Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Smo bolj papeški od papeža.

A misliš, da si Šter že išče novo službo? Včeraj je rekel, da spreminjanje ob 22h z veljavnostjo 00:01 ni pravilno!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Pomiri se in pojdi na pivo. Fašizem je fašizem. Tako kot je bil 1942, in tako, kot je bil pozimi 2021...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Pomiri se in pojdi na pivo. Fašizem je fašizem. Tako kot je bil 1942, in tako, kot je bil pozimi 2021...
Ti ne veš kaj je F od fašizma. Malo si poglej kaj je fašizem za jokice. Si tak kot snowflake-i.
Internet pač vse prenese, tista baba, ki je primerjala holokavst s cepljenjem (ali čim že) se je potem celo opravičila za to primerjavo, ti si pa tak bumbar, da ne vidiš, da se s tem enostavno smešiš. Očitno pa imaš tako družbo, da en drugega podžigate z neumnostmi.
Sem imel starega očeta in mati, ki sta doživela fašizem in se ob tvojih besedah v grobu obračata. Ampak ja, ti si strokovnjak za fašizem, čeprav takrat še v jajcih od očeta nisi bil.
Pa naj bi bili stari ljudje modri, očitno vedno obstajajo izjeme, ki potrjujejo pravilo. Sicer pa imam enega takega v daljni žlahti. Tip cel pameten, kako je otroke gor spravil in da nekaj je pa potem le dobro naredil, a froce je videl enkrat mesečno (ločen itak), ena od hčerk ga pa vidi enkrat na pol leta, pa še takrat ji je preveč. Pa za stvari zase meče dnarje za neumnosti, da bi pa kaj otrokom ali vnukom dal, to pa ne. No, ko bo na smrtni postelji bo verjetno naredil poračun.
Ti pa zdaj kar nadaljuj s fašizmom.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ti ne veš kaj je F od fašizma. Malo si poglej kaj je fašizem za jokice. Si tak kot snowflake-i.
Internet pač vse prenese, tista baba, ki je primerjala holokavst s cepljenjem (ali čim že) se je potem celo opravičila za to primerjavo, ti si pa tak bumbar, da ne vidiš, da se s tem enostavno smešiš. Očitno pa imaš tako družbo, da en drugega podžigate z neumnostmi.
Sem imel starega očeta in mati, ki sta doživela fašizem in se ob tvojih besedah v grobu obračata. Ampak ja, ti si strokovnjak za fašizem, čeprav takrat še v jajcih od očeta nisi bil.
Pa naj bi bili stari ljudje modri, očitno vedno obstajajo izjeme, ki potrjujejo pravilo. Sicer pa imam enega takega v daljni žlahti. Tip cel pameten, kako je otroke gor spravil in da nekaj je pa potem le dobro naredil, a froce je videl enkrat mesečno (ločen itak), ena od hčerk ga pa vidi enkrat na pol leta, pa še takrat ji je preveč. Pa za stvari zase meče dnarje za neumnosti, da bi pa kaj otrokom ali vnukom dal, to pa ne. No, ko bo na smrtni postelji bo verjetno naredil poračun.
Ti pa zdaj kar nadaljuj s fašizmom.
Ničlesar od zistega, kar sem napisal, NISI zanuikal.

1. Ker ne moreš.
2. Ker ima VSAKDO pravico do lastnega pogleda.
3. Ti prilepim kakšno fotko s kakšne ljubljanske fasade, jer je J.J. narisan kot A.H.?

Ker si očitno pogorel, kolikor si širok, bo bolje, da odnehaš...

In ugotoviš, da še nikoli od 1946 DO DANES noben ne Tito, ne kakšen slovenski predsednik vlade ni bil označen za fašista. Označen od MNOGIH ljudi.

Danes pa eden je. Najmanj eden, če ne že kar pol vlade...
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
A ce je otrok starejsi od 15 mora pa nujno imeti certifikat?
Ne mores kot stars imeti dostop do njegovih podatkov?

Teoretično obstaja možnost, da bi ti otrok dal pooblastilo za vpogled v podatke, pa bi ti s tem šel težit, da hočeš imet omogočen dostop... Ampak v praksi bo hitreje otrok prišel do certifikata kot boš ti izboril izjemo v sistemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.567
6.174
113
Včeraj sem prebral, da je SLO pri povratku iz Turčije čez noč uvedla obvezen PRC test ter obvezno 10 dnevno karanteno. Ljudje ki so trenutno na dopustu v Turčiji piizdijo, saj morajo kljub negativnem PRC testu va 10 dnevno karanteno. Kot kaže, država na pokvarjen način dobesedno sili ljudi da se cepijo. Če imaš PRC test negativen, za koji kuratz je potem potrebna še 10 dnevna karantena?
Zanima me tudi, če si pri povratku iz tujine, recimo Turčije, na testu slučajno pozitiven, greš takoj v karanteno že v Turčiji. Previdevam da si potem pečen za 14 dni nekje v izolaciji. Ponoven nakup letalske karte za vrnitev domov in mogoči problemi z delodajalcem.
Če bi bil nekje v tujini v karanteni, recimo 14 dni, kako je z delodajalcem? Imaš bolniško ali ti lepo pišejo dopust? Ima kdo kakšne izkušnje iz podobne situacije?
Namreč tudi sam sem pred kratkim kupil letalske karte za Turčijo in mi tole ni prav nič všeč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Za ostalo ne vem, ampak glede dopusta/bolniške lahko probaš prepričat osebnega zdravnika, naj ti na daljavo odpre bolniško - toda pri tem imaš lahko težave saj tudi v času bolniške načeloma moraš biti doma.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ničlesar od zistega, kar sem napisal, NISI zanuikal.

1. Ker ne moreš.
2. Ker ima VSAKDO pravico do lastnega pogleda.
3. Ti prilepim kakšno fotko s kakšne ljubljanske fasade, jer je J.J. narisan kot A.H.?

Ker si očitno pogorel, kolikor si širok, bo bolje, da odnehaš...

In ugotoviš, da še nikoli od 1946 DO DANES noben ne Tito, ne kakšen slovenski predsednik vlade ni bil označen za fašista. Označen od MNOGIH ljudi.

Danes pa eden je. Najmanj eden, če ne že kar pol vlade...
Fašizem je kar je za vsakogar osebno, za snowflake je že to, da mu rečeš, da naj spoka svoj avto iz tvoje parcele, drugače ga bom jaz.
Ti pa si primerjal fašizem v Ljubljani med drugo svetovno in to, kar se danes dogaja pri nas. To lahko dela le nekdo, ki mu manjka par koleščk v glavi,
Ostalo me pa sploh ne zanima, ker mi dol visi koga označujejo za fašista in kdo je narisan na fasadi v Ljubljani. S tem se vi ukvarjajte. Jaz se bom raje z njivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Kamele0N

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Za ostalo ne vem, ampak glede dopusta/bolniške lahko probaš prepričat osebnega zdravnika, naj ti na daljavo odpre bolniško - toda pri tem imaš lahko težave saj tudi v času bolniške načeloma moraš biti doma.
Kaj če se pa polamleš v Turčiji.
Pol si tudi v Boniški in bolj težko doma!!
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.888
113
Ničlesar od zistega, kar sem napisal, NISI zanuikal.

1. Ker ne moreš.
2. Ker ima VSAKDO pravico do lastnega pogleda.
3. Ti prilepim kakšno fotko s kakšne ljubljanske fasade, jer je J.J. narisan kot A.H.?

Ker si očitno pogorel, kolikor si širok, bo bolje, da odnehaš...

In ugotoviš, da še nikoli od 1946 DO DANES noben ne Tito, ne kakšen slovenski predsednik vlade ni bil označen za fašista. Označen od MNOGIH ljudi.

Danes pa eden je. Najmanj eden, če ne že kar pol vlade...
Ej stari, končno bo spet red v deželici pod Alpami.
Kot je bil pod Titom.
Demokracija pač ne špila na Balkanu