v karanteni. Razkužil bo štenge, aja zrak pa z varikino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Od kod da pride inšpekcija?
Saj so ja fleki od špricanja na kluki. Se je že posušilo medetem, ko je komisija pršla.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V bloku moje znanke s štirimi vhodi in 80 stanovanji, so razkuževanje prepustili obstoječemu čistilnemu servisu, ki ga sestavljata mož in žena, občasno pomaga še sin. Za to bodo dodatno plačevali 2300€ mesečno. Kar lep dodatni zaslužek. :)
 
  • Wow
Reactions: navlixx

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Od kod da pride inšpekcija?
Saj so ja fleki od špricanja na kluki. Se je že posušilo medetem, ko je komisija pršla.
Inšpekciji ni treba nikamor hodit. Samo pogleda račune na fursu, če ste plačali čiščenje OK, če ni računa pa niste čistili in kazen.
Če se boste pa pritožili da ste čistili, bo pa še kazen za delo na črno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
3211. Odlok o obvezni namestitvi razpršilnikov za razkuževanje rok v večstanovanjskih stavbah, stran 9187.
They are back (od 12.12) !
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Mi ga mamo že cel čas....tko da no drama here ;)
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
3211. Odlok o obvezni namestitvi razpršilnikov za razkuževanje rok v večstanovanjskih stavbah, stran 9187.
They are back (od 12.12) !
A to je bilo preklicano ? Pri nas jih sploh nismo ukinili .
Jih pa sami rihtamo oz.se je 1 javil , da to ureja- orig.embalažo s pumpico),....cena pa seveda bistveno nižja kot so bile ponudbe (2) upravitelja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N