Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Zakaj bi ga? Slabšo incidenca od Hrvaške v EU ima samo še Švedska.
To drži, ampak po drugi stran pa isti pogoj potem velja tudi za tujce, ki bodo želeli preživeti počitnice pri nas, torej vstop s PCR testom ali pa karantena.

Ne vem koliko tujih gostov, ki niso cepljeni, je pripravljeno plačati cca. 300 EUR vnaprej, potem pa verjetno še za nazaj, za vrnitev v svojo državo. Vsak tak gost potegne še 100km in pride na Hrvaško samo s hitrim testom.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.896
3.020
113
Načeloma ja ampak če ti pridejo turisti iz drzave ki ima incidenco 50 ali pa 500 kot hrvaška je verjetnost da ti pride okužen precej drugačna. Sploh če ti pride z Balkana ko vsi vemo kako je z upoštevanjem pravil. Bolj kot jih kršiš večji si car... Kao.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Se strinjam. Če prideš iz zelene države, potem je gibanje prosto. Ampak, je ta trenutek kakšna EU država zelena?

Po drugi strani pa, mi skoraj zagotovo ne bomo zeleni čez poletje, kar pomeni, da bo gost, ki se bo vračal iz Slovenije, moral za vstop v svojo državo imei negativen PCR test, ki ni starejši od 48 ur, kar pomeni, da ga bo moral naresti pri nas.

Si tega ne predstavljam niti finančno za turista niti logistično, da bi država gostiteljica lahko zavrtela toliko PCR testov kolikor bo turistov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če mene vprašaš mi dol visi za ne PCT!

Imate možnost tako rekoč zaslužit večkrat po par 100€ samo z odhodom na cepilno mesto.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.896
3.020
113
Se strinjam. Če prideš iz zelene države, potem je gibanje prosto. Ampak, je ta trenutek kakšna EU država zelena?

Po drugi strani pa, mi skoraj zagotovo ne bomo zeleni čez poletje, kar pomeni, da bo gost, ki se bo vračal iz Slovenije, moral za vstop v svojo državo imei negativen PCR test, ki ni starejši od 48 ur, kar pomeni, da ga bo moral naresti pri nas.

Si tega ne predstavljam niti finančno za turista niti logistično, da bi država gostiteljica lahko zavrtela toliko PCR testov kolikor bo turistov.

Jaz mislim da za poletje PCR testov skoraj sigurno ne bo, prej verjetno hitri testi ki jih pa lahko že skoraj kjerkoli narediš. Večji ponudniki jih bodo imeli tudi sami možnost opavljati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1