Covid-19 Covid-19 in občine

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
Kar se mene tiče je to razprava za čas ko nebo epidemije.
Sedaj samo zapravljamo čas spremeniti se tako ne da.

Po epidemiji pa bo čas ko se lahko prešturia kako in kaj.
Lp
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
V tistih manših občinah dvomim da je kakšna panika, mogoče za tiste pametne ki niti ne živijo tam. Trgovine imajo, če ne grdo v sosednjo občino. Drugega pa itak ne rabijo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
A je bil lanos, ki je rekel, da vsak izbere, kje živi, in da naj se blokovci pač cmarimo v naših kurnikih?
Jest sem bil blizu.
Saj je res. Življenje v bloku ma svoje pluse (in minuse), življenje v eni jebini pa svoje.
S tem da še vedno lahko greš v štacuno drugam, če je v lastni občini ni. No problem.
Gre samo za to, da je odlok neživljenski. Mimogrede pa, dvomim, da bo (zaenkrat) kdo šel preverjat osebne podatke če boš namesto v lokalni Mercator, skočil 5 km dlje v Hofer. Sicer smo si pa z masko vsi čist podobni, samo še osebno rabiš od enga ki je domačin. :evil:
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
po FB skupini "radar" so v nasem koncu v sosednji obcini danes tko na eni strani meje kot na drugi preverjal in obračal. Glede na to, da smo ena dolga raztegnjena dolina skoz katero gre ena cesta - so pa v tem okolisu vsaj ene 4-5 občin (ki so nastale pred leti iz dveh vecjih) je to meni mal tko tko.. naj stojijo na avtocesti pa lovijo une, ki gredo 30 km od doma.. da gres v sosednjo obcino, ker tvoja nima "hoferja/crpalke/banke" in se rabis za to "kregat in pojasnevat" je tko.. mal jebanje v glavo

kar se pa veliksoti obcin tice.. nasa zdej ima cca 5000 ljudi (pomoje ena manjsih).. in stvari laufaj.. proračun je (brez loto dobitka) redno v +, šola je lepa, ceste so obnovljene in vzdrzevane, zimska sluzba/komunala (pazi prihaja iz sosednje obcine) je tocna in skrbna.. občani sosednje (prej skupne) svojega župana jebejo v smislu "ej sosednjo obcino - 3x manj ljudi, brez neke industrije.. pa jim laufa".. tko de - jest ne grem nazaj :p
 
13. jul 2011
2.677
625
113
In kdo je kriv za obstoj malih občin? A je Janša zahteval ustanovitev in potem sam glasoval za tako male občine?

Ni problem velikost občin. Majhna občina ima lahko tudi prednosti. Pri nas je bilo treba it na svoje, če smo hoteli npr. dograditi šolo.
Občine bi morale biti vitkejše, ampak nad njimi še regije, ker nekatere stvari (npr. ravnanje z odpadki, srednje visoko šolstvo...) so bolj stvar regije. Tu je težava, da lokalna samouprava ni bila izpeljana do konca. Sicer je to stvar druge debate...
Hrvati imajo omejeno gibanje na županijo, torej regijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
po FB skupini "radar" so v nasem koncu v sosednji obcini danes tko na eni strani meje kot na drugi preverjal in obračal.
Torej to realno preverjajo? Bom moral predvideno traso za rekreacijo danes spremeniti? Kdove kolikokrat grem čez mejo občine, ker tudi živim zelo blizu meje, ki je pravzaprav kdove kje natančno. Bom moral geometra vzeti zraven. Če grem na to stran se izognem naseljem in ljudem na splošno. Ne bi ravno nalašč kršil.

Hrvati imajo omejeno gibanje na županijo, torej regijo.
Pri vsaki omejitvi postane problem, da nekdo živi ob meji in naravno gravitira preko meje.

Bolj smiselna omejitev bi bila na radij gibanja. Ampak tam je že v igri matematika in geometrija, to pa za politični predpis ni najbolj primerno.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Jest sem bil blizu.
Saj je res. Življenje v bloku ma svoje pluse (in minuse), življenje v eni jebini pa svoje.
S tem da še vedno lahko greš v štacuno drugam, če je v lastni občini ni. No problem.
Gre samo za to, da je odlok neživljenski. Mimogrede pa, dvomim, da bo (zaenkrat) kdo šel preverjat osebne podatke če boš namesto v lokalni Mercator, skočil 5 km dlje v Hofer. Sicer smo si pa z masko vsi čist podobni, samo še osebno rabiš od enga ki je domačin. :evil:


Romzi, če greš v Viški Spar ti jaz osebno posodim :p
 
  • Haha
Reactions: Romzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-198
113
Torej to realno preverjajo? Bom moral predvideno traso za rekreacijo danes spremeniti? Kdove kolikokrat grem čez mejo občine, ker tudi živim zelo blizu meje, ki je pravzaprav kdove kje natančno. Bom moral geometra vzeti zraven. Če grem na to stran se izognem naseljem in ljudem na splošno. Ne bi ravno nalašč kršil.


Pri vsaki omejitvi postane problem, da nekdo živi ob meji in naravno gravitira preko meje.

Bolj smiselna omejitev bi bila na radij gibanja. Ampak tam je že v igri matematika in geometrija, to pa za politični predpis ni najbolj primerno.
Tudi policajem geometrija pa matematika ne bo šla od rok.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo se je že spet začelo: župan Izole - ne hodite po nepotrebnem v svoja stanovanja na obali.

Glejte dnevnik čez 40 minut.

Pa ne vidijo me dokler ti idioti doli vladajo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Naj policisti Izolo neprodusno zaprejo, nihce not in ven, lahko tudi z bodeco zico in je problem resen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Evo se je že spet začelo: župan Izole - ne hodite po nepotrebnem v svoja stanovanja na obali.

Glejte dnevnik čez 40 minut.

Pa ne vidijo me dokler ti idioti doli vladajo!

Glede na CV mu ne bi prepisal takšnih neumnih izjav?
Župan

Magister turizma Danilo Markočič je rojen 5. avgusta 1956 in že od rojstva živi v Izoli za katero pravi, da je najlepše mesto na Mediteranu. Je poročen, oče dveh otrok in trikrat nono. Tako zasebno kot v poslovnem življenju ceni dialog in potrpežljivo doseganje kompromisov, hkrati pa je človek akcije in odličen organizator.

Kot zaprisežen oljkar, eden od ustanoviteljev Društva oljkarjev slovenske Istre, ki mu je tudi predsedoval, skupaj z družino skrbi za oljčnik v katerem raste preko 1300 nekaj več kot 30 let starih oljk.

Kmalu po zaključenem poklicnem izobraževanju si je začel nabirati delovne izkušnje, ki se jih je do danes nabralo že za več kot 40 let, z izobraževanjem pa je nadaljeval tudi ob delu. Na področju delovanja lokalne samouprave si je največ izkušenj pridobil v rojstni Izoli, kjer je najprej opravljal naloge tajnika Krajevne skupnosti Izola staro mesto, kasneje pa še vodje kabineta županje, odnosov z javnostmi in protokola. Tudi procesi delovanja državne uprave mu niso tuji, saj je izkušnje pridobil med službovanjem na ministrstvu za kulturo.

V gospodarstvu in turizmu se je kalil kot direktor Turističnega združenja Izola, pomočnik direktorja za turizem gospodarske družbe Lipica turizem in vodja Hotela Belvedere v Izoli. Kilometer nič in lokali za en tolar sta samo dva primera projektov, katerih pobudnik je bil v času svojega delovanja v turizmu in lokalni skupnosti


ah ja, še en...
Danilo Markočič
DeSUS · Demokratična stranka upokojencev Slovenije
Datum rojstva: 5. Avgust 1956
Izobrazba: mag. turizma

Poklic: pomočnik direktorja
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Župan Pirana je včeraj nekaj podobnega govoričil na dnevniku hanzi tv.
Đenio Zadkovič


S(d)S plakati.
 

Priponke

  • ovca.jpg
    ovca.jpg
    27,2 KB · Ogledi: 201
13. jul 2011
2.677
625
113
Danes sem bil na Nanosu (občina Vipava), pa je bilo veliko KP registracij (tistih s sončkom) - jim nič ne očitam, ampak naj se gospodje obalni župani naslednjič malo skulirajo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Bil na Bledu. KR registraciji na plačlivem parkingu dali ovestilo redarstva z datumom 2.5. Ob 13h.